Karbonatlı Su Zayıflatır Mı?

Birçok diyetisyenin ve uzmanların zayıflama konusunda ısrarla üstünde durduğu şey vücudun asit baz dengesini sağlayarak vücudu alkali seviyeye çekmek. Peki, bu nasıl yapılabilir? Karbonatlı suyun alkali özelliği bu soruya cevap olarak ortaya çıkmaktadır.

Giderek artan tüketim sayesinde fast food, döner, çeşitli yağlarda kızartılan yiyecekler, beyaz un şekerli besinler gibi karbonhidrat ağırlıklı beslenmemiz vücutta asit birikmesine ve yağlanmaya sebep olmaktadır. Bunun sonucunda mutsuz ve obez insanlara dönüşülüyor. Vücudun ph dengesi (asit baz dengesi)  7,5 olup bu oran düştükçe kırgınlıklar, çeşitli hastalıklar halsizlikler başlamaktadır. Karbonatlı su sayesinde asit miktarını dengeleyip vücudu alkali seviyeye getirerek doğal yoldan hızlı ve kalıcı kilo vermeye başlanabilir.

Bu konuda özellikle batıda birçok araştırma yapılmış olup uzmanlar tarafından karbonatla yapılan zayıflama kürünün hızlı ve kalıcı kilo vermeye yardımcı olduğu saptanmıştır.

Peki, Karbonat Nedir Ve Neden İçilmelidir?

Halk arasında karbonat olarak bilinen sodyum bi karbonat aslında kimyasal bir maddedir. Genelde hamur işlerinde kullanılan karbonatın birçok faydasının yanında kilo problemi olanlar için kurtarıcı özelliği de bulunmuş oldu.

Alkali suyu kullanmanın en güzel yolu evde musluğun başına takılan suyu alkalide yapan sisteme sahip filtre başlıklardır. Fakat bunu yapmak herkesin bütçesine uygun olmayabilir. Burada da yine ortaya karbonatlı kür çıkıyor.

Karbonatlı Su İçin Malzemeler

  • 5 litre su
  • 1 tatlı kaşığı karbonat (sodyum bikarbonat)

Karbonatlı Su Nasıl Yapılıyor?

Kalıcı ve hızlı kilo vermeyi mümkün kılan karbonatlı suyu evde yapmak son derece uğraşsız ve kolaydır. İnsanların günde 2,5 ile 3 litre su içmesini öneriyor uzmanlar. 1.5 litre suya bir tatlı kaşığı karbonat ekleniyor ve iyice karıştırılıyor. Bu su yemeklerden bir saat önce bir bardak ve yemek yendikten bir saat sonra bir bardak içiliyor. Eğer su artarsa gün içine yayarak içiliyor. Günlük su tüketimi 2,5 litre önerildiği için 1,5 litre karbonatlı su, 1 litre normal su içmemiz gerekiyor. Yemek yerken kesinlikle su içilmiyor. Sabah da aç karnına bir bardak karbonatlı su içiliyor. Uzmanlar bu kürü uzun süre kullanılmamasını önermektedir. İki hafta kullanıp iki hafta ara vermemiz gerekiyor.

Karbonatlı Su Zayıflatır Mı?

Karbonatlı su vücuttan ödem atmayı ve fazla yağları eritmeye yardımcı oluyor. Vücudumuzu temizliyor şişkinliği önlüyor ve fazla birikmiş asidi dışarı atıyor. Ortalama 3 ile 4 kilo verilmesini garantiliyor.

Hacettepe Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü mezunu genç bir diyetisyenim. Zayiflamaiksiri.com sitesinden geniş bir kitleye ulaşmak ve insanların kilo verme süreçlerinde destek olmak istiyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Karbonatlı Su Zayıflatır Mı? için yorumda bulun

    Karbonatlı Su Zayıflatır Mı? için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Karbonatlı Su Zayıflatır Mı? için ilk yorumu yapabilirsin.