5 Günde 5 Kilo Diyeti (5’te 5 Diyeti)

Fazla kilolarından sıkılmış olanların genellikle hızlı kilo verdiren diyetlere karşı özel bir ilgisi vardır. Yapılan şok diyetlerle çok hızlı bir şekilde kilo vermek mümkündür.

Kimisi ilk diyete başladığında hemen fazla kilolarından kurtulmak düşüncesi ile şok diyet uygulasa da pek çok kişi normal sağlıklı bir şekilde diyet yaparken kilo vermenin durması halinde vücudu şaşırtarak kilo vermeye devam etmek istediğinden şok diyetleri uygulamaktadır.

Diyeti uygularken en önemli konulardan biri diyetin yapılabilirliğidir. Bazı diyetlerde normal hayatta tüketmediğiniz besinlerin diyet listesinde olmasından dolayı özel olarak satın alıp öyle diyet yapmak gerekir. 5 günde 5 kilo diyeti bu yönden çok avantajlıdır. Her zaman tüketilen gıdalar ile yapılan bir diyettir.

5 Günde 5 Kilo Diyeti Nasıl Yapılır?

 • 1. Gün patates günüdür. Patatesi haşlayın ve istediğiniz gibi yiyebilirsiniz. Yalnız yağ kullanmamalısınız. Baharat kullanabilirsiniz. Sınır yok ne kadar yemek isterseniz yiyin
 • 2. Gün sebze günüdür. Her çeşit sebzeyi haşlayarak yiyebilirsiniz. Yine yağ kullanımı yasak. Çiğ şekilde de tüketebilirsiniz. Sebze gününde de sınır yok istediğiniz kadar yiyin.
 • 3. Gün et günü. Balık ya da ızgara ne şekilde et yemek isterseniz yiyebilirsiniz. Etler yağsız olmalı ve yağ da da pişirilmemeli. Sınır yine yok istediğiniz kadar yiyin.
 • 4. Gün de meyve günüdür. Muz haricinde her türlü meyveyi yiyebilirisiniz. Hiçbir sınırlama yok doyana kadar yiyin.
 • 5. Gün yani son gün ise yumurta günüdür. Yumurta ile ne yapmak isterseniz yapın ve yiyin ama sadece yumurta ile başka hiçbir şey eklemeyin. Yumurtaya sadece baharat ekleyebilirsiniz yağ yine yasak. İstediğiniz kadar yiyebilirsiniz.

5 günde 5 kilo diyeti bu şekilde yapılmaktadır. Sonrasında gelen 2 gün ise diyet yapılmamakta ve dinlenme günü olarak adlandırılmaktadır.

5’te 5 Diyetinin Püf Noktaları

5 gün süren bu diyeti yaparken, bazı ufak noktalara dikkat etmeniz, vereceğiniz kiloyu arttıracaktır.

 • Diyet boyunca şekersiz olmak koşulu ile çay ve kahve tüketebilirsiniz.
 • Diyet yaparken bol su içmeye özen gösterin.
 • Maden suyu içebilirsiniz; ancak meyveli olmaması şartı ile.
 • Tuzu, mümkün oldukça kullanmamanızı öneriyoruz. Ancak eğer bu sizi çok zorluyorsa az miktarda kullanabilirsiniz.

5 Günde 5 Kilo Diyetinin Zararları

5 günde 5 kilo kilo diyeti, şok diyet olarak adlandırılan bir diyettir ve her şok diyette olduğu gibi zararları bulunuyor. Bu diyet yerine, sağlıklı beslenmeyi önersek de acil durumlar ve uzun süreli duraklama döneminde yararlanılabilir.

 • Verilen kilonun büyük bir bölümü yağdan olmayacağından, verdiğiniz kilodan çok daha az vermiş gibi durursunuz.
 • Kas kütlenizde azalma olur. Bu durum, günlük hayatınızda daha az kalori yakmanızı ve uzun sürede kilo alımına neden olur.

5 Günde 5 Kilo Diyeti Ne Kadar Süre Yapılır?

5 günde 5 kilo diyeti kısa vadede çok zararlı gibi görünmese de uzun vadede vücutta ciddi kalıcı hasarlar bırakabilmektedir. Bu nedenle 5 günlük setlerden oluşacak şekilde 2 günlük dinlenme günleri de es geçmeden bu şok diyeti en fazla 3 tur şeklinde yapmanız önerilmektedir. Vermek istediğiniz kilo miktarı çok değilse 5 gün sonunu getirdikten sonra yeniden başlamamanız önerilir. Süre uzadığında kilo vermek yerine kilo almaya başlayabileceğinizi unutmamalısınız.

5 Günde 5 Kilo Diyetini Kimler Yapabilir?

5 günde 5 kilo diyeti genel anlamda herkes için uygundur. Ancak diyet listesinde yazan günlük besinlere karşı alerjisi olanlar, şeker hastası olanlar diyetin patates ve meyve içermesinden dolayı 5 günde 5 kilo diyetinden uzak durmalılar. Bunun dışında hızlı kilo verme diyeti yapmak isteyenler, 5 günde 5 kilo verdiren diyeti uygulayabilirler. Diğer tüm şok diyetler gibi 5 günde 5 kilo verdiren şok diyeti de yaşı küçük olanlar, bünyesi zayıf olanlar, herhangi bir rahatsızlığı olanlar kesinlikle uygulamamalıdır.

5 Günde 5 Kilo Diyeti Yapanlar

5 günde 5 kilo verdiren diyeti, ortaya çıktığından beri çok sayıda kişi denemiştir. 5 günde 5 kilo diyetini deneyenler arasında hızlı kilo verme diyeti ile gündemde olan ünlü isimler de vardır. Diyeti deneyen kişilerin büyük çoğunluğu hedefindeki kiloya ulaşmayı başarabilmiştir. 5 günde 5 kilo verdiren şok diyeti uygulayıp tam anlamıyla 5 kilo vermeyenler olabilir. Bu kişiler büyük olasılıkla bir noktada yanlış yapmışlar ya da yeterince hareket etmemişlerdir. Bu hızlı kilo verme diyetini yapıp başarıya ulaşamamış olanlar ümitlerini kaybetmeden iki gün dinlenme molasından sonra daha dikkatli şekilde devam ederlerse başarılı olabileceklerdir.

5 Günde 5 Kilo Diyeti Yorumları

5 günde 5 kilo verdiren diyeti yapanların yorumlarına bakıldığında sonuçtan memnun olumlu yorumlar yanında tamamen şikayet üzerine yazılmış yorumlar da görebilirsiniz. Olumsuz yorumlar arasında bu hızlı kilo verme diyeti ile zayıflayıp; verdiği kiloların geri alınması şeklinde yazılmış olanlar da yer almaktadır.

Tüm şok diyetlerde olduğu gibi 5 günde 5 kilo verdiren şok diyette de böyle bir risk vardır. Bu nedenle diyeti yapmaya son verdiğinizde bir dönem kilo koruma beslenmesi yapmalısınız. Koruma dönemi biraz daha esnek olup genel hatlarıyla 5 günde 5 kilo diyetine benzemelidir.

5 Günde 5 Kilo Diyeti Yaparken Dikkat Edilecekler

5 günde 5 kilo diyetini yaparken dikkat etmeniz gereken ilk husus verilen diyet listesine tam anlamıyla uymaktadır. Bu kuralı diyete yönelik verilen ipuçlarının yapılması takip eder. Verilen püf noktalar vücudunuzun güçten düşmeden, belirtilen sürede 5 kiloyu verebilmesi için önemlidir.

5 günlük süre sonunda bahsedilen 2 günlük dinlenme süresini kesinlikle es geçmemeli veya bu süreyi uzatmaya, kısaltmaya çalışmamalısınız. Süre uzayınca verilen kiloları geri alabilir; süre kısalınca vücut sisteminin bozulmasına bile yol açabilirsiniz. Diyet devam ettiği sürece kendinizi çok yıpratmadan egzersiz yapmaya zaman ayırmayı ihmal etmeyin.

5 Günde 5 Kilo Diyeti ile Kaç Beden İncelme olur?

5 günde 5 kilo diyeti yapanların kilo vermenin yanında vücutlarında incelme olduğunu dile getirdiği bilinmektedir. Vücuttan 5 kilo gittiğinde, vücuttaki şişlik de kaybolur. Dolayısıyla bir miktar incelme söz konusu olacaktır. İncelme miktarının herkes için aynı oranda olması beklenemez. Vücut yapısı, gün içi hareketlilik, yeterli sıvı alımı gibi birçok detay incelme oranını değiştirecektir. 5 günde 5 kilo diyeti ile bu kadar kısa sürede 1 bedene kadar incelme olduğu görülmüştür.

5 Günde 5 Kilo Diyeti Yaparken Spor Yapılır mı?

5 günde 5 kilo en bilinen haliyle şok diyetler kategorisinde yer almaktadır. Bu şok diyetler vücudu şaşırtmak ve kilo verme yetisini geri kazandırmak için hazırlanmıştır. Dolayısıyla aylarca uygulanması vücutta ciddi hasarlara neden olabilmektedir. Şok diyetler vücudu alması gereken kalori miktarından yoksun bırakacağı için hareketlilik bu süreç için çok uygun değildir. Ancak tamamen hareketsiz bir biçimde 5 gün geçirilmesi de önerilmez.

5 günlük süre içinde doğru zamanlarda, hafif  egzersizler, yürüyüşler yaparak kilo vermeniz için hareket desteği sağlayabilirsiniz. 5 günde 5 kilo diyeti yaparken vücudu aşırı yoran ağır egzersizlerden uzak durmak en doğrusudur.

Hacettepe Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü mezunu genç bir diyetisyenim. Zayiflamaiksiri.com sitesinden geniş bir kitleye ulaşmak ve insanların kilo verme süreçlerinde destek olmak istiyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 1. leyla dedi ki:

  bence uygulaması oldukça kolay. hem hazırlık gerektirmiyor hem de acıktıkça yeme şansınız var. bulunması kolay yiyecekler

 2. Bilal Can dedi ki:

  uygulama bakınmından rahat olabilir belki ama o gün sadece tek tip beslenmek bence çok da iyi olmayabilir

 3. Adsız dedi ki:

  güzel bir diyet uygulamasıda kolay

 4. Adsız dedi ki:

  bu diyeti ben uyguladım haftada 4 kilp verebildim.ama uzun süre yapamadım.çünkü patates günü beni bıktırdı.

 5. kenan aşar dedi ki:

  Emzirenler yapabilirmi

 6. Zayıflama İksiri dedi ki:

  Hayır, emzirenler için kesinlikle uygun bir diyet değil.

  • Leyla Bekin dedi ki:

   merhaba benim cocugum 9 aylik yemak yiyor emyor zeyiflamak istyorom ne yapmaliyim

   • admin dedi ki:

    Leyla hanım emzirmek çok fazla kalori yakmanıza neden oluyor.
    Bu süreçte katı diyetler yapmak yerine bol bol su tüketip, sağlıklı beslenmenizi öneririm.

  • Ekrem dedi ki:

   Kesin bu diyet 1 günde 1 kilo verdiriyormu diyete uyarsak ??

   • admin dedi ki:

    Ekrem bey, her zaman için diyetler kişiden kişiye farklılık gösterir. O nedenle kesin demek mümkün değil.

  • Emine danis dedi ki:

   Peki meyve gununde iki uc cesit meyve yenilebilir mi??

   • admin dedi ki:

    Meyve gününde dilediğiniz kadar meyve çeşidine yer verebilirsiniz Emine hanım ama önemli olan kahvaltıda hangi çeşitlerle başladıysanız gün içerisinde de aynı şekilde devam etmek.

 7. Adsız dedi ki:

  ben nerdeyse hergun azicik kacamak yaptim. tansiyonum dusuyordu cunku. sizce diyet bozulmus mudur

 8. Zayıflama İksiri dedi ki:

  Diyetin püf noktası; tek tip beslenme olduğu için 5 kilo gibi bir kayıp çok zor ama elbette zayıflama olacaktır.

 9. Adsız dedi ki:

  Diyetteki sıralamayı degiştirebilirmiyiz mesela 1.gün meyve günü yapsam patates bittide 😀

 10. Zayıflama İksiri dedi ki:

  Hiç bir sıkıntı olmaz. Rahatlıkla günleri değiştirebilirsiniz.

 11. Adsız dedi ki:

  Yumurta günü yerine yoğurt günü yapsak

 12. gökhan yılmaz dedi ki:

  Gun icinde istedigimiz zaman yiyebiliyormuyuz yoksa sadece 3 ogun mu

 13. Zayıflama İksiri dedi ki:

  İstediğiniz zaman yiyebilirsiniz Gökhan Bey.

 14. Zayıflama İksiri dedi ki:

  Eğer yumurta rahatsız ediyorsa yapmanız mümkün.

 15. Emine dedi ki:

  Diyetin yanında gece yoğurt kürü dE yapsak olur mu

 16. Zayıflama İksiri dedi ki:

  Diyetin mantığı tek tip beslenmeye dayandığı için; yoğurt kürü uygun olmayacaktır.

 17. FSA dedi ki:

  Yumurta yerine başka ne olabilir ? Ve bu 5 gün içerisinde hic ekmek yokmu ?

 18. FSA dedi ki:

  Yumurta yerine başka ne olabilir ? Ve bu 5 gün icinde hiç ekmek yokmu ��

 19. Zayıflama İksiri dedi ki:

  Yumurta yerine, süt ve yoğurt tüketebilirsiniz. Ekmek hiç tüketilmiyor. Şok bir diyet olup amaç hızlı kilo vermektir.

 20. Adsız dedi ki:

  diyeti yaparken kahveye çok az süt kattım ve bir öğünde yediğim patatese çok az tuz attım sorun olur mu

 21. Zayıflama İksiri dedi ki:

  Bu tarz ufak ayrıntılar kilo verme miktarını azaltacaktır.

 22. Sevgi dedi ki:

  Et gününde kahvaltı için ne önerirsiniz?

 23. Zayıflama İksiri dedi ki:

  Sevgi hanım; yağ eklemeden kıyma kavurabilirsiniz, jambon tüketebilirsiniz.

 24. Adsız dedi ki:

  yiyeceklerin yanında içecek olarak yani süt yoğurt ayran tarzı şeyler tüketebilirmiyiz ? Başka ne tüketebilirz

 25. Zayıflama İksiri dedi ki:

  Protein gününde ayran, süt gibi içecekler tüketebilirsiniz.
  Onun haricinde; yalnızca, şekersiz çay ve kahve içebilirsiniz.
  Ayrıca sebze gününde domates, havuç suyu gibi içecekler içilebilir.

 26. fatma aykıt dedi ki:

  et gununde tavukta yiyebilirmiyiz

 27. fatma aykıt dedi ki:

  et gununde beyaz et yani tuvukta yiyebilirmiyiz

 28. Zayıflama İksiri dedi ki:

  Tabi ki, rahatlıkla tüketebilirsiniz.

 29. Adsız dedi ki:

  merhaba, benim acil bi sorum olacakti.
  Bugün basladim bu diyete, fakat meyve gününden bir türlü emin olamiyorum. istediginiz kadar meyve yiyebilirsiniz deniliyor, fakat sabah ögle aksam aynisi. sadece bir cesit meyve mi yoksa sabah karisik meyve salatasi da olurmu? ama yinede üc ögün ayni meyveler. yoksa sadece bir tane meyve mi sececegiz.

 30. Gülnur Sezen dedi ki:

  ya bnm bugün 5.günüm ve 200 gram verdim sadece oda gidip geliyor yani :((( çok mutsuzum üstelik tam tamına uydum ya gitmio bu kilolar yaa:(((( bende hesap yapıodum 5 olmasında 4 gtsn iki hafta yapayım 7 leri göreym diye

 31. Zayıflama İksiri dedi ki:

  Tek meyve yemeniz gerekmiyor. Yalnızca, sabah tabağınızda olan tüm meyveler, diğer öğünlerde de bulunmalı.

 32. Zayıflama İksiri dedi ki:

  Gülnur hanım, bu diyet kısa sürede kilo verdirme konusunda son derece etkili.
  Size önerimiz, mutlaka bir endokrin uzmanına görünmeniz.
  Hormonlarınızdaki bir sıkıntı kilo vermenizi zorlaştırıyor olabilir.

 33. Adsız dedi ki:

  merhaba ben seval bu diyete başlıyorum artık eylüle kadar 15 20 kilo vermem lazım bununla birlikte akşamları yürüyüşe çıksam bi sıkıntı olur mu ve yeşil çay içiyordum yine içsem bu diyet bozulur mu Teşekkürlerr 🙂

 34. Zayıflama İksiri dedi ki:

  Seval hanım; hiç sıkıntı olmaz yeşil çay ve yürüyüşten dolayı.

 35. adsız dedi ki:

  sebze gününde sebzeleri közleyip yemekte sakınca var mı acaba 🙂

 36. Ben dedi ki:

  Patates gunu için sadece haslama mı olacak fırınlama yapsak olur mu

 37. Adsiz dedi ki:

  Meyve gunu icin siyah cekirdekli uzum karpuz kavun yesil elma ve nektarinden olusan meyve tabagi nasil acaba seker orani cok mu yuksek

  • admin dedi ki:

   Şeker oranı çok yüksek meyveler seçmiş olursunuz.
   Hem verilecek kiloyu azaltır hem de gün içerisinde kan şekeriniz sürekli oynayacağı için, size zor olur.
   Kavun, karpuz ve üzümden 1 tanesi seçip, diğer elma ve nektarin ile tüketebilirsiniz.

 38. nuray dedi ki:

  merheba ben 15 yaşındayım şu anda diyetin 3 günündeyim ve 65 kilodan 63 kiloya düştüm bu günün sonunda da tuvaletimi yapıp yine bakıcam kiloma ben 50 olmak istiyorum.
  bir de meyve gününde meyve olarak ne önerirsiniz? yeşil kırmızı elma,uzum,karpuz,moruq falan olur mu?
  şimdidien teşekkürler

 39. nuray dedi ki:

  merheba ben 15 yaşındayım ve diyete başladığımızda 65 kiloydum şimdi 3 gündür 63 kiloyum sorularımı sorucam ben meyve gününde üzüm karpuz ve elma yiye bilir miyim?
  ve de ben diyete 2 gün dinlenme arası vermiyicem onu da diyeyim çünkü ben 15 yaş nisbetiyle biraz klluyum 63 kiloyum.
  esas da bacaklarım kilolu
  belim çok ince
  kolum da biraz zayıflasam daha zayıf olacak
  şimdiden önerileriniz için teşekkürler

  • admin dedi ki:

   Nuray hanım; yaşınız itibari ile bu diyeti size kesinlikle tavsiye etmiyoruz.
   Tam gelişme döneminde olduğunuzdan zararlı olacaktır. Bunun yerine, spor önerilerimize göz atarak, spor yaparak kilo vermelisiniz.

   • Ayşe dedi ki:

    Ben 19 yaşındayım bir sakıncası olur mu

    • admin dedi ki:

     Hayır sevgili Ayşe, yaşın itibari ile bir zararı olmaz ama genel olarak şok diyetlerin sağlıklı olmadığını kabul etmek gerekli.

 40. nuray dedi ki:

  teşekkürler cvp verdiniz peki neden zararlı olacaktır?
  Çünkü ben bu diyetten zageçmeyeceğim,etkili oldu çünkü.
  Yani diyorsunuz ki zayıflatmaz mı beni yaşım itibarile?
  Ben düşünüyorum ki yaşım daha çok büyük olmadığından daha kolay zayıflarım.

  • admin dedi ki:

   Nuray hanım, zayıflatmaz demiyoruz.
   Elbette ki zayıflatır.
   Ancak bu yaşta vereceğiniz kilo kaslardan olduğunda, an itibari ile zayıflamış görünseniz de, zaman içerisinde çok daha kolay kilo almaya başlayacaksınız.
   Üstelik, yağ ağırlığı fazla olacağından istediğiniz fit görünüme ulaşamayacaksınız.
   Yeterli kalori alamadığınızdan kemik gelişiminizde sıkıntı olacak ve ilerleyen yaşlarda kemik erimesi başta olmak üzere pek çok hastalığa yakalanabileceksiniz.
   Oysa spor ile verdiğiniz kilo, kas ağırlığınızı arttırıp yağ yakımı sağlayacaktır.
   Böylelikle, şu an fit bir görünüme sahip olurken, ilerleyen yıllarda kilo almanız da zorlaşacaktır.
   Tüm bu artı ve eksilerinden sonra, elbetteki karar sizin.

 41. nuray dedi ki:

  peki ya normal diyet nasıl? yapa bilir miyim onu?

  • admin dedi ki:

   1000 kalorinin altına düşmemek şartıyla, sağlıklı bir diyetse elbette yapabilirsiniz.

 42. nuray dedi ki:

  1000 kalorinin altına düşmemek için neler yemeliyim ?

  • admin dedi ki:

   Nuray hanım, üst bölümde arama yapabilirsiniz. Kalori hesaplama diye. Önerdiğimiz kalori hesaplama programları ve uygulamaları var. Bunlar sayesinde her yediğinizi kaydedebilir ve 1000 kaloriye gelince durabilirsiniz. Aynı zamanda karbonhidrat ve protein miktarlarına da dikkat ederseniz daha da hızlı kilo verebilirsiniz.
   Protein oranı yüksek diyetler hızlı kilo verdirme konusunda başarılıdır.

   • nuray dedi ki:

    benim annem ve kuzenim de ben yaşlarda kiloluylarmış benden bile kilolu 10 11-ci sıpnıflarda kilo vermişler hem de çok diyetsiz falansız öyle vermişler kiloyu bu bana da aitmidi acaba?

    • admin dedi ki:

     Nuray hanım; ergenlik döneminin bitmesinin ardından pek çok kişinin kilosunda değişiklikler olur. Genellikle de bu durum, 13-18 yaş arası kilolu olan gençlerin ilerleyen dönemlerde ideal kilolarına ulaşmaları şeklinde olur. Ancak yine de, fast-food tüketiminizi sınırlayarak, sağlıklı beslenmenizi tavsiye ediyoruz. Bu yiyecekler, kilo verimini pek de mümkün kılmamaktadır.

     • nuray dedi ki:

      yardımlarınız için çok sağolun okullar açılıyor diye ben bu diyeti 5 gün uygulayıp sonra bırakıcam sonra da yapmiyicam çok teşekkürler tüm soruları cevapladığınız için

     • admin dedi ki:

      Rica ederiz Nuray hanım. Sağlıklı ve fit günler dileriz.

 43. Ben dedi ki:

  Bugün patates günüydü ama ben unutup salatalık yedim bi sorun olur mu acaba ?

  • admin dedi ki:

   Bu diyette amaç tek tip beslenme olduğundan farklı besinler tüketmemek gerekli. Ancak salata büyük oranda sudan oluşan bir besin ve 200-300 gram kadar daha az vermenize neden olacağını düşünüyorum.

 44. Gulsah dedi ki:

  Emziren annelere nasil bir diyet onerirsiniz

  • admin dedi ki:

   GÜlşah hanım, buradan link gönderilmiyor ama arama butonuna doğum sonrası yazarsanız, bu konuda yazımız mevcut.

 45. DUYGU dedi ki:

  ben patates gününde öğleye patates salatas yaptım yani patates kıvırcık limon problem olurmu 🙁

 46. Merve dedi ki:

  YAPILIS SIRASI ONEMLI MI YIYECEKLERDE

 47. Cicikiz dedi ki:

  Ya ben patates günündeki fakat çok patates yemedim bişey olurmu az yesem

  • admin dedi ki:

   Eğer başka bir şey yemediyseniz kilo verme açısından sıkıntı olmaz ama tansiyonunuzun düşmemesi adına dikkatli olmanızda fayda bulunuyor.

 48. Cicikiz dedi ki:

  ya ben sabah az bi domates yedim ama meyve yiyerek devam ettim birsey olurmu

 49. Cicikiz dedi ki:

  Ama domates meyve

 50. Ceylin dedi ki:

  Merhaba et gününde azda olsa tuz kullanabiliyormuyuz sucuk salam kullanabilir mi?

  • admin dedi ki:

   Ceylin hanım, tuz kullanmamak en iyisi. Onun yerine baharat kullanabilirsiniz.
   Salam ve sucuk tüketilmemelidir. İçerisindeki katkı maddeleri ödeme neden olabilir.

 51. Arzu dedi ki:

  Patates gününde gün icerisinde cay ve sade nescafe tüketebilirmiyim tesekkurler

 52. miyase dedi ki:

  Merhaba benim bugun 5. Gunun 89.600 ile basladim suan 85.900 yani 4 gun sonunda 3.700 verdim insallah bugunle 4 veya 4.500 olcak erkili bir diyet

 53. gulbeyaz dedi ki:

  İçiniz ezildiği zaman yiyebilirsiniz yanı illaki anaogunde mi yemek zorundayız onun dışında istediğimiz zamanda yiyebilirmiyiz

 54. Deniz dedi ki:

  Diyet suresince yogurt ayran vs. Yersem diyeti bozmus olur muyum?

 55. Güldane dedi ki:

  Merhaba bugün bu diyette 3. Günüm 66 kilodan 64,4 e düştüm Bugün eta günümdü ama aksam öğününü misafirlikte olduğumuz için et yemedim bayağı buyuk bir elma yedim sorun olur mu?

 56. Güldane dedi ki:

  Merhaba yine Ben 😀 Benim bugün 4. Günüm ve dün başım dönmeye başlamıştı bugün baş dönmelerim oturup kalktıkca hatta ayakta dururken bile çoğaldı ne öneriyorsunuz?

  • admin dedi ki:

   Güldane hanım, anında diyeti bırakmanızı öneriyorum.
   Muhtemelen kan şekeriniz ya da tansiyonunuz düşüyor.
   Sağlığınızı asla riske atmayın.
   Protein diyetini inceleyebilirsiniz.

 57. İsimsiz dedi ki:

  Admin ben bugün başladım diyete ve patates günü yeşil soğan maydanoz ekleyebilir miyim sadece patates mi olacak

 58. Gulsah dedi ki:

  Adet döneminde yapsam kilo vermem zor olur mu aceba

  • admin dedi ki:

   Gülşah hanım, 5 gün boyunca tartıda istediğiniz sonucu göremeseniz de, adet dönemi sonunda bir anda eksilmeyi fazlasıyla fark edersiniz.
   Adet döneminde yapılan diyetler daha etkilidir.

 59. hilal dedi ki:

  merhaba sebze gününde limon yenilebilir mi ?

 60. hilal dedi ki:

  merhaba sebze gününde limon salça yenilebilir mi ?

 61. roza dedi ki:

  ben ucunku gundeyim bu sanah yani 2 gunun sonunda tartildigimda 89.90 dan 88.10 dustum.Ya bugun et gununde tavuk kanadi yedim ama yag katmadim etin kendi yagi vardi cok zarar verirmi:(
  Birde ben kahveye sut katiyodum hep haberim yoktu ktmamam gerekenden 🙁

  • admin dedi ki:

   Roza hanım, tavuğun kendi yağı zarar vermeyecektir; ancak süt kullanımınız verdiğiniz kiloyu azaltabilir.

 62. Selin dedi ki:

  Merhaba ben vejetaryenm et yerine başka birşey yesem olur mu? Ne önerirsiniz??

 63. Selin dedi ki:

  Aynı sonucu alırım dimi bi farklılık olmaz yani??

  • admin dedi ki:

   Ciddi bir fark olmaz Selin hanım.
   Ufak bir miktar daha az ya da daha fazla verebilirsiniz.
   Kişisel farklılıklar olacağı için net bir şey söyleyemiyoruz.

 64. hilal dedi ki:

  Merhaba Günaydın bi sorum olacaktı

 65. hilal dedi ki:

  Merhaba bugün başlıyorum bu diyete ben meyve gününden başlamak istiyorum ama bi sorum olacaktı bir meyve seçmek mi gerekiyor yoksa sabah hurma yedim biraz sonra mandalina biraz sonra elma daha sonra havuç bu şekilde mi olmalı

  • admin dedi ki:

   İlk öğünde tabağınızda hangi meyveler var ise; hep aynı meyvelerle devam etmelisiniz Hilal hanım.

 66. seda dedi ki:

  Merhaba,
  Bu diyeti uyguladigimiz zaman spor yaparak kilo kaybini artirir miyiz yoksa faydali degil midir ? 98 kiloyum o yuzden spor yaparak kilo kaybini hizlandirmak isterim

  • admin dedi ki:

   Tabi ki arttırır Seda hanım.
   Spor, her zaman için kilo hızınızı arttırırken, kas oranınızı da yükselterek size daha fit bir görüntü katar.
   Ancak bu diyet tek tip bir beslenme diyeti olduğundan halsizlik yapacaktır.
   O nedenle kendinizi çok zorlamadan spor yapmaya özen göstermenizi öneriyoruz.

 67. Türkan dedi ki:

  Merhaba, et gununde tavuga baharat ve sarimsak ekledim yag ve tuz yok ayrica sebze gununde de ilk iki ogunde tamamen ayni sebze ve yesillikleri tuketip 3. Ogunde ekstra olarak sogan ekledim kilo kaybini etkiler mi? Bir de halsizlikten dolayi spor yapamiyorum kilolarin yag yerine kastan gitmesi soz konusu olur mu?

  • admin dedi ki:

   Türkan hanım, çok ufak noktalar olduğundan kilo kaybını pek etkilemez; ancak bu diyette giden kilolar yağdan gitmeyecektir.

   • Türkan dedi ki:

    Anladim tesekkur ederim. Hayal kirikligi:)

   • Didem dedi ki:

    Az da olsa farklı besinler ekleyip tükettiği için mi yağdan gitmeyecek dediniz?? Yoksa spor yapmadığı için mi verilen kilo yağdan gitmez dediniz?

    • admin dedi ki:

     Şok diyetler, yağdan kilo vermeyi sağlayan diyetler değildir Didem hanım. Kısa süre içerisinde kilo verdirir; ancak bu kadar kısa sürede verilen kilolar ödem ve kas kayıpları olacaktır. Ufak bir miktarda da olsa yağdan da kayıp elbette olacaktır.

 68. Duygu dedi ki:

  Yumurta gününde yumurtaya sirke koyup yesem sıkıntı olur mu

 69. dilan dedi ki:

  5 günden fazlada yapabılıyomuyuz acaba ben once ısvec yapıcam sonra bu dıyetı

  • admin dedi ki:

   Fazlası önerilmemekte Dilan hanım.
   Hem verdireceği kilo miktarı azalır hem de sağlık açısından zararlı olabilir.

 70. Kader dedi ki:

  Merhaba
  Ben 18 yaşındayım 59 kiloyum 49 50 İdeal istediğim bu diyete başlamam uygun olur mu ?

  • admin dedi ki:

   Yaşınız itibari ile şok diyetler yapmamanız sizin için daha uygun olacaktır. Onun yerine düzenli beslenme ve spor ile zaten kısa sürede kilonuzu verirsiniz.

 71. Kader dedi ki:

  Merhaba
  Ben 18 yaşındayım 59 kiloyum ama 50 45 arası idealim bu diyeti yapmam uygun olur mu ?

 72. Gamze dedi ki:

  5ci gunun secenekleri yumurta/yogurt/yagsiz sut neyle baslarsan onla devam edeceksin bu dieti daha once yaptim 5 gunde 6.900 kilo verdim

 73. Canan dedi ki:

  Merahab ben bugun hurma diyetine baslamistim sdc hurma yedim ve kucuk bi kase yagsiz yogurt. Ama anladimki bu diyeti yapamayacagim. Cok sekerli geldi. Simdi bu diyetw baslasam ve bugunu meyve gununden saysam olur mu. Pek yaş meyve olmuyo ama tek tip oldu sonucta. Sorun olur mu? Kucuk bi kase light yogurt bozmus olur mu

  • admin dedi ki:

   Olmaz Canan hanım.
   Miktar az olabilir ama amaç tek tip beslenmek. Ayrıca 5 günde 5 kilo diyetinde hurma da tüketilmemeli.

 74. Ceren dedi ki:

  Bu diyeti bıraktığımız an daha fazla kilo alma riskimiz mi var acaba?

 75. Meltem dedi ki:

  Bu diyeti her ayın herhangi bi bes günü yapmak doğru olur mu sakıncası var mı

 76. gül dedi ki:

  pekı tekrar verdıgımız kıloyu almamak ıcın ye yapmamz gerekmekte ve ben patates gununde ve sebze gunum deayarn ctım ne olur

  • admin dedi ki:

   Gül hanım, en güzeli aslında şok diyetlerden uzak durmak; ancak illa yapacaksanız sonrasında bol su ve spor düzeninizi oturtmak gerekli.

 77. Brc dedi ki:

  Sebze gününde salatalık tüketebilir miyiz sadece? Yoksa ıspanak brokoli vs gibi sebzeler mi olmak zorunda

 78. ылыл dedi ki:

  Et günü salam yesek olurmu

 79. ылыл dedi ki:

  Pazartesi patates
  Sali yumurta
  Carsamba meyve(kivi)
  Perşembe sebze(brokoli)
  Cuma et (Kirmizi et)
  Bu şekilde yapmayi dusunuyorum yarin 3. Yani meyve günüm günleri değiştirdim günde 2-2.5 litre su tuketiyorum kilo verebilecegimden supheliyim günleri değiştirdim diye sizce bi zarari olurmu

 80. Nurşah dedi ki:

  Sebze gününde ne yapıyorsunuz yardımcı olabilirmisiniz??

 81. Gülsüm dedi ki:

  Kan ilacı kullanıyorum bu diyeti yaparken bir zararı olur mu

 82. ıtır dedi ki:

  Sebze günü yesillik yememiz şartmı ben bugün brokoli yemek istedim ama tadi çok tiksindirici geldi gun boyu 2 tatli kasigi brokoli ile duruyorum haftaya tekrar bu diyeti yapicam acaba sebze günü domates felan yesek olurmu

 83. ıtır dedi ki:

  3.4 kilo verdim muhtesem bisey arada kaçamak yaptigim halde ama pazartesi bidaha yapmak istiyorum ffakat sebze günü illa yesillikmi yemek zorundayiz

 84. ıtır dedi ki:

  Çok teşekkürler bu hafta tekrar yapicam ins etkisini yine görürüm

 85. Kartalice dedi ki:

  Admincim bunları yaparken aynı zamanda şekersiz çayda icebiliyor muyuz acaba ?

 86. ceyda koş dedi ki:

  Ben 15 yaşındayım bu diyet benim yasima göre zararliymis ben diyetle beraber ip atlasam kas hareketleri yapsam bu diyeti uygulamam gerek kısa surede kilo vermem lazim

  • admin dedi ki:

   Sevgili Ceyda, kesinlikle ama kesinlikle tavsiye etmiyoruz gelişim çağındaki kişilere.
   Şu an yapacağınız yanlış diyetlerin sağlığa zararlarını bir kenara koyarsak, boyunuzun uzamasını engelleyebilir. Ayrıca kas oranını düşüreceğinden dolayı önümüzdeki süreçte kilo vermeniz zorlaşır. Yaşınız itibari ile kilo vermeniz çok daha kolay. Aynı kiloyu, her gün 2-3 saat spor yapıp, yoğurt kürü ilave ederek de verebilirsiniz.

 87. zinnur dedi ki:

  Ben bugun başladım 73.1 ile inşallah faydası olur diye düşünüyorum .benimsorum sebze gününde hasladigimiz sebzeler limon koyabiliirmiyim

 88. zinnur dedi ki:

  Teşekkürler inşallah kilo verebilirim sonuçları yazıcam

 89. Gamze dedi ki:

  Yarın başlıyorum bu diyete sonuçları bildirirm başlangıç kilom 75 ve İsveç diyetiyle 11kilo vermiştim vermem gereken bi 5kilom var inşallah olumlu sonuçlar alırım ?

  • admin dedi ki:

   Önceki sonucunuzdan iradeniz belli oluyor Gamze hanım. İçeriği okuyanlara yardımcı olmak amacı ile soruyorum. İsveç diyeti ile verilen kiloları geri aldınız mı?

   • Gamze dedi ki:

    Hayır almadım tamamını ama su 2aydır fazla kaçırdığım için sadece 3kilo almışım bu diyeti o yüzden yapmak istiyorum yarın başlıcam 5gün sonunda sonuçlarını iletirim ?

 90. Gamze dedi ki:

  Admin bu Arada diyetin amacı tek tip beslenmek mi ve öğün olarak mı açıktıkçamı yemeliyiz

 91. Gamze dedi ki:

  Bi de sabahları limonlu su içebilir miyim bi sakıncası var mı

 92. zinnur dedi ki:

  İyi gunler4. Günün sonunda kilom 70.7 2 kilo 400 gram vermiştim ama beşinci gün bıraktım çünkü midem çok ağrıyor. Etkili bir diyet umarım verdiğim kiloları geri almam.

 93. cerncnr dedi ki:

  Hic ara vermeden devam edebiliyomuz 5. Gunun wrtesi gun hemen baslasak bi sorun yasanirmi

 94. Gamze dedi ki:

  Et gününde tavuk yesek olur mu

 95. Gamze dedi ki:

  5günlük diyet tamamlandı hepinize tavsiye ederim arkadaşlar 5günde 4kilo 700gram verdim şimdi bundan sonraki süreçte Nasıl beslenmeliyim admin geri almamak için ?

  • admin dedi ki:

   Tebrik ederim Gamze hanım. Çok güzel bir sonuç almışsınız.
   Özellikle ilk süreçte kilo almanız çok kolay olacaktır.
   Bu nedenle yediklerinizi yavaş yavaş arttırıp, suyunuzu ve sporunuzu eksik etmezseniz korumanız daha kolay olacaktır.

 96. Gonca dedi ki:

  Nescafe içebilirmiyiz 2 diye bir arada bu diyet boyunca

 97. Gonca dedi ki:

  Sebze gününde sabah hangi sebzeyle başladıysak öyle mi devam etmeliyiz mesela sabah havuç yesek aksam brokoli olmaz mı aynı sorum meyva günü içinde geçerli

  • admin dedi ki:

   Sabah, güne nasıl başladıysanız diğer öğünlerde de aynı besinlerle devam etmelisiniz Gonca hanım.

 98. Gamze dedi ki:

  Hanimlar yarin sebze gunum brocolinin yaninda patates haslayip yesem olurmu

 99. alev dedi ki:

  Admin diyete bugün başladım 68.200 kilom maden suyu içmeyi çok seviyorum gunde 1 tane sakincasi var mi diyet sonunda kilo mu bildireceğim…

 100. Ayse dedi ki:

  Merhabalar.et tüketemiyorum et gününde ne tüketmemi önerirsiniz

 101. Dry dedi ki:

  Ben bu diyeti yapıyorum üç gündür üç kilo gitti bile.. Bol su yeşil çay ve spor şart yoksa yine gitmez kilolar.. Ayrıca kan şekerimin enerjimin düştüğünü hissettiğim an yarım cevizi bala batırıp arıyorym ağzıma gün içinde sadece birkz gerçekten faydalı oluyor.. Akşmdan bir cevizi bir bardak suda beklerip sabah suyunu içiyorum cevizide yiyorum.. Bu şekilde dermansız kalmıorum.. Herkese başarılar..

 102. nehir dedi ki:

  merhaba günleri değiştirebiliyormuyuz sebze günüyle et gününü mesela yada yuöurta

 103. Nurcan dedi ki:

  Mrb. Diyetin üçüncü günündeyim ama kilolar ayni gibi. Göbek aynı durumda. Göbek ve bel incelemesi için ne yapabilirim. Lütfen acil incelmem
  gerek

  • admin dedi ki:

   Nurcan hanım şok diyetlerde verdiğiniz kilo her zaman incelme miktarından fazladır. Daha çok tartıya oynarsınız. Bel ve göbelk bölgesi için yoğurt kürü yazımıza göz atabilirsiniz. Memnun olan çok fazla takipçimiz bulunmakta.

 104. Nurcan dedi ki:

  Günde üç lt su içip egzersiz de yapıyorum ama aynıyım

 105. Zehra dedi ki:

  Diyete bugun başladım. Patates haşlama sevmiyorum sadece baharat ile firinladim elma dilim patates yaptım. Bunda sıkıntı olur mu?
  Birde sebze gününde patlıcan kirmizi biberi fırında kozleyip baharat ile yesem sıkıntı olur mu? Meyve günümde meyve salatası yapsak olur mu? 🙂 cok uzun oldu sanırım

  • admin dedi ki:

   Zehra hanım, kullandığınız baharatlar içerisinde tuz bulunduran karışık baharatlar değilse bir sıkıntı olmaz. Yağ eklemediğinizi düşünüyorum elbette.

   Aynı şekilde sebze günü içinde uygundur.

   Meyve salatasına da meyveden başka bir şey eklemiyorsanız sıkıntı olmaz.

 106. Tuğse dedi ki:

  Merhaba ben vejeteryanım bugün 3. Gündeyim, mantar, bulgur gibi şeyler tüketmem doğru mu? Tuz kullanmalı mıyım? Yağsız domates rendesi uygun olur mu?

 107. Nurcan dedi ki:

  Mrb yine ben :)) göbek için yoğurt detoksu demişsiniz., yoğurt limon ve pulbiber olan karışım mı? Bide yağsız yoğurt bulamadım yağsız süt alıp evde yoğurt yaptım. Uygun mudur?

 108. MRS.KURT dedi ki:

  Merhaba.bu diyeti uygularken tek tio beslenme oldugu icin yoğurt kürü’nü uygulamamiz doğru olmaz sanırım. Emin olmak istedim.

 109. Misafir dedi ki:

  Merhaba ben bu diyete bu hafta başladım 4.günümdeyim. Ilk iki gün iki kilo verdim daha sonra kilo veremediğin gibi ilk iki gün verdiklerimi de almış gözüküyorum. Diyete harfiyen uydum artı bol su içtim artı her gün 45 dk yürüdüm niye böyle oldu sizce çok sinirim bozuldu

 110. Whitedayyyy dedi ki:

  Ben meyve yiyomiyorum hemde hic midem almiyo bu meyveleri anca yogurdun icine dograyip yiyebiliyorum bi zarari olurmu acaba?

 111. Nurcan dedi ki:

  Mrb. Dediğiniz gibi yoğurt kürünü uyguladım. Göbek tam istediğim gibi olmasa da eridi gibi :)) onbeş gün oldu galiba.. Hiç ara vermeden devam edeyim mi?

  • admin dedi ki:

   Süper haberler Nurcan hanım. 🙂
   Sizlerin verdiği bu haberler inanın bizi de çok mutlu ediyor.

   Küre ara vermeden devam etmenizde sakınca yok. Ancak 1 ay sonra 1 hafta kadar ara verirseniz tekrar başlayınca etkisi de artar.

 112. Nurcan dedi ki:

  Bende size çook teşekkür ederim.. Hiç bekletmeden cevaplamanız ayrı bi güzellik. Sonuçları tekrar sizinle paylaşacağım inşaAllah :))

  • admin dedi ki:

   Rica ederiz ne demek Nurcan hanım.
   Okuyucularımızın güzel cevapları bizim enerji kaynağımız 🙂

 113. sinems dedi ki:

  Merhaba, diyete başladım 2. günümdeyim ve sabah tartıldığımda 1.200 kg vermiş bulunuyorum 🙂 sorum şu ; meyve gününde kuru meyve tüketebilir miyiz?

  • admin dedi ki:

   Süper 🙂
   Meyve gününde kuru meyve ne yazık ki tüketilmemekte.
   Kuru meyvelerin şeker oranı çok yüksek.

   • Ceren dedi ki:

    Merhaba benim 16 yasindaki kardesim uyguladi bu diyeti ve 3.5 kilo verdi sonrasinda bi sıkıntı olurmu

    • admin dedi ki:

     Ceren hanım; henüz ergenlik çağında olduğu için boy uzamasının durması, kemiklerin yeterince gelişememesi gibi durumlar söz konusu olabilir.
     Bundan sonrası için kesinlikle sağlıklı beslenme ve spor ikilisini öneriyorum.

 114. sinems dedi ki:

  Ayrıca diyet yaparken sosyallikten geri kalmak istemiyorum.starbuck’s in chai tea çayını şeker,süt vs kullanmadan içebilir miyim? Bu konuda bir bilginiz var mi?

  • admin dedi ki:

   Sinem hanım, çayın içeriğini tam olarak bilmediğim için ne yazık ki bir şey söyleyemeyeceğim ama rahatlıkla filtre kahve içebilirsiniz.

 115. Derya dedi ki:

  Merhaba diyete baslayacagim ancak yumurtaya alerjim var.yumurta yerine tuketebilecegim baska bir sey var midir?

 116. Ayşe dedi ki:

  Merhaba ben 23 yasindayim ve 56 kiloyum bu diyeti yapmak istiyorm. Benim için kilo vermek biraz zor acaba bir etkisini görur muyum?

  • admin dedi ki:

   Ayşe hanım, elbette etkisini görürsünüz; ancak kilonuz zaten az olduğu için 5 kilo gideceğiniz zannetmiyorum.

 117. Hakmel dedi ki:

  Merhaba ben bu diyeti uygulamaya başladım bugün patates günümdü.
  1-2 adet ceviz tüketsem bir sorun olur mu acaba bu günlerde.

 118. Hakmel dedi ki:

  Herşey iyi güzel ama çok tatlı yeme isteği geliyor yahu bunu nasıl bastırabilirim acaba yada ne ile.

  • admin dedi ki:

   Tarçın tüketebilirsiniz sevgili Hakmel.
   Dilerseniz bitki çayının dilerseniz suyun içerisine 1 çubuk tarçın atıp öyle tüketin.

 119. gülistan dedi ki:

  merhaba bugun başlıcam.sebze yemeği içine havuç eklesek sorun olmaz dimi.birde başlamadan önce filitre kahve içsek olur mu.Su olarak da limonlu su diyet boyunca uygun mudur?

  • admin dedi ki:

   Havuç çok önerilen bir sebze değil Gülistan hanım.

   Limonlu su için limon miktarı çok az olursa tüketebilirsiniz.

   Filtre kahve konusunda hiç sıkıntı yok. Diyet döneminde faydası dahi olur.

 120. gülistan dedi ki:

  anladım teşekkür ederim.ben 1 bardak soğan kabuğu suyuda içtim.patatese ise bolca pul biber keledim.bunlar sıkıntı ollur mu?

 121. müge dedi ki:

  Merhabalar. Bu diyete sabah başlıcam ama şuan zaten karatay yapıyordum ve pazar gününe kadar kaçamak yapmıyacağıma yemin etmiştim 🙂 kilo vermem durduğu için ve acil kilo vermem gerektiği için bu diyeti yaparak vücudumu hem şaşırtmak hem biraz hızlanmak istiyorum. lakin karatay diyetinde patates yok. patates gününü 4. gün yapsam olurmu. karbonhidrat olduğu için son günlerde yapmak patates yapmak kilo vermeyi olumsuz etkilermi acaba illaki başlardamı yapmalıyım papatesi ?

  • admin dedi ki:

   Müge hanım, günleri değiştirmenin hiç bir sakıncası yok. İstediğiniz şekilde değiştirebilirsiniz. Son gün patates tüketimi de verilen kiloyu azaltmaz.

 122. Tugba dedi ki:

  Merhaba bu diyet tartıda sonuç gösterdiği gibi görünüşte de sonuç gösteriyor mu beden olarak incelir miyiz

  • admin dedi ki:

   Tuğba hanım, görünüşte de etki gösteriyor; ancak düzenli beslenme ve spor ile giden 5 kilo ile şok diyette verilen 5 kilo aynı şekilde inceltmez.

 123. gulistan dedi ki:

  Merhaba ben diyetimin 4.gunundeyim.Bugun meyve yedim ve aradina çagla(yesilbadem)de ekledim.Biraz yedim sonra emin olamadim diye pisman oldum.sizce yanlis yapmis miyim?

  • admin dedi ki:

   Normalde sabah hangi meyveler ile başlandıysa o şekilde devam edilmeli Gülistan hanım ama ciddi bir fark yaratmayacaktır çağla.

 124. gulistan dedi ki:

  Birde diyete ara verirken 2 gun ne gibi seyler yiyeyim?

  • admin dedi ki:

   Mümkün oldukça hafif beslenin Gülistan hanım.
   Bol bol salata, tavuk et ya da balık yiyecekseniz ızgara ya da az yağlı sebzeler.
   Hamur işleri, tatlılar ve abur cuburlardan uzak durmakta fayda var.

 125. gulistan dedi ki:

  Cok tesekkur ederim?

 126. Esmail dedi ki:

  Merhaba kızlar. Bende lahana diyetine başladım. Bu gün 2. Günüm bitiyor. Başladığımda 80.3 ‘ tüm. Şimdi ise 79.6 kg. Diyet dışına hiç çıkıyorum. Çünkü hiç açlık hissettirmiyor. Fakat günde 1 tabak yada 2 tabak yiyebiliyorum. Sebebi ise iş arkadaşıma da ben goturuyorum. Saklama kablarim küçük 🙁 birde lahana çorbası pişirirken unutkanlıkla az tuz atmistim :/ haftada 3-4 gün spora gidiyorum. Yarın meyve ve sebze günüm. Zengin bir menü :)) pazartesi yi sabırsızlıkla bekliyorum. Sonrasında bu diyete başlamayı düşünüyorum. Hadi hayırlısı ?Sonucu sizler ile paylaşacanım. ? herkese bol sabırlar?

  • admin dedi ki:

   Ne kadar enerji dolu bir mesaj bu Esmail hanım. 🙂
   Güzel sonuçlarınızı bekliyoruz.

 127. Classic kahve dedi ki:

  Merhaba bende yarin basliycam patates ile ama et gununde light ton baligi tuketmek istiyorum fakat onuda tek basina yemem mumkun degil biraz yeşillikle takviye yapsam sorun olur mu

  • admin dedi ki:

   Sevgili Classic Kahve;
   Bu diyetin amacı tek tip beslenme. O nedenle yeşillik eklemeniz uygun değildir.

 128. zazalemur dedi ki:

  meyve ve sebze günlerinde hangi meyveler vaya sebzeler önerebilirsiniz.?^-^

  • admin dedi ki:

   Sevgili Zazalemur, havuç, patetes gibi nişasta oranı yüksek muz, üzüm gibi şeker oranı yüksek meyvelerden uzak durmanız önemli.

 129. Gulfem dedi ki:

  Merhaba sebze gününde közlenmiş biber domates patlıcan yesek olur mu .?

  • admin dedi ki:

   Merhabalar.
   Olur tabi Gülfem hanım.
   Ekstra herhangi bir şey eklemediğiniz sürece istediğiniz gibi pişirebilirsiniz.

 130. Pınar dedi ki:

  Merhaba, patatese, sebzelere ve tavuğa limon ekleyip yesek yine zayıflamada olumsuz etkisi olur mu?

 131. Merve dedi ki:

  Merhaba admin ben bu diyete basladim bugun 4. Gun yani meyve gunu basladigimda 85.300 dum bugun 82.100 gerçekten ise yariyor ama benim merak ettigim bu diyete devam ettigimizde 6 ve 7. Izin gununden sonra tekrar diyete basladigimizda tekrar etkili oluyor mu acaba. Eger oyleyse devam etmek istiyorum da .

  • admin dedi ki:

   Merhabalar Merve hanım.
   Arka arkaya 2 kere yaptığınızda, 2. seferde aynı etkiyi göremezsiniz.
   Bu diyet, şok bir hızlı kilo verme diyeti ve tartıdaki rakamın bir kısmı ödem. Ödemler zaten gittiği için 2. denemenizde 2-3 kilo kadar ancak gider.
   Ayrıca en önemlisi sağlıklı değil.
   Acil dönemlerde ya da motive olmak için 1 kere yapmak yeterli. Tekrar yapmak için en az 1 ay ara vermeniz önemli.

 132. Ebru dedi ki:

  Ben bugün başlamak istiyorum. Kız kardeşim denemişti bir kere, 6 kilo verdi. Benim merak ettiğim ilk hafta ödemden gidiyorsa ben ikinci hafta da devam etsem yağlardan mı gider acaba… Çünkü haftada 5 kilo super birşey ama 2. Hafta devam edip sadece 1 yada 2 kilo yağlardan gidecekse bence bu da iyi olur… Siz ne dersiniz admin ?

  • admin dedi ki:

   Ebru hanım, bu diyet ile yağ yakımınının mümkün olmadığını bilerek başlamalısınız.
   Şok diyetlerde ancak kas ve ödemden gider kilolar. Elbette göze alınmayacak düzeyde yağ yakımı da olur ama kalıcı kilo olmamasının nedeni verilen kiloların yağdan gitmemesidir.

 133. Ebru dedi ki:

  Bir şey daha soracaktım unuttum 🙂 Ben aç karna goji üzümü yiyorum ve suyu limonlu iciyorum. Ve her gün kahvaltıdan önce bir incir ve 7 zeytin yiyorum… Bunları bırakmayı düşünmüyorum diyet boyunca.. Kilo vermeyi 2 kilo falan eksiltir mi acaba ?

 134. Sezen dedi ki:

  Bu diyet listesine zencefil çayı tüketebilirmiyim ?

  • admin dedi ki:

   Bitki çayı konusunda bir sınırlama yok Sezen hanım, dilediğiniz gibi tüketebilirsiniz.

 135. Gülsüm dedi ki:

  Benim oglum 14 aylik günde 3 4 kez emiyorek gidad da aliyor.bu diyet bana uygunmu acaba???

  • admin dedi ki:

   Gülsüm hanım, sütünüzün miktarını ve kalitesini azaltabilecek bir diyet. Kesinlikle önermiyorum.

 136. Ebru dedi ki:

  Teşekkür ederim. Ben basladim… Sonucu burada paylasirim … Ama şimdiden giden odemdende olsa bi incelme var. Bu beni aşırı motive etti. Çok mutluyum 🙂 Bence denenmesi gereken bir diyet 😉

  • admin dedi ki:

   Önemli olan kendinizi iyi hissetmeniz Ebru hanım.
   İdeal kilo nedir? sorusunun cevabı da hastalık gibi istisna durumlar haricinde insanın kendini mutlu hissettiği kilo olmalı bence.
   Daha güzel sonuçlarınızı merakla bekliyoruz.

 137. nurten dedi ki:

  Merhaba, patates gününde patates yerine ne yiyebilirim acaba?

 138. Ayşe dedi ki:

  Merhaba acaba 2 si 1 arada nescafe içebiliyormuyuz diyet boyunca

 139. esila dedi ki:

  Merhabalar ben normalde 57 kiloydum mide fitigi ameliyati oldum ve 1 bucuk ay oldu 61 kilo oldum kilolar oturmadan vermek istiyrm sizce etkili olacakmidir..Bu durum bni cok etkiliyo piskoljik olarak;( bide bi zayiflama seyi kullaniyorm efervesan seklinde bi bardak suya atip iciyorum diyet suresince bunu kullnmam uygun olurmu?

  • admin dedi ki:

   Sevgili Esila;
   Bence 4 kilocuk fazlalık için bu diyete başlamayın.
   Tamam, kabul hızlı kilo verirsiniz. Ancak metabozlima hızınız da düşüp, kolay kilo almaya başlayabilirsiniz.
   Diyetin amacı daha çok acil kilo vermek isteyen kişilerin kilo vermesi ya da uzun bir zayıflama serüveni olan kişilere motive olması.
   Siz, sağlıklı beslenerek zaten çok rahat kilo verecek durumdasınız.
   Kullandığınız ürün tam olarak nedir?
   Efervesan kullanımının bu diyette ya da farklı bir diyette sıkıntısı olmaz. Kilo vermeyi kolaylaştırır; ancak Lipomagnet adı ile bilinen ürünün sahteleri mevcut. Aman dikkat..

