Zayıflama Yöntemleri » Zayıflama » Zayıflamak İçin Kaç Öğün Yemeli? 2 Öğün Yemek Sağlıklı Mı?

Zayıflamak İçin Kaç Öğün Yemeli? 2 Öğün Yemek Sağlıklı Mı?

Uzmanlar tarafından kilo verilmesi için az ve sık yenilmesi tavsiye edilirdi. Fakat günümüzdeki yapılan araştırmalara göre günde 2 öğün olarak tüketmenin sağlık açısından yararlı ve kilo vermek için de faydalı bir yöntem olduğu kanıtlandı. Az yemek ve çok öğün kilo vermeyi değil, formda kalmak için işe yarıyor.

Günde 2 Öğün Ne Zaman Tüketilmelidir?

Sabah kahvaltısını kalktıktan 1 ya da 1 buçuk saat sonra yapmak gerekir. Güçlü bir kahvaltı yapılmalı, hem kahvaltı hem öğle yemeğine destekleyici olmalıdır. Akşam ve öğle saatleri içerisinde yer alan ikindi vaktinde ise, ikinci öğün tüketilir. Akşam saatlerinde metabolizma yavaşladığı için en geç 2. Öğün 6 ‘ da tüketilmelidir. Daha sonrasında hiçbir şey tüketilmemelidir. Çok acıkılırsa 1 adet destekleyici olarak meyve tüketilebilir.

Günde 2 Öğün İçin Ne Yenilmelidir?

Protein olarak zengin gıdaların ve tok tutucu olan lifli gıdaların tüketilmesi gerekir. Özellikle akşam ağır olmayan, hafif ve sindirilmesi kolay olan gıdalar tercih edilmelidir. Yenilenler kadar içilenlerde çok büyük önem taşır. Yenilen iki öğünde de asitli içeceklerden uzak durulmalıdır. Kan şekeri seviyesinin düşürülmesini engelleyecek gıdalar tercih edilmelidir.

Günde 2 Öğün Yemek Sağlıklı Mıdır?

Gün içinde sık yemek yenilmesi insülin artışı nedeniyle, bünye daha çok karbonhidrata ihtiyaç duyar. Bu da daha çok acıkılmasına sebep olur. Sağlıklı bir birey için günde iki öğün yemek daha yararlıdır ve hastalıklara karşı koruyucudur. Tabi ki bu durum bünyeden bünyeye değişiklik gösterebilir. Özellikle dikkat edilmesi gereken stresten olabildiğince uzak durmaktır. Kahvaltı gün içinde sindirilebileceğinden, daha fazla yenmelidir. Aç kalmak bünyeyi hareketsizleştirir ve kilo verilmesine engel olur. Günde iki öğün yemek tansiyon ve şeker hastaları için uygun değildir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir