Bacaklarımı Nasıl İnceltebilirim?

Vücut şekli çoğunlukla anne ve babalardan alınan genlerle belirlenir. Bu tek etmen değil. Çevresel faktörlerin, yemek yeme alışkanlıklarının ve yaşam tarzının az da olsa vücut şeklini belirlemede rolü vardır.

Eğer ailenizin basenleri kilo almaya müsaitse büyük ihtimalle sizde basenlerinizden daha kolay kilo alacaksınızdır. Bölgesel zayıflama sporda etkili olsa dahi, diyetlerde pek etkili değildir. Yani sadece basen eriten bir diyet bulamazsınız. Bacaklarınızı inceltmeniz öncelikle iradenizi sağlam tutmaya ve şok diyet gibi kısa sürede kilo vermeyi vaat eden sağlıksız beslenme şekillerine itimat etmemenizden geçiyor.

Sabırlı bir şekilde diyet ile sporu bir arada götürürseniz istediğiniz şekle adım adım yaklaşabilirsiniz.

Bacakları İnceltebilmek İçin Neler Yapılabilir?

İnsan vücudu ahenkle çalışır. Eğer vücuda alınan kalori harcanan kaloriden fazlaysa kilo alınır ve bu kilolar, kilo almaya müsait yerlerde depolanır. Eğer alınan kalori harcanan kaloriden azsa kilo verilir ve harcanmaya müsait olan yerlerdeki yağlar enerjiye dönüştürülüp harcanır. Bu sebeple yeme alışkanlığı önemli bir yere sahiptir.

Bacakların incelmesi için vücudun ihtiyaçlarının karşılanacağı bir diyet yapılmalıdır. Kısa sürede kilo vermeyi vaat eden diyetler vücudu açlık haline sokarak daha sonra verilen kiloların fazlasıyla alınmasına sebep olurlar.

Bacaklarınızın kilo verirken sarkmaması ve güzel görünmesini sağlamak için diyet mutlaka spor ile desteklenmelidir. Spor yapmak vücudun kas kütlesinin artmasına böylece daha hızlı bir metabolizmaya sahip olunmasını sağlayacaktır.

Bacakları İnceltmeye Yardımcı Birkaç İpucu

Yürüyüş neredeyse vücuttaki tüm kasları çalıştıran bir egzersizdir. Bu sebeple güde en az bir saat yürüyüş istediğiniz vücuda ulaşmanızda yardımcı olacaktır. Asansör yerine, merdiven kullanımı bacaklarınızı çalıştıracak ve fazladan kalori yakmanıza yardımcı olacaktır.

Bol su içmek vücudunuzdaki yağların yakılmasına yardımcı olacak ve metabolizmanızı hızlandıracaktır.

Hacettepe Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü mezunu genç bir diyetisyenim. Zayiflamaiksiri.com sitesinden geniş bir kitleye ulaşmak ve insanların kilo verme süreçlerinde destek olmak istiyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Bacaklarımı Nasıl İnceltebilirim? için yorumda bulun

    Bacaklarımı Nasıl İnceltebilirim? için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Bacaklarımı Nasıl İnceltebilirim? için ilk yorumu yapabilirsin.