3 Günde 3 Kilo Diyeti Nedir? Nasıl Yapılır? 3 Günde 3 Kilo Diyeti Yorumları

Fit görünmek için fazla zamanı olmayan bayanların uygulayabileceği alternatiflerden biri olan 3 günde 3 kilo diyeti, vücudu çok fazla yormadan ve direncini düşürmeden uygulanabilecek bir diyet listesidir. Verilen önerilere dikkat edildiğinde 3 gün sonunda 3 kilo vermiş olmak bayanların oldukça mutlu olmasını sağlayacaktır. Ancak bol su tüketmek ve diyet yapmanın yanı spor yapmayı ihmal etmemek, kısa sürede 3 kilo vermek için yeterli olacaktır. Öğün atlamaya gerek kalmadan ve aç bırakmayan bu diyet listesi sayesinde acil kilo verme durumları için kurtarıcı niteliğinde olan bir diyettir.

3 Günde 3 Kilo Diyeti İçin Öneriler

Sağlığı yerinde olan kişilerin genel durumlar göze alınarak hazırlanmış olan 3 günde 3 kilo diyeti, herhangi bir hastalığı ya da bağışıklığı düşük olan kişilere önerilmeyen bir diyet programıdır. Ayrıca diyet listesi içindeki bazı yiyecekler alternatifleri ile kişinin isteğine göre değiştirilebilir. Sıkı diyetlerin olmazsa olmazlarından biri olan bol su içmek mutlaka özen gösterilmesi gereken önerilerden biridir. Düşük kalorili beslenme sonucunda vücut direncinin düşmesini önlemek için sıvı tüketimini ihmal etmemek gerekiyor. Diyet listesinde bulunan süt ve yoğurtların diyet ürünleri olması da dikkat edilmesi gereken hususlar arasındadır. Verilecek kilo sayısının artması ile diyet sürecinin de uzatılması önerilse de, sağlık kuralları ihlal edilmediği sürece önerilen diyet programı her sağlıklı birey için uygulanmasında sakınca olmayan bir listedir.

3 Günde 3 Kilo Verdiren Şok Diyet Listesi

Sürekli yapılması tavsiye edilmeyen ancak verilmesi gereken birkaç kilo için uygulanmasında sakınca olmayan şok diyetler aynı zamanda düzenli bir diyet programına sahip olanların kilo ve hız kazandırmak amacıyla arada yapılabilen bir diyettir. Bu programı içinde bol su içmek ve yeşil çay içmeye özen göstermek gerekiyor.

Yeşil çayın toksinlerden arındırıcı etkisinin yanı sıra bol su ile sıvı kaybını önlemek gerekir. Diyet listesindeki önerilere harfiyen uyarken yasak olan yiyecekleri tüketmemeye özen göstermek 3 günlük süreç sonunda 3 kilo vermeyi garanti edecektir. Diyet süresinin kısa olmasından dolayı iradesi kuvvetli olan herkesin rahatlıkla yapabileceği bir şok diyet özelliği taşımaktadır.

Ardı arkası kesilmeyen diyet programlarından sıkılmış olanlar için süresi kısa etkisi garanti olan 3 günde 3 kilo diyeti mutlaka denenmesi gereken diyetlerden biridir. Diyet içinde bulunan öğünlerin zengin içeriğe sahip olması ile enerji düşüklüğü yaşamadan kilo vermek mümkündür. Bu noktada ekmek, makarna ve pilav gibi kilo yapıcı yiyeceklerden uzak durmak ve sonrasında verilen kiloların geri alınmaması için dengeli beslenmeye özen göstermek gerekiyor.

Metabolizmayı hızlandıran tavsiyeler bu süreçte uygulandığında elde edilen sonucun memnun edici düzeyde olacağı söylenebilir. Tuz ve karbonhidrat değeri yüksek olan besinlerden uzak durmak genel diyet kurallarını göz ardı etmemek diyet süresinde olan önemli noktalardan biridir.

3 Günde 3 Kilo Verdiren Diyet Listesi Resimli

3-gunde-3-kilo-diyeti

“3 Günde 3 Kilo Diyeti Nedir? Nasıl Yapılır? 3 Günde 3 Kilo Diyeti Yorumları” üzerine 19 yorum

 1. Bu diyete başlarken hiç bu kadar kilo verdireceğini düşünmemiştim.
  Çok rahat şekilde yaptım ve 3 günde 3,5 kilo verdim. İnanamıyorum.

  Cevapla
 2. 5 günde 5 kilo diyeti ile 4 kilo vermiştim.
  Şimdide 3 günde 3 kilo diyetine başlayacağım. 1,5-2 kilo da bununla verebilirim umarım. Sonuçları paylaşırım.

  Cevapla
  • Kolay gelsin Aslıgül hanım.
   Bizimle de sonuçlarınızı paylaşın lütfen.
   Bakalım 3 günde 3 kilo diyeti yorumunuz ne olacak?

   Cevapla
 3. Önümüdeki hafta, uzun süredir görüşmediğim arkadaşlarımla buluşacağım.
  6 gün bu diyeti yapsak 6 kilo gider mi acaba?

  Cevapla
  • Çok zor o kadar gitmesi Büşranur hanım. Ortalama 4-5 kilo gider arka arkaya devam edersiniz. Ancak çok sağlıklı olmadığını da söylemekte fayda var.
   3 günde 3 kilo diyeti 3 gün için hazırlanmış özel bir şok diyet.

   Cevapla
 4. Bugün tesadüfen gördüm diyeti ve bir anda düşünmeden başladım gitti.
  3 gün her türlü geçer. Bakalım kaç kilo gidecek.

  Cevapla
 5. Merhaba 2. gün öğlen yemeğindeki yarım ekmek tost hangi ekmek ile yapılmalı bi de kepekli ekmek yerine evde kendimin yaptığı tam buğday ekmeği yiyebilir miyiz?

  Cevapla
  • Kepekli ekmek sevgili Müge.
   Tam buğday ekmeği tüketebilirsiniz; ancak her ne kadar daha sağlıklı olsa da genellikle evde yapılan ekmeklerin dilim başına düşen kalori miktarları fazla oluyor. Bunu göz önünde bulundurmayı unutmayın.

   Cevapla
 6. merhaba sormak istediğim bir soru var .Acaba bu diyette tavuk kanat yerine tavuk göğsü kullanılabilir mi ?Kanat tüketemiyorum da

  Cevapla
 7. Bu diyeti 6 -7 gün yapsam 4-5 kilo verebilir miyim yoksa 3 güne özel bi şok diyet mi bu .Cevaplarsanız sevinirim 🙂

  Cevapla

Yorum yapın