Biberiye Çayı İle 2 Ayda 10 Kilo Verdim

Biberiye çayı ile zayıflayanlardan birisi olan Beren hanım zayıflama hikayesini bizimle paylaştı. Zayıflama başarı hikayesini bizimle paylaştığı ve iradesini kaybetmeden ilerlediği için kendisini tebrik ediyoruz. 🙂

Bayanlar ve baylar, öncelikle hepinize merhaba. Adım beren, 18 yaşındayım. Sizinle kilo verme hikayemi paylaşarak, amacım kilo vermek isteyenlere yardımda bulunmaktır. Çünkü kilolu olmanın zorluğunu ve etraftaki kişilerin bakış açısını, en iyi bilenlerden biriyim. Benim bebeklikten bu yana tombiş ve kilolu bir fiziğim var. 18 yaşında olmama rağmen, 90 kiloyum. Daha doğrusu 10 kilo verdiğim için artık 80 kilo da diyebiliriz. İnsanların bakış açısı, kilolulara daha bir farklıdır. Kilom yüzünden bir çok alay edilmeye ve şakalara maruz kaldım. Birkaç diyet denedim. Fakat kilo veremeyince de, hormon bozukluğu problemim var, yoksa benim kilo sorunum yok diye etrafımdakileri kandırdım. Her sene, bana bir yaş daha olgunluk kattığından, artık bu yalanı söylemenin doğru olmadığına karar vermiştim. Nefsimle savaşıp, bir kez daha diyete başlama kararı almıştım.

Biberiye Çayını Kullanmaya Nasıl Karar Verdim?

Kankam Ece’ye acil yardım çağrısı yapıp bize gelmesini bekledim. Çağrı yöntemi bizim aramızdaki bir şifreydi. Ne zaman birimizin başı sıkışsa, iki kez üst üste çağrı atarak bunu belli ederdik. Neyse Ece bize geldikten sonra diyet kararımı açıkladım ve kankamında desteğini almış oldu.

biberiye-ile-zayiflayanlar

Hangi diyeti yapmam lazım diye internetten araştırırken, karşımıza biberiye çayı çıktı ve okumaya başladık. Bana acil bir çözüm lazımdı ve kilo vermem birtek diyet ile mümkün değildi. Bende hem biberiye çayı kullanarak, hem de uygun bir diyet programı ile başlamaya karar verdim.

Biberiye Çayı Zayıflamak İçin Nasıl Kullandım?

Biberiye çayını alırken, internette araştırdığım halde yinede satıcısından bilgi aldım. Çayın diyet yapılmadan bile metabolizmayı hızlandırdığını, sindirim sistemlerini düzenlediğini ve sağlık içinde birçok faydası olduğunu dile getirdi. Fakat ilk zamanlarda fazla kilo verdirmediğini, vücudun 3 ila 4 haftaya kadar alışacağını ve kilo verdireceğini de söyledi. Son olarak ise, diyet ile desteklendiğinde ise, iki kat daha fazla etkisi olduğunu da ekledi. Yapmış olduğum diyetle, günde 3 defa olmak üzere biberiye çayını tükettim. Yemeklerden bir ya da bir buçuk saat sonra içiyordum.

Biberiye Çayı İle Kaç Kilo Verdim?

İlk zamanlarda tam da satıcının dediği gibi oldu. Fakat ben diyet yaptığımdan dolayı 2 haftadan sonra etkisini göstermeye başladı. Diyete de, biberiye çayına da alışmıştım. İlk iki hafta zorluk çekmeme rağmen artık, eskisi gibi zorlanmıyordum. Böyle tamı tamına 60 gün geçti. Kilo verdiğimden emindim ama kaç kilo verdiğim hakkında herhangi bir tahmin yürütemiyordum. 2 ayın dolması ile tartılmaya karar verdim. Tartıya çıktığımda, artık tam olarak öğrenmiştim. Diyet yapalı 2 ay olmuştu ve ben 10 kilo, 150 gram eksilmiştim. Çok sevindim ve devam etme kararı aldım. Hedefimde tam 19 kilo 850 gram daha vermek yer alıyor.

Diğer zayıflama hikayeleri için tıklayın; https://www.zayiflamaiksiri.com/category/zayiflama-hikayeleri

Hacettepe Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü mezunu genç bir diyetisyenim. Zayiflamaiksiri.com sitesinden geniş bir kitleye ulaşmak ve insanların kilo verme süreçlerinde destek olmak istiyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 1. Serap dedi ki:

  Bende kilo vermek istiyorum ama veremiyorum

 2. Cansu dedi ki:

  10 gün önce kayısılı biberiyeli form çayı içmeye başladım ve bu sabah tartıldım 4 kilo vermişim. Çok etkili!

 3. Ayfer dedi ki:

  Biberiye kürü zayıflamak için çok çok faydalı. Ayrıca baş ağrısına da iyi geliyor. Ben her gün tüketiyorum. 2 yıl öncesinde 20 kilo verdim ve hala bu şekilde koruyorum.

 4. Filiz dedi ki:

  Bende nurs lokman hekim biberiye çayınasın bugün kullanmaya başladım İNŞALLAH ise yarar