   • esila dedi ki:

    Sevgili admin lipomagnet ismi sakincasi olursa diye yazmamistim ben ama sahte olup olmadgni nasil anlayabilirim bilmiyrm uzerinde hologrami ve faturasi vardi ama bilmiyrm ;(

    • admin dedi ki:

     Sevgili Esila lütfen bu konuda dikkatli ol.
     Henüz 2 gün önce bir arkadaşımız benimle iletişime geçti.
     Bu ilaç nedeniyle hastaneye kaldırıldığını anlattı.
     Yaşadıkları da hiç iyi şeyler değil.
     Şükür, şimdi sağlığı iyi ama riske atmamak gerekli.

     Kutu üzerindeki hologramı, internetteki orjinal hologram sorgulama sitelerinden sorgulatabilirsiniz. Ancak bu ürünlerin(özellikle lipomagnet, gojidiet gibi son zamanlarda çok konuşulan), içeriğinin yansıtıldığı gibi olduğu konusunda şüpheliyim.
     Dikkatimi çeken en önemli nokta, onaylar sağlık bakanlığından değil tarım bakanlığından.

     Sağlığımızın kıymetini bilelim. Ekstra kullanacağımızda yıllardır sektörde olan markaları inceleyelim. Omega 3 takviyesi alabiliriz. Bunlar en azından sağlıklıdır.

 140. esila dedi ki:

  Cok tesekkur ederiimm sevgili admin..Zaten artik kullanamiycam biraz once aldgm bi babere gore mideden tekrar ameliyat olmam gerekiyrms mide fitigindan olan amelyatm basarsz gecmis yeniden ameliyat dediler o yuzden kullanmiycam o lipomagnetide zaten;( sagol cevaplar icin admiiin

  • admin dedi ki:

   Çok geçmiş oldun sevgili Esila.
   Umarım en kısa sürede sağlığınıza kavuşursunuz. Sonrasında sağlıklı beslenme ile eminim kilolarınız gider.

 141. Asiye dedi ki:

  İyi günler ben bugün bu diyete başladım patatesleri baharat ve sarimsakla firinladim ve ben detox çayı yaptim ve form çayı içiyorum sorun olur mi ?

  • admin dedi ki:

   Sarımsak eklemeseniz daha iyi olurdu Asiye hanım.
   Detox çayının içinde ne mevcut? Ona göre cevap vereyim.
   Form çay için hiç sorun yok.

 142. Temmuzdafit dedi ki:

  Merhaba yarın ben de bu diyete başlayacağım şuan 103 kgyum inşallah 5 kg veririm oruç başlamadan.Sonucu sizlerle paylaaşacığım??

  • admin dedi ki:

   Sevgili Temmuzdafit, temmuz ayında sizi istediğiniz kiloya bir adım daha yakın göreceğimize canlı gönülden inanıyorum. Güzel haberlerinizi bekliyoruz.

 143. Yenildim dedi ki:

  Öğlene kadar her şey çok güzel gitti ama az evvel bozdum epey de yedim?moralim sıfır. Yarın yeniden mi başlamalıyım yoksa 2. Günden devam mı etmeliyim?

  • admin dedi ki:

   Sevgili Yenildim, yenilmek kelimesini çıkaralım öncelikle sözlüğümüzden. 🙂
   Eminim ki başaracaksınız. Yalnızca doğru gün bugün olmamış.
   Baştan başlayın. Ufak da bir öneri. Çok acıktığınız anda tarçınlı su için bol bol.

 144. Melek dedi ki:

  Ben bugün 3 üçüncü gündeyim

 145. elif dedi ki:

  177 boy 79 kiloyum ayda iki kere bu diyeti uygulasam her gun yuruyorum bisiklet suruyorum haftada 3 gun tenis felan ayda kac kilo veririm sizce ?

  • admin dedi ki:

   Elif hanım, diyetin bu kadar sık yapılması önerilen bir durum değil. Amaç kilo vermeniz durduysa, verecek az kilonuz varsa ya da motivasyona ihtiyacınız varsa uygulamanız ve normal diyetinize geri dönmeniz.

 146. elif dedi ki:

  Peki ben 177 boy 79 kiloyum eylulun 15 ine kadar 65 kiloya dusmem mumkun mudur mumkunse ne yapabilirim gercekten artik moralim cok bozuk psikolojim bozuldu yardim edinnnn

  • admin dedi ki:

   Elif hanım işiniz hiç zor değil. Yeterki istikrarlı olun. Önünüzde 3 ay var. Ayda 5 kilo rahatlıkla verirsiniz. Ancak sporu hayatınıza katmanız ve sağlıklı beslenmeniz önemli. Üstelik bu şekilde verdiğiniz kilo, sadece verilen kilo değil sıkı bir vücut olarak sonuçlanacaktır.

 147. elif dedi ki:

  Zaten duzenli spor yapiyorum fakat tanidiklarim diyor ki ilk ay hadi verdin 5kilo sonraki aylar kilo vermen duracak hevesimi kiriyorlar

  • admin dedi ki:

   Siz, etrafınıza bakmayın Elif hanım.
   Bu işin en önemli noktası sizin motivasyonunuz.
   Kilo vermenizin azaldığını hissettiğinizde sporu arttırabilir ve ara ara 1-2 günlük saf protein diyeti yapabilirsiniz. 1-2 günde 1-2 kilo gittiğini görürsünüz.

 148. elif dedi ki:

  Saf protein diyeti nasil oluyor

  • admin dedi ki:

   Elif hanım,sitemizin arama kısmına yazarsanız bu konuda yazılarımız mevcut. Detaylı bilgi alıp, aklınıza takılan konuları bizimle paylaşabilirsiniz.

 149. sarikiz dedi ki:

  14 yasindayim bu diyeti yapabilirmiyim acaba zarari var midir ??

 150. ayse dedi ki:

  Bu diyette verilen kilolar disaridan belli oluyor mu

  • admin dedi ki:

   Ayşe hanım elbette belli olur ama sağlıklı bir diyet ile yapılmış ve yağlardan verilmiş 5 kg ile şok diyetlerle verilen 5 kg dışarıdan aynı görülmez.

 151. Nur dedi ki:

  Meyveli soda icebilirmiyiz? Bide meyve gününü iki gün üst üste yapmak sorun olur mu ? Acil cevap verirseniz sevinirim 🙂

  • admin dedi ki:

   Meyveli soda içilmemeli Nur hanım. Şeker içermekte.
   Meyve günü de 2 gün üst üste fazla şeker yüklemesi olur.

 152. Tuğçe dedi ki:

  Merhabalar ben bugun başladım diyete. Diyette sade soda içilebilir mi acaba?

 153. Sinem dedi ki:

  Ilk gun patates haslamasi yerken ustune sarimsakli yogurt yaptim sakincasi olur mu?

  • admin dedi ki:

   Tabi ki sakıncası olur Sinem hanım.
   Bu diyetin mantığı tek tip beslenme ve bahsettiğiniz şekilde bir menü, bu diyet için uygun değildir.

 154. Ela dedi ki:

  Sekersiz kahveye sut akitabilirmiyim

 155. Ayşegül dedi ki:

  Et gününde diyet ton balığı yiyebiliyorum.

 156. gulfem dedi ki:

  Bu düeti yaparken vitamin omega 7 kullanabilirmiyim.normalde kullanıyorum günde 1kez.insülin direncime iyi geliyor bu vitamin

 157. azize dedi ki:

  dün başladım çok hevesliyim aç olmak bile mutlu ediyor beni

  • admin dedi ki:

   Bu hevesinizi hiç kaybetmemenizi ve en kısa sürede ideal kilonuza gelip, o halde kalmanızı dilerim Azize hanım. 🙂

 158. azize dedi ki:

  merhaba yumurta gününde sabah bir tane yumurta yesem öğle ve akşam süt içsem olurmu teşekkürler

 159. Asu dedi ki:

  Ben dün başladım, umarım diğer arkadaşlar gibi bende çok Mutlu olurum. Asla pes yok, gün içersinde 12.000 adım ve haftada üçgen aerobik yapıyorum. Bu diyetle umarım 50 olurum ideal kilom 52 ama iki kilo kaçamak payı olsun istiyorum. Suan 56.9 ile Başladım İnşaALLAH işe yarar sevgiler sonuçu yazıcam.

  • admin dedi ki:

   Siz, harika bir programla başlamışsınız Asu hanım. Ancak aman tansiyona dikkat.
   Güzel sonuçlarınızı bekliyoruz.

 160. feride dedi ki:

  nasıl yani bu kilolar yağdan gitmiyormu ?

 161. Melek dedi ki:

  Egzersiz gerekiyomu? Bide deneyenler kaç günde 5 kilo verdi?

 162. Asu dedi ki:

  Merhaba, ben 56,9 başladım, bugün bitti. İtiraf ediyorum 5 gün içersinde 2 öğün ufakda olsa kaçamak yaptım çünkü kendimi kötü hissettim 2 gün 45 dk aorobik yaptım 1 gün hariç her gün yaklaşık 12.000 adım attım. Ve sonuç plato evresine girmiştim( kilo vermem durmuştu yani) ona rağmen ??? bi MaşaALLAH alalım önce 54,4 oldum. Benim gibi az kilosu olanlara ilham versin diye yazdım.

  • admin dedi ki:

   Asu hanım çok tebrikler.
   Kilonuz zaten az olduğundan, 5 kilo vermeniz zaten çok zor 5 günde. Ancak siz çok güzel bir rakamı göndermişsiniz.
   Burada, sporun da etkisini görüyoruz. Normalde bu diyette pek fazla hareket edilmez düşük kalorili bir diyet olduğundan dolayı.

 163. Filiz dedi ki:

  Patatese tuz kullanabikiyormuyuz yoksa tamamen tuzsuzmu olacak

 164. Rk dedi ki:

  5 te 5 diyetini sabahlari 1 saat yürüyüş yarım saat spor aletlerinde uygulayarak toplamda 1.30 saat spor yapsam fakat şok diyeti olduğu için bıraktığımda verdigim kilolari hemen geri alirmiyim birde sebze gününde sadece salatalık yesek uygun olur mu

  • admin dedi ki:

   Sevgili Rk; spor çok önemli ama ne yazık ki her türlü şok diyetle verilen kiloların gelmesi çok kolay oluyor.
   Ancak yediklerinizi hafif hafif arttırır ve diyet sonrasında özellikle bir süre kaçamak konusunda çok dikkatli olursanız ciddi sorun olmaz.
   Sebze gününde sadece salatalık yemenizin sakıncası yok.

 165. Şkr dedi ki:

  Yumurta günün de süt,yoğurt,peynir,yumurta 4’ü bereber yenilebilirmi aynı gün tşkler.

 166. Şkr dedi ki:

  Birde bu diyeti 3hafta yapmamda sıkıntı olurmu,birde hafta sonu dinlenmede alkol olarak az miktarda tabi ne içebilir çok tşk

  • admin dedi ki:

   Hem sağlık açısından sıkıntı yaşayabilirsiniz(zaten verilen kilo da hiç sağlıklı olmaz.) hem de verilen kilo git gide artar.
   Hafta sonu alkol kullanımı ise; tartıda ciddi artı görmenize neden olabilir.

 167. burcu kaya dedi ki:

  merhaba 76 kiloyum ben bırsey anlmadım sorum şu ki ; 1 ayda cumartesı pazarları yanı o ıkı dınlenme gunun harıc sureklı bu dıetı yapabılırmıyım ?

 168. Cansu dedi ki:

  Merba ben 16 yaşındayım 50 kiloyum 42 ye düşmek istiyorum boyum 1.55 yaptığım sürede 5 kilo verebilirmiyiö

  • admin dedi ki:

   Sevgili Cansu; yaşınız itibari ile asla bu diyeti önermiyorum. İlerleyen dönemlerde hem sağlık hem de kilo açısından kötü sonuçları olabilir.

 169. azize dedi ki:

  merhaba 3. haftanın içindeyim arada küçük kaçamaklar yaptım şu an 64 kiloyum 5 kilo kadar verdim tekrar verdiğim kiloları almaktan korkuyorum

  • admin dedi ki:

   Azize hanım, bu diyet sonrasında kilo vermemeniz için özellikle ilk 3 hafta dikkat etmek şart ama daha fazla uzatmanızı kesinlikle önermiyorum.

 170. sorusoran dedi ki:

  Et gününde ne tüketebilirim Vejetaryanlar için önerimiz var mı

 171. pinery dedi ki:

  merhabalar,
  ben suan tam 60.7 kiloyum. yarin sabah basliyorum. yaklasik 2 aydir duzenli beslenerek 69.8 den dustum. 55 kiloya kadar gelmek istiyorum. haftada 3 defa olmak uzere egzersiz hareketlerim var. istedigim 55 kiloya geldikten sonra korumak. insallah bu diyet bana yardmci olur.

  • admin dedi ki:

   Sevgili Pinery; 2 ayda verdiğiniz kilo oldukça güzel. Sizi tebrik ederim.
   Verilecek kilonuz çok olsa bu diyeti önermem ama 1-2 hafta yapıp, ideal kilonuza düşüp, ardından koruma ile devam edebilirsiniz.

 172. Cansu dedi ki:

  Meraba ben diyeti yapıyorum ama bugün dışarı çıktığım da arkadaşlarımın ısrarına dayanamyıp ince 1 dilim pasta yedim tartı da çok bi etkisi olur mu

  • admin dedi ki:

   Cansu hanım, 5’te 5 diyeti gibi şok diyetlerde kaçamaklar ciddi anlamda etkiler. Ancak şu kadar etkiler demek mümkün değil tabi ki.

 173. marry dedi ki:

  Merhaba benim yumurta ya alerjim var onun yerine ne yemeliyim yardimci olurmusunuz

 174. yagmurr dedi ki:

  Ben bu diyete bsladgmda gun icerisnde ayni anda yesil çay limon maden suyu kürunude uygulayabilrmiyim bide net 5kilo gdiyo mu

  • admin dedi ki:

   Verilen kilo kişiden kişiye değişecektir. 55-60 kg bir kişi 5 kg’dan az verirken 100 kg bir kişi daha fazla verebilir.
   Gün içerisinde limon tüketimi olmamalı.
   Şok diyetler, verilen kiloların büyük bir bölümünün yağlardan olmaması demektir.

