900 Kalori Alınarak Haftada Kaç Kilo Verilir?

Bir insanın günlük rutin hayatı içerisinde ihtiyaç duyduğu kalori miktarı yaklaşık olarak 1300 kalori civarında hesaplanmıştır. Bu kalori miktarı günlük hareket ve harcanan enerji göz önünde bulundurularak hesaplanmakla beraber, pek çok farklı etkene göre değişmektedir. Bu kalori miktarının altında alınan kaloriler ile hazırlanan diyet listelerine şok diyeti denilmektedir. Şok diyeti ile vücuttan çok kısa bir süre içerisinde çok hızlı kilo kaybı sağlanmaktadır. Ancak hiç de sağlıklı olmayan bu diyetler diyetisyenler tarafından önerilmemektedir. Çok kısa sürede zayıflamak isteyenlerin uygulayabileceği 900 kalorilik bu diyetler ile bir haftada 2-3 kilo zayıflayabilirsiniz. Ancak hazırlanacak diyet listesinin bir uzman tarafından hazırlanması ve vücudun ihtiyacı olan gıdalarla zenginleştirilmiş olması oldukça önemlidir.

Şok Diyette Hafif Egzersizleri Tercih Edin!

Vücudun ihtiyacı olan kaloriden daha az kalori içeren gıdalar tüketerek yapacağınız bu diyet esnasında ağır egzersizler ve yoğun spor size faydadan çok zarar verecektir. Yoğun spor yapmak vücudunuzda bir anda yüklenmeye neden olacak ve ciddi sağlık sorunlarına yol açacaktır. Ancak yarım saat süresince yapacağınız hafif tempolu yürüyüşler ile hem sağlıklı spor yapacak hem de kilo verirken daha hızlı ve etkili sonuçlar alacaksınız. 900 kalorilik bir diyet uygulamanız vücudunuzun ihtiyaç duyduğu enerjiden yaklaşık dört yüz kalori daha az almak demek olduğu için vücudun hayati organlarının enerji ihtiyacının karşılanması için ağır spor uygulamalarından kaçınılmalıdır.

900-kalori-alinarak-haftada-kac-kilo-verilir

Daha Az Kalori Daha Çok Su

900 kalori içeren diyet listenizin en önemli unsuru içeceğiniz iki buçuk litre alkali su olmalıdır. Alkali su içmeniz hem tokluk hissinizi arttıracak hem de vücudunuzdan yağ atımını hızlandıracaktır. Vücudun ihtiyacı olan sıvının çay, kola gibi asidik gıdalardan sağlanması vücudun tepki geliştirmesine ve kilo kaybının az olmasına neden olacaktır. Ayrıca vücudun ihtiyacı olan şekerin de doğal yollardan meyveler sayesinde vücuda alınması kan şekerinin de düşmesine engel olacaktır. Ayrıca bol miktarda az yağlı olarak tüketeceğiniz yeşilliklerden oluşan salatalar da ihtiyacınız olan vitamin ve mineralleri almanıza yardımcı olacaktır.

Hacettepe Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü mezunu genç bir diyetisyenim. Zayiflamaiksiri.com sitesinden geniş bir kitleye ulaşmak ve insanların kilo verme süreçlerinde destek olmak istiyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. 900 Kalori Alınarak Haftada Kaç Kilo Verilir? için yorumda bulun

    900 Kalori Alınarak Haftada Kaç Kilo Verilir? için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak 900 Kalori Alınarak Haftada Kaç Kilo Verilir? için ilk yorumu yapabilirsin.