4 Ayda 95 Kilodan 70 Kiloya Nasıl İndim? Zayıflama Başarı Hikayesi

4 ayda 25 kilo verip 95 Kg’da 70 Kg’a inip harika bir zayıflama hikayesine imza atan Melike hanım’ı tebrik ediyoruz. Zayıflama başarı hikayesi ile zayıflamak isteyenlere motivasyon sağlamak isteyen okuyucumuza teşekkür ediyor ve hem mutlu hem de fit bir yaşam diliyoruz.

Öncelikle bu yazıyı okuyan herkese tartıda bol eksili günler diliyorum. Adım Melike ve ben bir çocuk sahibi olan bir ev hanımıyım. Ev hanımı olanlar, beni daha çok anlayacaktır. Bende sürekli canı sıkıldıkça elinde yiyecek, televizyona dalanlardanım. En iyisi her şeyi size baştan anlatmak.

Zayıflama Hikâyem Tam Olarak Nasıl Başladı?

Eşimle evlenirken, birbirimize delicesine âşıktık. Tabi ben o zamanlar 60 kilodaydım. İlk evlendiğimiz zamanlar hayat bizim için gerçekten çok güzeldi ve ikinci güzelliğini yaparak oğlumuzu verdi.

Eşim ve ben hamilelik esnasında aldığım kiloları umursamıyor ve tamamen oğlumuza odaklanıyorduk. Her şey güzeldi ve eşimin iş saatleri belliydi. Aradan 2 sene geçtikten sonra kendimi tamamen bırakmış, bir yandan ev işleri, bir yandan oğlumla uğraşırken zaman geçiyordu.

Eşim artık akşamları eve tamamen geç geliyor, onca hazırladığım güzel yemeklere rağmen uyuyacağını söyleyip odaya çıkıyordu. Ne zaman yanına gitsem ve sebebini sorsam tersliyor ve gerekli açıklamayı yapmıyordu. Günler bu şekilde geçerken, bir gün eşimin iş yeri arkadaşları bize yemeğe davetliydi.

Yemeklere koşturmaktan kendime gereken özeni gösterememiştim. Geldikleri andan itibaren kahkaha ve muhabbet eksik olmayan neşeli bir ortam vardı. Ben ne zaman eşimin yanında oturmaya çalışsa çaktırmadan kalkıyor ve başka bir arkadaşıyla konuşma bahanesi ile benden uzaklaşıyordu. İşte o an eşimin benden utandığını acı bir şekilde anlamıştım.

Kilo Vermeye Nasıl Karar Verdim?

Eşimin yemek davetinden birkaç gün geçmiş, fakat ben hâlâ olanların şokundaydım. Eşimin ilgisizliği ve benden kaçma sebeplerinin kilo olduğunu, işte o an anladım. Hak vermek gerekirdi zaten, işyerindeki bayanların hepsi benim yarım kadardılar.

Eşim eve bir gün erken geldi ve apar topar valizini toplayarak, birkaç ay Antalya’daki ofise gitmesini gerektiğini söyledi. Bana fikrimi bile sormadan, adam çekip gitmişti, eskiden hiç böyle davranmazdı. Artık benim bu gidişata dur diyebilmem lazımdı.

Kilo Vermeye Nasıl Başladım?

Bütün gece uyumadım ve en hızlı bir şekilde nasıl kilo veririm diye düşünüp durdum. Sabah hiç uyumadan, kan çanağı olan gözlerimle kalkıp oğlumu anneme bıraktım. Eve gelip kafa dinlemeye ve araştırmaya ihtiyacım vardı.

Araştırmalarım neticesinde bir şeyler buldum ve artık eşimin karşısında kararlı bir ben olarak duracaktım. İlk olarak sporu ayarladım. Kilo vermekte spor şarttı.

Kilo Vermek İçin Neler Yaptım?

Evde yapılacak olan bir sürü egzersiz bulduktan sonra, ek olarak da yüzme kursuna yazıldım. Her gün 2 saat yüzüyordum ve geri kalan zamanlarımda ise oğluşumla parka gidip, oynuyor, yürüyor ya da evde beraber egzersiz yapıyorduk.

Kilo vermek için herhangi bir diyet yapmadım. Sadece öğünlerimi ciddi derecede azalttım ve kilo yapan çoğu yiyecekten uzak durdum. Arada dayanamayınca tadımlık olarak aldım ama kendime hâkim oldum. Et yemeklerinden çok sebze yemeklerini seçtim, her gün 2 buçuk litre suyumu içtim ve ekstra bitki çayları tükettim. Böyle dikkat ederek 3 ay geçti ve eşimle kısa telefon görüşmeleri ve eve hiç gelmedi.

1 ay sonra işinin bitip geleceğini de oğlumdan öğrendim. Artık spor ilgi alanlarımı daha da çoğalttım ve sürekli aklımda 60 kiloya inmek vardı.

Eşim gelmeden birkaç gün önce tartıya çıktım ve tam 70 kiloya indiğimi görünce söyleyecek söz bulamadım. Yapacağım son şey ise, gidip yeni kiloma uygun elbiseler almaktı. Eşimin geleceği günü biliyordum ve o gün kıyafetimden saçıma, evden yemeğe kadar her şeyi hazırladım.

Eve geldiğinde ben ve oğlum babasını karşıladık. Eşim sudan çıkmış balık gibiydi ve bana bakarak donup kalmıştı. Yaklaşık bir 15 dakika kendisine gelemedi. Yemekte de aynı şekilde hareketleri, benim hoşuma giderken, tamamen bilmeze yatıyordum.

Şu an eşim ile ilk evlendiğim zamanlardan bile daha iyiyiz. Çok şükür, belki kolay olmadı ama 25 kilo evliliğimi kurtardı. Son olarak bir 10 kilo daha fazlam var ve hedefim tam olarak 60’a inmek.

Diğer zayıflama hikayelerini okumak için inceleyebilirsiniz; https://zayiflamaiksiri.com/category/zayiflama-hikayeleri/

Hacettepe Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü mezunu genç bir diyetisyenim. Zayiflamaiksiri.com sitesinden geniş bir kitleye ulaşmak ve insanların kilo verme süreçlerinde destek olmak istiyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. 4 Ayda 95 Kilodan 70 Kiloya Nasıl İndim? Zayıflama Başarı Hikayesi için yorumda bulun

    4 Ayda 95 Kilodan 70 Kiloya Nasıl İndim? Zayıflama Başarı Hikayesi için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak 4 Ayda 95 Kilodan 70 Kiloya Nasıl İndim? Zayıflama Başarı Hikayesi için ilk yorumu yapabilirsin.