 175. yagmurr dedi ki:

  Ayrica neden yaglardan gtmiyor

 176. Sait dedi ki:

  Merhaba admin 🙂 Benim sorunum daha çok yüzdeki şişlik. Bunun sebebi ödemmi yoksa yağmı? Boyum 1.83 kilom 80.8. Yanaklarımın biraz erimesini istiyorum. Bu diyet etkili olurmu? Son olarak eğer bu diyeti uygularsam bunun haricinde sonraki hafta bir diyet uygulayabilirmiyim? Uzun oldu k.bkma 🙂

  • admin dedi ki:

   Sait bey; bu konuda görmeden bir şey demek ne yazık ki mümkün değil.
   Ancak sitemizin arama kısmından yanak eriten diye aratırsanız, ulaşacağınız içeriğimiz işinize yarayacaktır.

   Diyet, direkt olarak bölgesel erimeye neden olmaz.
   Bu diyeti uygulamanızın ardından başka bir diyet uygulayabilirsiniz; ancak ciddi bir kilo vermeniz beklenmez. O nedenle 1 hafta ara verip(bu sürede elbette dikkatli beslenerek) uygularsanız daha verimli olur.

 177. Zehra dedi ki:

  Merhaba.Bu diyeti uygulamaya karar verdim ancak bi konu kafama takıldı. Sınırsız yiyebilirsiniz demişsiniz. Şimdi abartıp fazla yersek bu diyeti bozmazmı? Önereceğiniz bir sayı varmı? Mesela ben sabah 2 öğlen 2 akşamda 2 haşlanmış patates yemeyi düşünüyorum uygunmu acaba? Fazla yemekten korkuyorum 🙁

  • admin dedi ki:

   Zehra hanım; yiyebildiğiniz kadar yiyebilirsiniz.
   Tek tip beslenme olduğundan miktar önemli değil.

   • Zehra dedi ki:

    Son olarak bildiğiniz gibi yaz meyveleri genelde şekerli olur. Sebze konusunda sorunum yok ama meyve gününde karpuz üzüm gibi şeyler yersek kilo verimini azaltırmı? Bu konuda önerebileceğiniz meyveler varmı? Birde bu diyeti 2 gün ara verdikten sonra tekrarlayabileceğimizi yazmışsınız. Tekrarladığımda bu kez kilolar yağlardanmı gidecek?

    • admin dedi ki:

     Zehra hanım; öncelikle belirteyim. Bu diyetin ve diğer şok diyetlerin yağdan kilo verdirme durumu yoktur.
     Meyve olarak; şeker oranı az meyveler tüketme fayda vardır.
     Muz, üzüm, karpuz, kavun gibi meyveler tercih edilmemeli.

     • Zehra dedi ki:

      Teşekkür ederim 🙂 Bu diyetimde 2. günüm 5. günün sonunda sonucu yazacağım. Bide ben nargile kulanıyorum. Diyet boyunca içmemde sakınca varmı? Yoksa 5. günün sonundamı kullanmalıyım? Bu son soruydu admin :))

     • admin dedi ki:

      Zehra hanım; şimdi nargile için demem, sağlık sağlık derken hoş olmaz takdir edersiniz ki. 🙂 Ancak kilo ve diyet konusunda bir zarar vermez.
      2 günde ne kadar gitti acaba?
      Güzel sonuçları bekliyorum 🙂

     • Zehra dedi ki:

      Henüz tartılmadım yarın tartılacağım 🙂 Umarım kilo vermişimdir .d Bugün sebze günündeyim. Yarın tartılıp sonucu yazacağım :))

     • admin dedi ki:

      Tamamdır Zehra hanım, sağlıklı günler dilerim. 🙂

 178. Zehra dedi ki:

  Unutmadan bide sanırım ödem elde yüzde ve ayaklarda şişkinlik yapıyor sanırım bildiğim kadarıyla. O bölgelerde sıkılaşır değilmi?

 179. fatma dedi ki:

  Ben 16 yaşındayım ve kilom çok fazla ama acil zayiflamam lazım bu diyeti uygulayabilirmiyim bana acil cevap verin lütfennnn

  • admin dedi ki:

   Sevgili Fatma; LÜTFEN bu diyetlerden uzak dur.
   Yapacağın, hızlı kilo verdiren şok diyetler, ilerleyen yaşlarda kilo probleminden kurtulamamana ve sağlık problemlerine yol açar.

 180. eda dedi ki:

  Bana yardimci olun lutfen bn 22yasindayim oldukca kilom yuksek bi ay boyunca bu diyeti uygulasam ne kadar yol katederim cevap bekliyorum

  • admin dedi ki:

   Eda hanım, 1 ay boyunca bu diyeti uygulamanız sağlık açısından kesinlikle tavsiye edilen bir durum değildir.

 181. Gamze dedi ki:

  Ben bugün patates ile başladım yarın sebze günü düşünüyorum mantar tercih etsem sebze için uygun mu acaba

 182. eda dedi ki:

  Peki kac gun oneriyosunuz en fazla bu diyeti bide kalici olacak mi bu verdigim kilo birakirsam bu diyeti tekrar alma riski ne

  • admin dedi ki:

   5 günden fazlasını önermiyoruz Eda hanım.
   En azından, arada süre olmalı.
   Diyeti bıraktığınızda, kilo almanız kolay olacaktır.
   O nedenle diyet sonrasında çok dikkatli olmak gerekli.

 183. eda dedi ki:

  Admin sizinle ayri gorusebilme imkanim varmi cok zor durumdayim yardim etseniz

  • admin dedi ki:

   Eda hanım; sizinle ilgili online olarak edinebileceğimiz bilgiler sınırlı olacağından dolayı buradan farklı söyleyebileceğimiz birşey olmayacaktır.
   O nedenle, herkese faydalı olabilmek adına cevapları buradan vermeyi tercih ediyoruz.

 184. Gözde dedi ki:

  Patates gününde patates yerine ne yiyebilirim yardımcı olur Muş’unuz

  • admin dedi ki:

   Gözde hanım, patates gününü değiştirmemeniz daha uygun olur? Tüketmeme nedeniniz nedir?

   • Gözde dedi ki:

    Yiyemiyorum bulantı yapıyor ben bu diyeti uygulamıştım ordan biliyorum sormak istedim ?

    • admin dedi ki:

     Sebze günü yapabilirsiniz Gözde hanım ama yine de patatesi farklı şekillerde denemenizi öneririm.
     Baharat ekleyebilirsiniz, közleyebilirsiniz..

 185. nur dedi ki:

  merhabalar 16 yasındayım ve bu diyete başladım bır sakıncası olurmu

 186. Bilge dedi ki:

  Bugün 5. Günüm bitti 4.200 verdim toplamda boy 173 kilo 84ten 79.8 e düştüm son 2 gün ekstra olarak ızgara köfte yedim 3er adet yalnız 2 gün mola verip salı günü tekrar başlıycam bu sefer kaçamaksiz yapicam

 187. Hatice dedi ki:

  17 yaşındaki biri için uygun mu?

 188. Hatice dedi ki:

  Bi kaç ay sonra 18 olcam ama?

 189. Hatice dedi ki:

  Peki teşekkürler. İyi bayramlar✋?

 190. Bilge dedi ki:

  Bütün sitelerde 2 gün ara verip tekrarlayabilirsiniz diyo bende o yüzden yeni başladım ideal kilima ulaşınca ayda 1 sefer yapmayı düşünüyorum kiloyu sabitlemek adına zaten hafta sonu 2 kilosunu geri alıyosun bu hafta tekrar 81.8 olmuşum bakalım ne kadar verebilicem

  • admin dedi ki:

   Siz bilirsiniz Bilge hanım.
   Biz, elimizden geldikçe doğru yolu göstermeye çalışıyoruz.
   Bol kilo vermeler dilerim.

 191. deniz dedi ki:

  Gün içerisinde istediğimiz kadar yiyebiliyormuyuz yoksa 3 öğün ile sınırlı mı kalmamız gerekiyor ? Bir de diyetten sonra kilo sabitlenmesi için sporun yanında başka bir öneriniz var mı ?

 192. deniz dedi ki:

  Sevgili admin bütün cevaplarımı yorumlara bakınca aldım.Harika bir diyet

 193. nehir dedi ki:

  sebze gününde sebze yemeği tüketebiliyormuyuz acaba?Eğer tüketebiliyorsak yemek yağsız mı olmalı? Patates gününde patates kızartması tüketmek çok mu yanlış olur 😛

  • admin dedi ki:

   Nehir hanım; sebze gününde patates yenilmemekte. Patates kızartması konusuna değinmiyorum bile 🙂

 194. yeliz dedi ki:

  mrb. ben 15 yaşındayım boyum 1.55-160 cıvarı kilom ise 60 civarı bu diyeti bende yapabilirmiyim yakında abimin düğünü var düğüne kadar ideal kiloma ulaşmak istiyorum şimdiden teşekürler.

  • admin dedi ki:

   Sevgili Yeliz, kesinlikle önermiyorum.
   Ergenlik döneminde gelişim açısından çok zararlı.

 195. yeliz dedi ki:

  çok teşekürler .peki bana önerebileceğiniz bir diyet yada herhangi birşey varmı çünkü ben kilolarım yüzünden çok üzülüyorum sürekli alay konusu oluyorum daha kısa bir sürede nasıl kilo verebilirim lütfen bana yardımcı olun düğüne kadar 15 kilo falan vermek istiyorum bana ne önerirsiniz. birde aslında fazla yemek yemiyorum ama su bile içsem kilo alıyorum ve egzersiz yaptığım zamanlarda ust ve alt bacak kaslarım çok ağrıyor otururken ve yürürken çok ağrıyor ve zorluk çekiyorum ama 3-4 günde geçiyor devam etmelimiyim o egzersizlere yoksa bırakmalımıyım şimdiden teşekürler..

  • admin dedi ki:

   Sevgili Yeliz; bu ağrıların geçmesini beklemeden spora devam ettiğinde ağrılar da geçecektir.
   Beslenme olarak da bir diyete uymak yerine fast food gıdalardan uzak durup sağlıklı beslenmeniz daha uygun olacaktır.

 196. Ayla dedi ki:

  Merhaba ben bu diyeti uygularken zayıflama çayı ve detoks suyu içiyorum. Çayı kuru meyveyle içsem olurmu?

 197. Gülşah dedi ki:

  Merhabalar bugün 3. Günüm ve 2.200 kilo vermişim başımda acayip şekilde ağrı var ama dayanacam pes etmeyecem 5 günün sonunda -5 kiloyu görürüm inşallah
  Aralarda şekersiz yeşil çay içiyorum yoksa dayanamam diğer herşeye uyuyorum bol eksiler

  • admin dedi ki:

   Gülşah hanım yeşil çay içmenizin sakıncası yok ama tansiyonunuz düştüğü için baş ağrısı oluyor olabilir.
   Yeşil çay da tansiyon düşürür.

 198. Zeynep dedi ki:

  Şekersiz çay kahve sınırsız ve serbestmi

 199. Kubra dedi ki:

  Mrb sebze gününde sadece gün boyu salatalık yesem nasl olur yarın basliycm bide saatlerin bi onemi varmi

 200. Songūl dedi ki:

  Merhabalar bende bugün başlıcam bu diyete kilom 94 olmuş malesef çabucak sağlıklı bi şekilde kilo vermek istiyorum sonuçları burdan yazicam. paylaşımınız için teşekkürker.

  • admin dedi ki:

   Güzel sonuçlarınızı bekliyoruz Songül hanım ama umarım 5 günde 5 kilo diyetini 1 hafta yapıp, daha sağlıklı bir diyet ile devam edersiniz..

 201. Ender dedi ki:

  Merhaba ben 19 yaşındayım 96 kilo olmuşum bana etkisi olur mu ne önerirsiniz ?

  • admin dedi ki:

   Ender, elbette olur ama bu diyet uzun süreli olarak uygulanabilecek bir diyet değil.
   Boyun ne durumda? Kaç kilo olmak istiyorsun?

 202. songül dedi ki:

  teşekkürler admin 3 küsür kg verdim bu diyet beni ilersi için hazırladı şu an saglıklı bi diyet uyguluyorum teşekkürler.

 203. Gönül dedi ki:

  Sabahları bir bardak cevizi suyu içebilir miyiz

 204. Mehmet (Ankara) dedi ki:

  Evet diyeti bi iş arkadaşım verdi diyeti başlamadan önce tartıldım 103 kilo geldim 6 gün uyguladım 5 kilo gitti şimdi sıra 2. turda

  • admin dedi ki:

   Mehmet bey, çok güzel kilo vermişsiniz; ancak 2. tur öncesinde bir ara vermeniz iyi olacaktır.

 205. nila dedi ki:

  Merhabalar diyeti yarından itibaren uygulamaya başlayacağım. Sormak istediğim et balık yerine tavuk olabilir mi ? Yumurta yerine ise peynir turleri olabilir mi ? Bir de ben 63 kiloyum belim ince fakat basenlerimden sikayetm var. Bu diyet esnasnda şayet ki kilo verirsem basenlerimde incelme olacak midir ? Şimdiden teşekkür ederim ☺

  • admin dedi ki:

   Sevgili Nila;
   Et balık yerine tavuk tüketebilirsiniz; ancak yumurta yerine peynir türleri uygun olmayacakmış. Ancak yumurta tüketmiyorsanız çökelek peyniri olabilir ki onunla da tüm gün nasıl geçer bilemedim. 🙂
   Basenden de incelme olacaktır fakat özellikle bölgesel bir incelme beklememelisiniz.

   • nila dedi ki:

    Peki bir çok kişiden şunu duydum bu diyet hakkında ne kadar doğru bilemem tabiki. Mesela 4 kilo verdiysem 5 kilo geri aldm hizla diye. Bu ne kadar dogru. Ya da kisiye mi bagli. Ben fazla yiyen bir insan degilim. Normalinde altinda diyebilirim. 168 boyundaym 58 kilo benim icin ideal ve ilk defa 60 ustundeyim bu da beni psikolojik olarak rahatsiz ediyor.

