Zayıflama Yöntemleri » Diyet Listeleri » 3 Günde 5 Kilo Verdiren Patates Diyeti

3 Günde 5 Kilo Verdiren Patates Diyeti

Patates yağda kızartılmadığı, tuz eklenmediği veya başka bir dış etken ile birleşmediği durumda vücuttaki toksinlerin atılmasına yardımcı olan son derece yararlı bir besindir.

3 gün içinde yalnızca patates ve yoğurttan oluşan bir beslenme alışkanlığı geliştirerek anında 5 kilo verebilirsiniz. Ancak unutulmamalı ki bu diyet yalnızca 3 günü kapsamalı ve genele kesinlikle yayılmamalıdır. Aksi takdirde bu tarz tek tip beslenmenin vücuda zarar vermesi de mümkün olabilmektedir.

İlginizi Çekebilir: 5 Günde 5 Kilo Verdiren Diyet Listesi

3 Günde 5 Kilo Verdiren Patates Diyeti Nasıl Yapılır?

Üç günlük diyet süresi içinde yoğurt ve patatesin ödem attırıcı etkilerinden faydalanarak kilo verebilirsiniz. Ayrıca su ve yeşil çay gibi içecekler ile metabolizmanızı hızlandırabilir ve yağların hızlıca yakılmasına katkıda bulunabilirsiniz. Kısacık bir süre içinde fazla kilo vermek için uygun olan bu diyeti sık sık tekrarlamamak gerektiğini de unutmamalısınız.

3 Günde 5 Kilo Verdiren Patates Diyeti Kimler İçin Uygun?

Kısa sürede kilo vermek zorunda iseniz bu diyet sizin için son derece uygun. Ancak bu programı uygulamadan önce mutlaka bir doktora danışmak gerektiğini unutmayın. Eğer herhangi bir mide hastalığınız var ise veya diyabet, tansiyon, insülin direnci gibi hastalıklara sahipseniz bu diyeti uygulamamalısınız. Üç gün kısa bir süre gibi görünüyor olsa da bu süre içinde yalnızca iki besin ile günlük hayatı sürdürmek iç organlarda birtakım hasarlara neden olabilmektedir.

3 Günde 5 Kilo Verdiren Patates Diyeti Listesi

Diyet listesini üç gün boyunca aralıksız uygulayın ve bu süre içinde bolca su için. Ayrıca yeşil çay, rezene çayı gibi ödem attırıcı çaylardan da destek alabilirsiniz. Bunun yanı sıra bu üç gün içinde hareket halinde olmayı da ihmal etmeyin.

3 Günde 5 Kilo Verdiren Patates Diyeti 1. Gün

 • Sabah uyandığınızda mutlaka bir bardak ılık su için ve bir su bardağı yoğurt ile bir adet orta boy haşlanmış patates yiyin. Dilerseniz yanında şekersiz çay veya yeşil çay da tüketebilirsiniz.
 • Öğle yemeğinde; bir su bardağı yoğurt eşliğinde iki adet haşlanmış patates yiyin. Ara öğünlerde bol bol su için.
 • Akşam ise yalnızca 2 su bardağı yoğurt yiyin. Yoğurda bir parça kimyon ekleyerek tatlandırabilir ve laktozun etkisini azaltabilirsiniz.

3 Günde 5 Kilo Verdiren Patates Diyeti 2. Gün

 • İkinci gün kahvaltıda yalnızca bir su bardağı yoğurt ile güne başlayın.
 • Öğle yemeğinde ilk gün olduğu gibi iki adet haşlanmış patates ve yine bir su bardağı yoğurt tüketin.
 • Akşam; bir adet haşlanmış patates yanında bir su bardağı yoğurt yiyin. Gün içinde bol bol su için ve iki bardağa kadar yeşil çay tüketin.

3 Günde 5 Kilo Verdiren Patates Diyeti 3. Gün

 • Sabah kahvaltıda bir adet haşlanmış patates yiyin.
 • Öğlen bir su bardağı yoğurt ile bir adet haşlanmış patates yiyin.
 • Akşam yalnızca bir su bardağı yoğurt tüketin.

Patates Diyetinde Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Patates diyeti bir bakıma risk oluşturduğu için üç günden fazla süre uygulanmamalıdır. Ayrıca iki üç aylık bir zaman diliminde ikinci kez patates diyeti kesinlikle yapılmamalıdır. Gün içinde bol su içilmeli yeşil çay da ihmal edilmemelidir.

Eğer diyet esnasında sindirimde veya başka bir sistemde rahatsızlık hissedilirse diyet bırakılmalıdır. Bunun dışındaki durumlarda üç gün gibi kısa bir sürede beş kilo verebilirsiniz. Ancak verdiğiniz kiloları hızla geri almamak için diyetin ertesi gününde aldığınız kalori miktarına dikkat etmeli ve mümkünse uygun bir beslenme listesi ile devam edilmelidir. Bu sayede formunuzu koruyacağınız gibi sağlığınıza da dikkat etmiş olursunuz.

Etiketler:

“3 Günde 5 Kilo Verdiren Patates Diyeti” hakkında 3 yorum

 1. 95 kilo civarında olan bir kişi 1 sefere mahsus bu diyeti 7 gün yapabilir mi? Ayrıca bol sıvı ve spor ile desteklendiğinde verilen kilo daha fazla olur mu?

  1. Kesinlikle diyetin 3 günden fazla sürdürülmesini önermemekteyiz.
   Bol su ve spor elbetteki verilen kiloyu arttıracaktır.

 2. Patates diyeti yapan var mı arkadaşlar?
  Geçen ay denediğimde 3 günde 3,5 kilo vermiştim. Verdiğim kiloyu da almadım. Bu ay tekrar deneyeceğim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir