Akrep Burcu Nasıl Diyet Yapılmalı?

Akrep burcu çok gergin, ciddi ve soğukkanlı olan bir burçtur. Aynı zaman da sevimli, kırılgan ve duygusal bir çelişkili kişiliğinin olması yönünden birazda ikizler burcuna benzemektedir. Yine de bu özellikleri dile getirildiğinde akrep burcu kötü huylarını kabul etmez. İnsanlarla güven sorunu yaşayan akrep burcu, karşındaki kişinin içtenliğine inanmadan kolay güvenemez. Bu burcun diğer özelliği ise ne ve kararlı olmasıdır. Kilo aldığını fark edip, diyet yapmaya karar verdiğinden itibaren yüksek kalorili yiyecekleri anında kesecek ve kilo verene kadar ağzına koymayacaktır. Akrep burcu, çok kısa bir sürede istediği kiloya rahatlıkla ulaşabilir.

Akrep Burcu Nasıl Bir Diyet Uygulamalıdır?

Akrep burcu otçuldan çok etçil bir yapıya sahiptir. Ete çok düşün olan bu burç, çok miktarda et tüketmektedir. Buda etin içerisinde bulunan doymamış yağların akreplerin vücuduna kilo olarak dönmesini sağlar. Diyet süresince ve sonrasında yediği et miktarına dikkat etmesi gerekir. Diyette süresinde çoğunlukla balık ve tavuk tüketilmelidir. Böylece hem et ihtiyacı karşılayacak, hem de kilo alımını engelleyecektir. Akrep burcunun metabolizması gayet hızlıdır. Bu sayede kilo vermesi diyette daha kolay sağlanacaktır. Diyet süresince ara öğünlerinde kurutulmuş gıdalara da yer vermesi diyet için mantıklı bir seçim olacaktır.

Akrep Burcu Diyette Ne Yemelidir?

Diyet öncesinde tüketilmesi gereken gıdalar; ızgara tavuk, brokoli, salata, şeftali, reçel, yeşil çay, peynir, yağsız yoğurt, süt, köfte, sebze, taze fasulye, karpuz, sebze yemekleri, ızgara balık çeşitleridir. Diyet sonrasında sürekli tüketme ihtiyacı olan besinler ise; tahıl içerikli ekmekler, deniz ürünleri, yeşillikler, turp, balık, sebze ve meyvedir.

Akrep Burcu Diyeti Ne Kadar Sürer Ve Kaç Kilo Verilir?

Bu diyette her ne kadar bünyeden bünyeye değişse de, 1 ila 2 kilo kaybı yaşanmaktadır. Diyet üç gün yapılır. Daha fazla kilo vermek isteyenlerin bu diyetin bitiminde 2 gün ara verip başlamalarında herhangi bir sakınca yoktur. Bu diyetin mutlaka farklı spor dalları, yürüyüş ya da egzersiz ile desteklenmesi lazımdır. Yoksa diyette kilo verilmesi zor olacaktır. Aynı zaman da günlük 8-10 bardak su tüketilmesi de gerekir.

Akrep Burcu Diyet Listesi

akrep-burcu-diyet-listesi

Yorum yapın