    • admin dedi ki:

     Nila hanım, bu diyet şok bir diyet olduğu için verilen kilonun önemli bir kısmı ödemdir. O nedenle, diyet sonrasında normal düzeninize gelirseniz 1-2 kg otomatikman geliyor. Kalanı için de eğer bir anda fazla yerseniz kolaylıkla geri alabilirsiniz; ancak dikkat ederseniz kalıcı olacaktır.

     • nila dedi ki:

      Peki son sorum. Sebze gününde salata ile başlayıp salata ile devam edebilir miyim? Keza meyve gununde de meyve salatası ile ?

     • admin dedi ki:

      Tabi ki Nila hanım. Ancak salataya yağ falan eklemeden.

     • nila dedi ki:

      Çok teşekkür ederim cevaplariniz icin. 5 gün sonra bildiririm sonucu ☺ bu arada et gununde tavuk ve kirmizi et ile kahvaltıya baslamamda sıkıntı var mi gun icinde ikisinden de tuketsem.

     • admin dedi ki:

      İkisini de kahvaltıda yediğiniz sürece sorun yok Nila hanım. Güzel haberlerinizi bekliyoruz. 🙂

 206. selen dedi ki:

  patatesi asla yiyemiyorum midem bulanıyor patatesin yerine gececek birşey var mı patatesde neden bu kadar ısrar ediyorsunuz

  • admin dedi ki:

   Patatesle birebir sonuç alacağınız bir besin olmamakla beraber, 1 gün daha sebze günü yapabilirsiniz.

 207. Berna dedi ki:

  Iyi gunler cay kahve tuketmenin bi zarari olurmu acaba diyet sirasinda

 208. Sema dedi ki:

  Tavuğu haşladıktan sonra fırınlayabiliriz değil mi et günün de yağsız olmak koşuluyla

  • admin dedi ki:

   Tabi ki Sema hanım. Kuralların dışına çıkmadığınız sürece lezzet verecek tüm yöntemler hayal gücünüze kalmış.

 209. tuğba dedi ki:

  merhabalar yarın bu diyete başlıyorum bende birşey merak ettim patatesi haşladıktan sonra limonlayıp yememizde herhanbir sakınca olur mu

 210. Ayşe dedi ki:

  Merhabalar ben üniversite öğrencisiyim. Finallerim başladı. Sınav haftamda bu diyeti uygularsam sorun olur mu? Ders çalışmama mani olur mu?

  • admin dedi ki:

   Ayşe hanım düşük kalorili bir diyet olduğundan halsizlik, yorgunluk, uykusuzluk, unutkanlık, baş ağrısı yapma durumu olabilir.
   O nedenle bu hafta uygulamamanızı öneririm.

 211. Ayşe dedi ki:

  Merhaba benimde açlık şekerim var yani gizli şekerim ben de başlamak istiyorum kilo verebilir miyim gider mi sizce

  • admin dedi ki:

   Ayşe hanım; kilo verebilirsiniz ancak size bu diyeti önermiyorum.
   Sağlıklı beslenmeniz çok daha doğru olacaktır.
   Şok diyetler, metabolizmanızı kötü olarak etkileyebilir.

 212. Güzide dedi ki:

  Birsey sormak istiyorum. Bu diyeti yaparken aralarda tarcinli elmali su icebilir miyiz?

 213. beyza dedi ki:

  Yumurta rahatsiz ediyorsa o gun.ne yenebilir

  • admin dedi ki:

   Yumurtaya tam olarak alternatif yok Beyza hanım. Aslında yumurta tüketemeyenlerin bu diyeti yapmaması daha uygun ama illa bir alternatif gerekliyse; tavuk tüketilebilir.

 214. beyza dedi ki:

  Peki yumurta gunu yerine tekrar sebze gunu yapsak yada yogurt?

  • admin dedi ki:

   Beyza hanım yapabilirsiniz ama yumurta en etkili günlerden birisi olduğu için verilen kilo miktarında azalış olabilir.

 215. selen dedi ki:

  ben de bugün başladım kilom 66.1 gelişmeleri size buradan yazarım

 216. Dilek dedi ki:

  Merhaba benim merak ettiğim bu diyetin yanında su tüketirken detoks suları tüketebiliyormuyuz

  • admin dedi ki:

   Ne yazık ki hayır Dilek hanım.

   • Dilek dedi ki:

    Peki teşekkürler bugün patatesi uyguladım ben öyle 5 kilo olmasada 2 kiloya razıyım duraklama dönemimdeyim 8 kg verdim ama 3 haftadır kilo kaybım durdu şoka sokmak istedim inşallah etkili olur

 217. Ismail Cem dedi ki:

  104 kiloyum boy 183 kimse 104 kilo olduğuna inanmiyo çünkü kilo heryere dağıldı umarım 3 ay uygulayarak 20 kilo veririm bi iki sorum var sigara icsek yemeklerde biraz tuz eksek olurmu mesela patatesi istediğimiz saatte yiyebiliyomuz son sorunda 6.6. Gun herseyi yiyebiliyomuyuz her saatte, (herkesle ilgilendiginiz için teşekkür ederim)

  • admin dedi ki:

   İsmail bey; kesinlikle 5 günde 5 kilo verdiren diyeti uzun süreli tavsiye etmiyoruz. 1 hafta sonrasında bırakılmasını öneriyoruz.
   Aksi takdirde hem sağlığı olumsuz etkileyebilir hem de verilen kilolar kaslardan gideceğinden dolayı diyeti bıraktığınızda fazlası ile geri alırsınız.

   • Ismail Cem dedi ki:

    Yemeklerde azda olsa tuz kullnabiliyomuyuz bide istediğimiz saatlerde yiyebiliyomuyuz Teşekkürler

 218. FİGEN dedi ki:

  Bu diyete 3 ay önce başladım. İlk uygulamada 5 gün diyet yaptım 3 kg verdim. Bir ay korumaya aldım. Aynı şekilde 2. ve 3. uygulamaları yaptım. 9 kğ verdim. Dolaptaki bütün kıyafetlerim oluyor. haika bir diyet.

  • admin dedi ki:

   Harika sonuçlarınız için tebrik ederiz Figen hanım.
   5 günde 5 diyeti ile kilo verenlerin yorumları eminim ki bu diyeti yapmak isteyenler için çok önemli olacak.

 219. Umeda dedi ki:

  Cay sudami yasak sebze gununde sebzeyi haslayarakmi yenir

  • admin dedi ki:

   Umeda hanım çay ve su yasak değil ki bol bol su içmeniz gerekmekte.
   Sebzeyi haşlayarak, közleyerek ya da fırında yiyebilirsiniz.

 220. Sultan dedi ki:

  Merhabalar,
  Benim et ile pek aram yok, yani bir gün boyu sadece et yemeyi Düşünemiyorum bile. onun yerine yogurt ya da kefir günü yapsam olurmu? Veyahut siz ne tavsiye edersiniz? Patatese az kaya tuzu eklesek çok etkilermi kilo kayıbını?

  • admin dedi ki:

   Kefir günü yapabilirsiniz Sultan hanım. Üstelik sindirim sisteminiz için de harika bir detoks olacaktır.

   Tuzu, miktarını mümkün oldukça az tutarak kullanabilirsiniz.

 221. Ayşegül dedi ki:

  Bu diyeti uygularken sadece 3 öğün ile uygulamaliyiz yoksa istediğimiz sayıda öğün uygulayabilir miyiz

 222. Arzu dedi ki:

  Merhaba, yorumlardan okuduğum kadarıyla kaslardan Kilo verirsiniz demişsiniz. Ama ben kaslardan Kilo vermek istemiyorum. Sadece ödemler gitsin istiyorum. Ne yapmam gerek? Bu diyeti 5 gün değil de 3 gün falan mı uygulamam uygun olur. Çünkü kaslardan Kilo vermek hiç iyi değil bunu asla istemem. Ama acil şekilde kilo da vermem lazım. Ne önerisiniz?

  • admin dedi ki:

   Arzu hanım, istediğiniz 2 şeyin aynı anda olması mümkün değil.
   Kaslardan kilo vermek elbette iyi değil ve sürekli söylemekteyiz, sağlıklı beslenme öneriyoruz diye ama motivasyonun düştüğü dönemlerde kısa vadeli olarak şok diyetlere yönelme durumu oluyor.
   5 günde 5 kilo diyetinden vazgeçerek, uzun vadede sağlıklı beslenmeye yönelmenizi öneriyorum. Eğer vücudunuzda ekstra ödem hissediyorsanız 2 günlük pirinç lapası diyetini yapabilirsiniz. Tamamen ödem atmaya yöneliktir.
   Sitemizde yer alıyor, arama bölümünden ulaşabilirsiniz.

   • Arzu dedi ki:

    Çok teşekkür ederim bilgiler için. Bu diyeti sadece bir kereliğe mahsus yapacağım. Çünkü acil zayıflamam gerekiyor. Çok zararlı olmaz değil mi benim için ? Bir de ben lahana suyu içiyorum.Sebze günü dışında diğer günlerde lahana suyu icsem problem olur mu? Bir de bu diyet sırasında spor yaparsam kaslarım için daha mı iyi olur ?

    • admin dedi ki:

     Arzu hanım, 1 kere de yapmış olsanız vereceğiniz kilonun büyük bir bölümünün yağlardan olmayacağını bildikten sonra sorun yok. Elbette yanında ödem de gidecektir. Onun haricinde başka zarar görmezsiniz 5 gün içerisinde.
     Sebze günü haricinde lahana suyu içilmemeli.
     Hafif tempolu spor yapabilirsiniz. Yoğun sporu önermiyoruz. Halsizlik, baş dönmesi yaşayabilirsiniz.

     • Su dedi ki:

      Bu diyete başladım 2. Günümdeyim. Yarım tavuk tüketmeyi düşünüyorum yanında yağsız ayran yoğurt süt tüketebilir miyim ayrıca yumurta gününde tüketilebilir dyor ama hepsi aynı anda mı yoksa aralarında seçim yapmalı mıyım

     • admin dedi ki:

      Her gün, sadece o günün besinleri tüketilmeli.

 223. Su dedi ki:

  Merhabalar Et günü de yağsız süt ayran kesinlikle olmaz mı ayrıca yuksrodaki soruları cevaplarsanız çok sevinirim

 224. Serpil Akgün dedi ki:

  Patatesi baharatlayıp fırınlasak olur mu haşlama gitmiyor

  • admin dedi ki:

   Yağ kullanmadığınız sürece olur tabi ki Serpil hanım.

   • Serpil Akgün dedi ki:

    Birde sebze günü mesela Kabakla başladık akşama kadar kabak mi yiyeceğiz ortalama kaç ögün yapmalıyız

    • admin dedi ki:

     Evet Serpil hanım. Hangi sebzelerle başladıysanız o şekilde devam etmelisiniz.
     3 öğün yapılmalı.

 225. Zeyno dedi ki:

  Bende dün başladım patates günü çok zorladı ve küçük kaçamaklar yaptım ama bugün sebze günü şimdilik iyi gidiyor pazartesi sabahı kilomu ölçegim etkileri yazarım 🙂

  • admin dedi ki:

   Güzel sonuçlarınızı bekliyoruzo zaman sevgili Zeyno 🙂

   • Zeyno dedi ki:

    Sonucu yazmayı unıtmuşum 4 kilo vermiştim yarın gene başlıyorum ama evde patates kalmadığı için yumurtayla başlıcam bakalım bu sefer sonuç ne olacak ?

 226. Dilek dedi ki:

  Merhaba bugun dördüncü yani meyve günüm şu ana kadar 2 kilo vermişim sorun şu ki şeker hastasıyım ve meyveler aşırı şekerli gelmeye başladı çok zorlanıyorum saat 4 ama akşama kadar dayanabilirim inşallah

  • admin dedi ki:

   Dilek hanım şeker hastasıysanız böyle bir diyeti yapmanız sizin için uygun değil hiç.

 227. Cansu dedi ki:

  Peki sebze gününde meyve meyve gününde sebze tüketsek günde değişiklik yapsak sorun olurmu acaba

  • admin dedi ki:

   Hiçbir sıkıntı olmaz Cansu hanım. Günleri istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

 228. Nazife cetin dedi ki:

  5te 5 diyeti yapmak istiyorum ama yumurta yiyemem yumurta günü için alternatif olarak yiyebilcegim bisey varmi

 229. Bergen dedi ki:

  Merhaba. Benim sebzeyle pek aram yokdur. Ne yemeliyim sebze olarak?

  • admin dedi ki:

   Bergen hanım, sebze olarak dilediğiniz sebzeyi seçebilirsiniz(patates gibi çok nişastalılar hariç.)

 230. Necla dedi ki:

  Merhaba ben emziren bir anneyim 1 buçuk yaşında acaba ben bu diyeti 3 gun yapsam olurmu yanı patates sebze et olan günleri diğer 2 gün çok ağır beni zorlar buna rağmen 1 veya 2 kilo verebilirmiyim

 231. Filiz dedi ki:

  Meraba mesela 5 gün yaptım 5 te 5 sonra en kısa zamamanda ne zaman tekrar yapabilirim

  • admin dedi ki:

   En az 1 ay ara vermenizi öneriyorum Filiz hanım.
   Bu arada aldığınız sonucu bizimle de paylaşırsanız eminim takipçilerimiz çok memnun olacaktır.

 232. Hacer dedi ki:

  Yumurta gununu yagsiz peynir gunu olarak degistirebiliyoruz yani oyle mi? Yorumlardan bunu cikardim

 233. Akasya dedi ki:

  Merhaba sebze gününde seçtiğimiz bir sebzeyimi yiyoruz mesela karnıbahar kısırı hep sebzeden oluşuyor ondan yapıp yesek olur mu

  • admin dedi ki:

   Akasya hanım tek sebze seçmeniz gerekmiyor.
   Sabah hangi sebzeleri seçerek başladıysanız o şekilde devam etmeniz şart.
   Karnabahar kısırında hangi malzemeler oluyor bilmiyorum ama tamamen sebze ise kullanabilirsiniz tabi.

 234. Lina dedi ki:

  Salça kullanabilirmiyiz??

