Zayıflama Yöntemleri » Zayıflama » Bekunis Zayıflamak İçin Nasıl Kullanılır?

Bekunis Zayıflamak İçin Nasıl Kullanılır?

Bekunis Zayıflamak İçin Nasıl Kullanılmalı?

Bekunis ile zayıflama; kısa zamanda etkisini gösterdiğinden dolayı hayli merak edilen yöntemlerden bir tanesidir. Bekunis; kabızlık problemi yaşayan kişiler tarafından kullanılan ve sindirime yardımcı olan bir ilaçtır.

İlacın en belirgin özelliği kabızlığı gidermesidir. Bilinen diğer bir etkisi ise kilo üzerinedir. Kabızlık, midedeki besinlerin sindirilememesi ve kişideki sürekli şişkinlik hissidir. Kilolu olmanın başka bir şeklidir. Birey ne kadar diyet yaparsa yapsın, sağlıklı bir sindirim gerçekleştiremiyorsa kilo vermesi kolay değildir.

Kişinin kilo verirken yediklerine dikkat etmesi kadar, kabızlık sorunu ile karşılaşmaması da çok önemlidir. Bekunis de, kabızlık sorununa ek olarak kilo vermede de yardımcı olan özelliği ile dikkat çekmektedir.

Bekunis Zayıflatır Mı?

Bekunis ilacının başlıca amacı ve görevi bağırsakları çalıştırmaktır. Diyet yapan kişilerin ortak şikayetlerinden bir tanesi de bağırsakların çalışamaması durumudur. Bekunis de kabızlık sorununu ortadan kaldıran, yenilen tüm besinlerin sindirilmesini sağlayan ve vücudu rahatlatan bir ilaçtır.

Bekunis’in zayıflamaya olan etkisi çok büyüktür. Diyet yapılması, dengeli ve düzenli beslenilmesi, bol su tüketilmesi, şekerden uzak durulması başlıca esaslardan olsa da bağırsakların çalışması da diğerleri kadar önemli bir durumdur. Çünkü kişi yediğine ya da içtiğine ne kadar dikkat ederse etsin, sporunu ne kadar düzenli yaparsa yapsın, yediğini dışarıya atamadıktan sonra yüksek bir faydadan bahsetmek mümkün olmayacaktır.

Bekunis, dışarı atma işlemini hızlandıran, hızlı kilo vermeye yardımcı olan ve en önemlisi kişiyi hazım bakımından rahatlatan faydalı bir ilaçtır.

Bekunis Nasıl Kullanılmalıdır?

Bekunis’in kullanımı yemek ile birlikte sağlanmalıdır. Sabah kahvaltısında ve akşam yemeğinde de bir adet Bekunis draje içilebilir. Bekunis draje, içildikten yaklaşık 1 ya da 2 saat sonra kişiye, tuvalete gitme etkisi sağlamaktadır. Bu süre içerisinde kişinin rahat bir alanda olması da bir hayli önemlidir.

Çalışan kişiler için ilacın kullanımının akşam sağlanması daha faydalı olacaktır. Gün boyu dışarda olması gereken kişiler, akşam yemeğinden sonra 2 tane Bekunis drajeyi alabilirler.

Mühim noktalardan bir diğeri de ilaç kullanımında bir hekime danışılmasıdır. Bekunis genel olarak hekimlerin tavsiye ettiği bir ilaç olsa da kronik rahatsızlığı ya da farklı türden hastalığı olan kişiler için tehdit oluşturmaması maksatlı olarak, bu hususa dikkat edilmelidir.

Bekunis’in Dozu Ne Kadar Olmalıdır?

Bekunis ilacı, her ilaçta olduğu gibi doz aşımı konusunda dikkat edilmesi gereken bir ilaçtır. Bekunis’in miktarı günde 2 hapı geçmeyecek şekilde ayarlanmalıdır. Tavsiye edilen sabah 1, akşam 1 olsa da zorda kalındığı durumlarda akşam 2 olarak ayarlanabilmektedir.

Günde 2’den fazla Bekunis draje kullanmak, istenmeyen sonuçlar doğurabilmektedir.

Bekunis İlacın Zayıflamaya Olan Faydaları Nelerdir?

Bekunis’in zayıflamaya etkisi bağırsakları çalıştırması sebebi ile oldukça fazladır. Bu etki, hızlı bir şekilde olmakla beraber etkili bir şekilde de kişiye istediği sonucu sunmaktadır. Bekunis, bağırsağa direkt etki ile bağırsak hareketlerini ve geçişi sırasındaki dışkının yumuşatılarak, dışarı atılmasını sağlayan bir ilaçtır.

Yenilen her şeyin bağırsak yoluyla, 1 ya da 2 saat içerisinde vücuttan uzaklaştırılması düşüncesi oldukça rahatlatıcıdır. Bekunis’in de sağladığı fayda aynen budur.

Kabızlık problemi; beslenme şeklinden, kişinin bağırsak yapısına, hazmetme düzeyinden, besin içeriğine kadar pek çok konunun etkili olduğu bir sorundur. Bu sorunu ortadan kaldırmak için kişi doğal yolları denemektedir ancak doğal yolların da etkili olmadığı bazı noktalar vardır. Son aşamalara geldiğinde kişi, bir hekime başvurmalıdır.

Genel itibari ile devam eden kabızlık hali, çok daha büyük sorunların habercisi olabilmektedir. Makat yırtılmalarından, damar çatlamalarına kadar pek çok seyri olarak kabızlığın önüne geçmek oldukça önemlidir.

