Boks Yaparak Kilo Verme

Boksörlük bugün dünya çapında kabul görmüş spor dallarından birisidir ve kadın ya da erkek pek çok kişi profesyonel boksörlük kariyerleri ile oldukça iyi işler çıkarmaktadırlar. Boks profesyonel anlamda bir kariyer edinmek amaçlı yapılabileceği gibi sadece spor ya da hobi amacıyla da yapılabilmektedir. Yağ yağmak ve kas geliştirmek için mükemmel yöntemlerden birisi olan boks ile birçok kişi fazla kilolarından kurtulabilmektedir.

Boks Yaparak Nasıl Kilo Verilir?

Düzenli boks egzersizleri ile isteyen herkes fazla kilolarından kurtularak zayıflama fırsatı bulabilmektedir. Bugün fitness egzersizlerinde bile boks hareketlerine yer verilmekte ve böylece vücudun koordinasyonu sağlanabilmektedir.

Boks diğer sporlara nazaran zorlayıcı bir spor dalı olduğundan ötürü daha önce ciddi spor dallarıyla uğraşmamış olan kişiler başlangıç olarak aerobik boksu tercih edebilmektedirler. Bu boks türünde kum torbaları üzerinde çalışma gibi farklı teknikler bulunmaktadır ve sadece kum torbalarını dövmek bile 1 saat içerisinde kişilere yüzlerce kalori yaktırabilmektedir.

Boks aynı zamanda kişinin savunma yeteneklerini kuvvetlendirmektedir ve bu da özgüven artışını sağlamaktadır. Bu sayede boks yapan kişiler diğer kişilere göre kendilerinden daha emin hareket etmekte ve dış dünyaya karşı daha sağlam ayakta durabilmektedirler.

Boks Yaparak Ne Kadar Kilo Verilebilir?

Çok aktif ve sürekli hareket halinde geçen bir boks antrenmanı esnasında 1 saatte yaklaşık 600-1000 kalori yakılabilmektedir. İnanılmaz şekilde kalori yakılabilen nadir spor dallarından birisi olan boksta tüm vücut aynı anda çalıştığı için, kollardan, bacaklardan, göbekten ve basenlerden kısacası vücudun her yerinden kilo verilebilmektedir.

Boks evde de yapılabilen bir spordur ancak en iyi kilo verme tecrübesi için mutlaka profesyonel bir spor salonuna yazılmak gerekmektedir. Boks sayesinde bir yandan eğlenirken bir yandan da spor yapmak mümkün olmaktadır.

Hacettepe Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü mezunu genç bir diyetisyenim. Zayiflamaiksiri.com sitesinden geniş bir kitleye ulaşmak ve insanların kilo verme süreçlerinde destek olmak istiyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. KeReM_35 dedi ki:

    bugün kum torbasını dövmeyen yarın dizini döver 🙂