 235. Gönül dedi ki:

  Ben spor ve diyetle 5 ayda 64 kilodan 55 kiloya düştüm ve kilo vermek durdu bende bir hafta olsun bu diyeti yapmaya karar verdim bugün patates günü ben saat dokuzda başladım ikişer saat arayla birer patates yemeyi duşünuyorum patateslerim büyük doyurucu yani ve ben spora devam ediyorum zaten belirlenmis kas kütlem var bu diyetle kastanmi gider ve benim işim hareketli bir is

  • admin dedi ki:

   Gönül hanım, şok diyetlerle ne yazık ki yağdan kilo verilmesi beklenemez. Verilirse de çok az olur. Ancak kilo vermeniz yavaşladığı ya da durduğunuzda vücudu şaşırtmak için iyi bir seçim olur. 5 gün sonra sağlıklı bir beslenme programı ile devam ederseniz önemli oranda bir zararı olmaz.

 236. Sldıka dedi ki:

  Ben bu diyeti 5 gün yaptıktan sonra 2 gün ara wericem 2 gün ara verdikten sonra bir daha baslayabilirmiyim

 237. Ayla dedi ki:

  Zeytinyağlı domatesli taze fasülye yiyebilir miyiz sebze gününde?

 238. L.... dedi ki:

  Hurma-Yoğurt diyetinde kilolar yağdan mı yoksa su ve kastan mı gider şayet çoğunluğu su ve kastan gidiyorsa diyete çiğ badem ekleyip tüketmek verilen kiloların yağlardan gitmesine yarar mı?

  • admin dedi ki:

   Sevgili L…;
   Şok diyetlerde verilen kiloların yağdan olmasını beklemek hatadır.
   Daha doğrusu şöyle söyleyeyim. Yapacağınız diyet ne olursa olsun, %100 kas, yağ ya da sudan vermişsiniz demek mümkün değildir.
   Ancak şok/hızlı kilo verdiren diyetlerde verilen kiloların büyük bölümü kas ve ödem olur.
   Kısa süreli yaparak, hem kendinizi motive edebilir hem de vücuttaki ödemleri atabilirsiniz. Ancak 3-5 günden fazla uygulamak boşa küre çekmek olacaktır.
   Verdiğiniz kilolar, fazlasıyla geri dönecektir.

 239. Nevin dedi ki:

  Ben 2 kez 5te5 yaptım güzel kilo verdim şimdi 2 günlük yapicam patates ve sebze günü istedigim kiloyu bundan sonra korucam yani 2 gün yapıp 3 günü yapmasam olurmu

  • admin dedi ki:

   Olur tabi Nevin hanım ama verilen kilo daha kolay alınabilir.
   Diğer günlerde alınan besinler birbirini dengeliyor.
   Normalde 5 kg verip sonrasında 1-2 kg alıyorsanız bu şekilde direkt 1-1,5 kg olarak dönüş yapar.

 240. Hazal dedi ki:

  Merhaba bu diyete başladım bugün daha öncede yapmıştım ve çok güzel sonuçlar almıştım. Sadece 2si 1 arada nescafe içiyor muyduk şekersiz onu sorayım dedim size hatırlayamadım.

 241. ZELIHA dedi ki:

  HERKESE SELAM BEN BU DIYETE BUGUN BASLADIM VE 1 INCI GUNU TAMAMLAMIS OLDUM SADECE PATATES YEDIM VE HIC ZORLANMADIM KAHVE ICTIM SEKERSIZ OLARAK VE BOL SU ICTIM VE COK AZ SPOR YAPTIM BASLANGIC OLARAK KILOM 76.2 KG VE BOYUM 1.66CM VE 15 YASINDAYIM 15 KILO FAZLAM VAR . HER GUN YAZICAM SIZI BILGILENDIRMEK ICIN .

 242. ZELIHA dedi ki:

  HERKESE TEKRAR SELAM BUGUN 2 INCI GUNUMDEYIM VE SEBZE GUNU .
  FAZLA SEVDIGIM SEBZE OLMADIGI ICIN VE EVDEDE SEBZE OLMADIGI ICIN ALISVERIS YAPMAYA GITTIM BUGUN ,VE DONDURULMUS BROKOLI ALDIM VE HASLADIM OYLE YEDIM VE YINE 2 BARDAK KAHVE VE BOL SU ICTIM.
  BROKOLILERI TUZSUZ YEDIM VE SUAN PEK ZORLANMIYORUM AC DEGILIM GUZEL GIDIYOR .
  BUGUNDE SPOR YAPAMIYCAM AMA ALISVERISE CIKTIGIMDA BAYA DOLASTIM BU YUZDEN PEK SPOR YAPMAK ISTEMIYORUM YORULDUM.
  VE BASCULUN USTUNE YINE CIKMADIM AMA SONUNCU GUNUN AKSAMI CIKIP SIZE YAZACAGIM SONUCLARI.
  AMA BU DIYET YAGDAN VERDIRDIGINI ZANNETMIYORUM BAKALIM NASIL OLCAK.
  TEKRAR YARIN YAZICAM .HOSCAKALIN . 😉 🙂

 243. ZELIHA dedi ki:

  IKINCI GUNUMDEYIM AMA BEN BU AKSAM TARTIYA CIKMAK ISTEDIM VE CIKTIM CIKTIGIMDA 1.2KG GITMIS YANI 76.2 DEN 75 KG DUSTUM. BAKALIM SONUNCU GUN NEKADA VERMIS OLACAGIM

 244. Kararlı 😉 dedi ki:

  Bugün başladım ama midemi alıştırmak için. Yanı sıra Leslie yapacağım. Diyet bitince korumaya başlayıpbeslenme şeklimi o şekilde devam ettirmeyi düşünüyorum ☺️☺️ Spor olmadan mucize beklememek gerek.

 245. ZELIHA dedi ki:

  BUGUN 4 UNCU GUNUMDEYIM MEYVE GUNU KARPUZ VE YESIL ELMA YEDIM SABAH OGLEN VE AKSAM YEMEGINE BUGUN TARTIYA CIKTIM 74.3KG OLMUSUM -1.9 KG DUSMUSUM ISTEDIGIM SONUCU ALAMADIM BEN BI 3KG GITMESINI TAHMIN EDIYORDUM
  SORUM OLCAK :COK FAZLA KILO VEREMEDIM ACABA ADET DONEMIMDEYIM ONDAN OLABILIRMI YANI ADET OLDUGUMUZDA YAVASLIYORMU KILO VERMEMIZ CUNKU ILK DEFA BIR DIYETTE BOYLE KILO VEREMEDIM ?YADA BENMI YANLIS YAPTIM DIYETI?

  • admin dedi ki:

   Zeliha hanım;
   Adet döneminde olmanız etkiler.
   Ancak herkesin de diyetten aynı etkiyi aldığını söylemek mümkün değil.
   O nedenle herkes 5 kilo veremiyor.

 246. Hatice dedi ki:

  sebze gününde haşlamadan çiğ olarak tuketebilirmiyiz ,mesela tum gun salatalık yesek,bide tek sebze çesidimi olmasi lazim,yaninda domates, maydanoz vb. yesek güzel sonuç alabilirmiyiz yinede

  • admin dedi ki:

   Hatice hanım;
   Çiğ olarak tüketebilirsiniz.
   İstediğiniz kadar sebze çeşidini tüketebilirsiniz.
   Tek şart sabah kahvaltıda hangi sebzeleri tükettiyseniz diğer öğünlerde de aynı şekilde devam etmelisiniz.

 247. ZELIHA dedi ki:

  SON GUNU YAPMADIM SADECE 2 KILO VERDIM FAZLA VEREMEDIM CUNKU ADET DONEMIME GELDI AMA TEKRAR YAPMAYI DUSUNUYORUM BIR 1 AY GECSINDE HER AY YAPARIM ARTIK

 248. Gamze dedi ki:

  Tam 20 gün sonra kuzenimin düğünü var 15 yaşındayım boyum bir 1.61 kilom 67.9 nu diyeti yarin itibariyle uygulayacagim sorum şu spor yapacak mıyız?

  • admin dedi ki:

   Düşük kalorili ve besin değerli bir diyet olduğu için spor yapmanız şart değil.
   Yine de yapabiliyorsanız hafif yürüyüşlerle destekleyebilirsiniz.

 249. merve dedi ki:

  Merhaba bende 5 te 5 diyetine başlamak istiyorum. Sebze gününde kabak patates havucu rendeleyip fırına atsak yağsız tuzsuz yanındada salatalık falan yesek olurmu?

 250. Berna dedi ki:

  Bugün başladım diyete ve kesinlikle hiç zorlanıyorum patates şu dünyanın en güzel şeyi zaten😂 Size patatesi nasıl tükettiğimden bahsediyim birazcik sabah 2 büyük patatesi rendeledim içine karabiber kırmızı biber falan attım sonra tost makinasına yağlı kağıt serip üstünde 15-20 dk kadar pişirdim güzel oldu öğlen ise cips kıvamında yedim patatesleri ince ince halka şeklinde doğradim yine tost makinesinde yağlı kağıdın üzerine serdim yarım saat sonra kıtır kıtır patatesler hazir😃 yağ ve tuz hiç kullanmadım akşam yemeğini de oglenki gibi yiycem. Bakalım ne kadar kilo vericem.

 251. Ceyda dedi ki:

  Ben bu diyeti daha önce yapmıştım son günü akşam diyeti bırakmama rağmen 6 buçuk kilo vermiştim uzun zamandır boslamis durumdayım tabiki kilo aldım ve yeniden başlamayı düşünüyorum yarın son gün yeniden ne kadar kilo verdiğimi yazacağım 🙂

 252. Sultan dedi ki:

  Merhaba ben bugün başladım ama yumurta ile başladım sorun olur mu

 253. Sultan dedi ki:

  Peki hocam sebze gününde sarmısaklı cacık tüketebilirmiyim duraklamadayım 52 kilo verdim durdu 5 günden sonra normal diyetime geçersem kilo alırmıyım teşekkürler

  • admin dedi ki:

   Sultan hanım;
   Cacık sebze olmaz.
   Bu diyet sonrasında verilen kilonun birazı alınabiliyor ne yazık ki.

 254. narin dedi ki:

  bu diyet sadece 5 günlük mü sonra napıyoruz

 255. Hanife dedi ki:

  Peki dikkatli beslensek yine de verilen kilolar geri alinir mi koruma yontemi var mi yoksa kilo almak geriye garantimi

  • admin dedi ki:

   Dikkatli beslenirseniz almayabilirsiniz Hanife hanım ama genellikle normal diyete dönülünce 1 kg kadar artı görülüyor.

 256. Mehtap dedi ki:

  Merhaba. Bende 5+5 diyetine baslayacagim ama akşamları yogurt limon ve pul biber yapıp yiyordum. Bu diyeti yaparken de yapmaya devam etmelimiyim
  Birde kortizon ilacı alıyorum bi sakıncası olur mu?

 257. ceyda dedi ki:

  valla arkadaşlar ben sizi okudukça delirdim ya aynı soruları sorup duruyorsunuz ya diyette ne yazıyorsa o olacak bunu anlamamakta ısrar ediyorsunuz offfff adminin yerinde olsam aynı soruları soranlara cvp bile vermezdim dua edin tek tek veriyor cevabınızı bu kadar mı cahil milletiz ya kardeşim gününde yazılanı yapıp yiceksiniz zaten bu diyette sorulcak soru bile yok siz bu kafayla zaten kilo veremezsiniz

 258. Pelin dedi ki:

  Ben yaptım 1ay önce 3 kilo verdim yine başladım bugün bakalım yapabilirsem yazarım yine

 259. Zeyno dedi ki:

  Başta inandırıcı gelmese de herkes işe yaradığını söylediği için denedim. Sonuç aldım çok mutluyum. Arkadaşımın düğünü öncesi çok işime yaradı.

 260. Acil kiilo vermem lazım dedi ki:

  Tek gıda rejimi yaparak üç günde 5 kilo verebilir miyim?

 261. YELİZ dedi ki:

  MERHABA SEBZELERİ FIRINLASAK OLURMU HAŞLANIŞ OLUNCA UZUN SÜRE YEMEDE MİDE BULANDIRIYORDA

 262. Sıla dedi ki:

  Yıllar önce bu diyeti yapmış ama sonra unutmuştum. Şimdi kışa hazırlık için 3-5 kilo vermek istiyorum. Tekrar deneyeceğim.

 263. Silan dedi ki:

  Merhabalar et gununde ne yiyebilirim ben et yemiyorumda

  • Betül Yücel dedi ki:

   Et gününde sadece et yeniliyor. Başka bir diyete bakabilirsiniz Silan hanım. En kötü 4 gün yapabilirsiniz.

 264. selda dedi ki:

  meyve gununde kuru meyve yenilebılıyor mu

 265. Derya dedi ki:

  Dun 75.9 ile basladim bugun sabah 74.1 dim ne odemmis 1.800 gram 2. gune meyve ile basladim sebze gunuymus neyseki.oneli deil yer degisimi oluyor y

 266. derya dedi ki:

  yıllardır ne zaman kilo alsam bu diyeti yaparım.biraz mide bulandırıyor aynı şeyi yemek özellikle yumurta günü facia:(ama yaşım değişti verdirdiği kilo hiç değişmedi.beş günde beş kilo garanti hatta 7 bile veren arkadaşlarım oldu.saygılar

 267. Fidan dedi ki:

  Salam bu günden başladım inşƏallah faydası olur tutan hər kəsə uğurlar🔥🤗❣

 268. Zehra dedi ki:

  Ben yaptım, ve 94ten 89 indim. Kaçamak olmadan bolca su turk kahvesi yeşil çay tükettim. Spor yapmaya fırsatım olmadı.
  Bugün tekrardan başlıyorum.

 269. Sevda dedi ki:

  Merhaba Betül hanım bu diyeti yaptım okullar aciliyo ve üniversite sınavına hazırlanıyorum ve çok fazla yürüyüş yapamıyorum kilo almamak için ve hatta verebilmek için nasıl bir diyet önerirsiniz

  • Betul Yucel dedi ki:

   Sevda hanım;
   En güzeli dengeli beslenme ve hayatınıza egzersizi eklemek. Böylece hem kilo almazsınız hem de daha verimli çalışırsınız.