Zayıflama Yöntemleri » Kaç Kalori? » Cheesecake Kaç Kalori?

Cheesecake Kaç Kalori?

Cheesecake (Çizkek) Kalorisi ve Besin Değerleri - Diyette Yenir mi?

Cheesecake kalorisi yüksek tatlılardan birisidir. Bu nedenle formunuza dikkat ediyor ya da kilo vermek istiyorsanız dikkatli tüketmenizde fayda vardır. Peki, cheesecake kalorisi ve besin değerlerine birlikte göz atmaya ne dersiniz?

Cheesecake Kaç Kalori?

Cheesecake, peynir, kek ve meyve sosu kullanılarak hazırlanan bir tatlı çeşididir. Tabanında kek yerine bisküvi de kullanılabilir. Orta kısmındaki krema içinde genellikle labne peynir kullanılır ve en üst kısmında isteğe göre frambuaz, limon ya da çikolata sosu yer alır.

Üst kısmındaki sos ve taban kısmı bol şeker içeren kısımlarıdır. Cheesecake’in kalori, yağ ve şeker oranı son derece yüksektir. 100 gram yani yaklaşık bir dilim cheesecake 321 kaloridir.

Cheesecake Besin Değerleri

Tatlının içindeki besin değerleri iki ayrı kategoride değerlendirilebilir. Bir kısmı faydalı diğer kısmı zararlı olan değerlerdir.

İçinde krema ve peynir yani süt bulundurmasından dolayı protein, yağ, kalsiyum oranları zengindir ama kilo kontrolü için zararlı olan karbonhidrat ve şeker oranları da aynı şekilde yüksektir.

Yaklaşık e besin değerleri; protein 6 gram, yağ 23 gram, karbonhidrat 23 gram, sodyum 400 miligram, potasyum 80 miligram, kalsiyum 50, vitamin A 500, Vitamin C ve yok denecek kadar az şeklindedir.

Cheesecake Diyette Yenir mi?

Eğer diyet sürecindeyseniz cheesecake ya da diğer tatlılardan mümkün olduğunca uzak durmanızda fayda vardır. Ancak yasak düşüncesi, sizi bu gıdalara karşı daha da zorlayabilir. Bu nedenle ayda bir kez, bir dilimden daha az olacak şekilde tüketebilirsiniz.

Önemli olan cheesecake tükettikten sonra dengelemeyi öğrenmenizdir. Öğünlerde porsiyon kontrolü yapabilir ve aldığınız kalorileri dengeleyebilirsiniz. Ekstra olarak hafif egzersizlerle de aldığınız fazladan kaloriyi yakabilirsiniz.

1 Dilim Cheesecake Kaç Gram?

Cheesecake’in porsiyonuna göre kaç gram olacağı değişiklik gösterse de ortalama bir dilimin 150 gram olduğunu söylemek mümkündür. Ancak formunuza özen gösteriyorsanız 100 gramlık ince bir dilim cheesecake tüketmeniz daha doğru olur.

Cheesecake Kaç Kalıri?

Cheesecake Kaç Kalıri?

Cheesecake Çeşitleri ve Kalorileri

Cheesecake kalorisi içerisinde kullanılan malzemeler ve çeşidine göre değişiklik gösterebilir. Bu nedenle eğer bilmediğiniz bir markaya aitse besin değerlerini incelemenizde fayda vardır. Ulaşamıyorsanız, sizinle paylaştığımız ortalama değerleri baz alabilirsiniz.

Çilekli Cheesecake Kaç Kalori?

Çilekli cheesecake kalorisi 100 gram yani yaklaşık 1 ince dilim için 290 kcal civarındadır. Kalorinin önemli miktarı yağdan gelir ve 20 gram yap içerir. Yaklaşık 25 gram karbonhidrat vardır. Peynirli olmasından dolayı protein oranının çok daha yüksek olmasını bekleseniz de içeriğinde yalnızca 4-5 gram protein bulunur.

Bir Dilim Çikolatalı Cheesecake Kaç Kalori?

Çikolatalı cheesecake kalorisi 100 gram için 380 kcal civarındadır. Ancak eğer evde yapacaksanız içerisinde kullandığınız malzemelerde kısıtlamaya giderek kalori miktarını düşürmeyi deneyebilirsiniz.

100 gram cheesecake içerisinde ortalama 30 gram karbonhidrat bulunur. Üstelik bunun 27 gramı şekerden gelir. Protein miktarı 4-6 gram arasında değişirken 25 gram yağ içerir.

1 Adet Mini Cheesecake Kaç Kalori?

Mini cheesecake genellikle muffin kaplarında yapılır. Ancak gramaj olarak ince bir dilimden çok farklı değildir. Yaklaşık 90-100 grama eş değerdir. Bu da 1 adet mini cheesecake kalorisinin değerini çeşidine göre değişmekle birlikte 250-300 kcal arasında olduğunu gösterir.

A101 Cheesecake Kalorisi

A101’lerde genellikle Hanımdan marka cheesecake satıldığını görüyoruz. Kalori miktarı ise çeşidine göre değişiklik gösteriyor.

A101 Hanımdan frambuazlı cheesecake’in 100 gramında yaklaşık 300 kcal bulunuyor. Yağ miktarı 17 gramken 31 gram protein içeriyor.

Hanımdan marka limonlu cheesecake içerisinde ise 298 kalori bulunuyor. Protein miktarı 6 gramken yağ miktarı 17 gram.

Starbucks Cheesecake Kaç Kalori?

Starbucks cheesecakelerin 1 dilimi yaklaşık 150 gram kadardır. Kalorilerine baktığınızda ise oldukça yüksek olduğunu görebilirsiniz.

  • Starbucks brownie cheesecake kalorisi 758 kcal’dir
  • Starbucks bal kabaklı cheesecake 561 kalori içerir.
  • Ahududulu Starbucks cheesecake 565 kcal’dır.
  • Limonlu Starbucks cheesecake kalorisi ise 699 kcal civarındadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir