Zayıflarken Yüzün Çökmemesi İçin Neler Yapılabilir?

Zayıflamak için uygulanan diyetler ile maalesef sadece istenilen bölgelerden yağ kaybı olmayıp genel olarak tüm vücut dokularındaki yağlar kaybedilmektedir.

Tabi ki yüz de yağ kaybının yaşandığı bölgelerden birisidir. Aşırı kilolu, büyük ve yuvarlak yüzlü bayanları elbette daha zayıf ve genç bir yüze sahip oldukları için bu sonuç sevindirmektedir. Fakat genetik olarak zaten yüzündeki yağ miktarı diğer bölgelere nazaran düşük olan ve küçük yüzlüler için kilo vermek kâbusa da dönüşebilir. Çünkü yüzün çökmesi, yaşlanma belirtileri gibi yüzde sarkmalar ve düşmelere sebep olur, bu da kişiyi mutsuz eder.

Peki, zayıflama diyetleri ile bölgesel yağ kaybı mümkün değilken ve yüzün çökmesini de istemiyorsanız işte dikkat etmeniz gereken noktalar vardır.

Yüzde Çökmeyi Engellemek İçin

  • Ani kilo kaybetmenize sebep olacak açlık ve şok diyetleri uygulamaktan kaçınmalısınız. Bu sadece yüz bölgesinde değil tüm vücut genelinde özellikle kas kaybına sebep olarak çökmelere neden olacaktır.
  • Uzun vadede, haftada 0,5 kg kaybedecek şekilde yeterli ve dengeli bir diyet programı ile zayıflamalısınız.
  • Sadece kalori alımını kısıtlayarak değil egzersiz veya spor eşliğinde kasların sıkılaşıp güçlenmesini sağlayacak kombine bir program uygulamasınız.
  • Eğer sadece karın, kalça gibi bölgelerde lokal olarak yağlanma var ise kalori alımını çok fazla kısıtlamadan egzersiz eşliğinde bölgesel zayıflama cihazları ya da liposuction gibi bölgesel zayıflama yöntemlerinden faydalanmalısınız.
  • Yüzdeki iskelet ve kas dokusunu canlı tutan derideki kollojen miktarını artırmaya yönelik lazer tedavilerinden faydalanmalısınız.
  • Tüm bunlara rağmen hala yüzde çökme oldu ise zayıflama süreci sonrasında hedeflenen kiloya ulaşıldığında vücudun herhangi bir bölgesinden bir miktar yağ çekilip yüz bölgesine estetik girişimle enjekte edildiği estetik bir operasyonu tercih edebilirsiniz.

Yorum yapın