Cheesecake Kaç Kalori?

Cheesecake, peynir, kek ve meyve sosu kullanılarak hazırlanan bir tatlı çeşididir. Tabanında kek yerine bisküvi de kullanılabilir. Orta kısmındaki krema içinde genellikle labne peynir kullanılır ve en üst kısmında isteğe göre frambuaz, limon ya da çikolata sosu yer alır. Üst kısmındaki sos ve taban kısmı bol şeker içeren kısımlarıdır. Cheesecakein kalori, yağ ve şeker oranı son derece yüksektir. 100 gram yani yaklaşık bir dilim cheesecake 321 kaloridir.

cheesecake-kalori

Cheesecake Besin Değerleri

Tatlının içindeki besin değerleri iki ayrı kategoride değerlendirilebilir. Bir kısmı faydalı diğer kısmı zararlı olan değerlerdir. İçinde krema ve peynir yani süt bulundurmasından dolayı protein, yağ, kalsiyum oranları zengindir ama kilo kontrolü için zararlı olan karbonhidrat ve şeker oranları da aynı şekilde zengindir. Yaklaşık değerlerle besin değerleri; protein 6 gram, yağ 23 gram, karbonhidrat 23 gram, sodyum 400 miligram, potasyum 80 miligram, kalsiyum 50, vitamin A 500, Vitamin C ve yok denecek kadar az şeklindedir.

Cheesecake Diyet Yaparken Tüketilebilir mi?

Kilo sorununuz çok fazlaysa cheesecake ya da başka hiçbir tatlıyı tüketmemelisiniz. Kilo vermişseniz ve kontrol dönemindeyseniz 3 ila 4 ayda bir kez bir dilimden daha az olacak şekilde tüketebilirsiniz. Kilo sorunu olanların tatlıdan uzak durması gerektiğini aklınızdan çıkartmamalısınız. Bakıldığında sütlü ve meyveli bir tatlı gibi görünebilir ama göründüğü kadar masum değildir.

Cheesecake Kaç Kalori?

cheesecake-kac-kalori

Hacettepe Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü mezunu genç bir diyetisyenim. Zayiflamaiksiri.com sitesinden geniş bir kitleye ulaşmak ve insanların kilo verme süreçlerinde destek olmak istiyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Cheesecake Kaç Kalori? için yorumda bulun

    Cheesecake Kaç Kalori? için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Cheesecake Kaç Kalori? için ilk yorumu yapabilirsin.