Bekunis draje de kabızlıkla mücadelede en etkili olan ilaçlardan bir tanesidir. Tek faydası rahatça kabızlığın giderilmesi değildir. Bunun yanında zayıflamaya olan etkisinin de fazlalığından bahsetmek mümkün olacaktır.

Bekunis İle Kaç Kilo Verebilirim?

Bekunis ile kilo verme noktasında ciddi sayılardan bahsetmek mümkündür. Doktor tavsiyesi ile 3 aylık düzenli bir kullanım sonucu 25 kiloya kadar kilo veren kişiler vardır. Burada önemli olan ilacı bir doktor kontrolünde ve düzenli olarak kullanmaktır.

Bekunis ile zayıflama sürecinde bireyin yediğine, içtiğine, yaptığı spora ve içtiği su gibi önemli kıstaslara dikkat etmesi de bir hayli önemlidir.

Bekunis İlacın Zararları Nelerdir?

Bekunis’in zararları olarak yaygın olarak konuşulan konu bağırsak tembelliğidir. Bağırsak tembelliği en genel anlamda kabızlık durumudur.

Bağırsak hareketlerinde zorluk olarak nitelendirebileceğimiz bağırsak tembelliği, Bekunis ile alakalı en merak edilen sorulardan bir tanesidir. Bekunis, bağırsak tembelliğine neden olabilmektedir.

Vücut Bekunis ilacına alıştıktan sonra, bu ilacın etkisini göstermemesi de zarar olarak algılanmaktadır. Düzenli kullanım sonucunda bir süre sonra ilaç istenen etkiyi göstermemeye başlamakta ve bağırsakların düzenini bozabilmektedir.

Bekunis’in Yan Etkileri Nelerdir?

Bekunis’in yan etkileri en çok bilinen şekli ile el ve ayaklarda oluşan şişliklerdir. Ağız ve burun kenarlarında da bir takım şişlikler meydana gelebilmektedir.

Bekunis; çiğnemeden, suyla yutulması gereken bir ilaçtır. Midesinde sorun olan kişilerde muhakkak bir mide koruyucu ile kullanmalıdır. Hekim kontrolünde kullanılması gereken bir ilaç olduğu unutulmamalıdır.

Bekunis İle İlgili Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar Nelerdir?

Bekunis; kısa sürede etkisini gösteren bir ilaçtır. Hem hızlı olması hem de sonuçlarının garanti olması sebebiyle Bekunis ile alakalı dikkat edilmesi gereken hususlar vardır. Dikkat edilmesi gereken noktalar şu şekilde sıralanabilir;

  • Bekunis draje 12 yaş ve üzerindeki kişiler için uygundur. 12 yaşından küçük kişilerin ilacı kullanmamaları gerekmektedir.
  • Hamile ya da emziren annelerin Bekunis drajeyi hekim kontrolünde kullanmalılardır ancak asıl tavsiye edilen bu kişilerin ilacı kullanmamasıdır.
  • Kronik rahatsızlığı olan hastalar Bekunis ilacını doktor kontrolünde kullanmalılardır.
  • Bekunis draje, 30 derecenin altında ve ambalajından çıkmadan muhafaza edilmelidir.
  • İlaçtaki doz konusu muhakkak bir uzman ile görüşülmelidir.
  • İlacın kullanım süresi de doktor tarafından belirlenmelidir.

Bekunis Etkisini Ne Kadar Zamanda Gösterir?

Bekunis drajenin etkisini gözlemlemek ve de anlamak için öncelikle hasta tarafından en az 1 haftalık bir kullanım söz konusu olmalıdır.

1 haftalık kullanımın ardından hasta, şikayeti giderilmediği takdirde doktoruna danışabilir. 1 haftalık süreç, ilacın etkisini göstermesi adına makul bir süredir. Bu süre zarfında hasta yediklerine, kabızlıktan korunur gibi dikkat etmelidir.

Kişinin çok fazla katı ürünle beslenmemesi gerekmektedir. Kişinin; aşırı acı, aşırı ekşi olan besinleri tüketmemesi gerekir. Su tüketimi konusunda hassas olmalı ve aşırı soğuk gıdalardan kaçınmalıdır.

Zeytinyağı gibi hem faydalı hem de hazmı kolaylaştıran yağlar tercih etmelidir. Kayısı, çiğ badem, kiraz sapı tarzındaki doğal ürünlerle ara öğünlerini tamamlamalıdır.

Hem zayıflamak hem de kabızlık sıkıntısından kurtulmak isteyen kişiler için Bekunis draje güzel bir tercihtir. Zayıflık ve rahat bir sindirimin kapılarını açan Bekunis draje, giderek daha da popülerleşen bir ilaçtır.

Tüm eczanelerde kolaylıkla bulabileceğiniz Bekunis ilacını kullanırken dikkat edilmesi gereken hususları atlamadan, bir hekime danışarak ilerlemeniz, daha verimli ve faydalı sonuçların doğmasına sebep olacaktır.

“Bekunis Zayıflamak İçin Nasıl Kullanılır?” hakkında 1 yorum

  1. Kendimi bildim bileli bağırsaklarım ile ilgili hep sıkıntı yaşadım. Lise çağlarında bu durumun iyice farkına vardım. Konuştuğum arkadaşlarım her gün bağırsaklarını boşaltırken ben 3 4 günde bir gidiyordum. Bunun nasıl bir problem oluşturduğunu yaşamayan bilemez. Bu süre bir haftaya kadar uzayınca ağrısı artıyor ve zorluklar yaşıyordum. Tuvalete gitmemle beraber zaman geçtikçe karnımda hissettiğim ağrılar azalmaya başladı. Sağlık çok önemli hayat kalitenizi belirliyor resmen. O yüzden sağlıklı beslenmeye özen gösterin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir