Burger King Whopper Menü Kaç Kalori?

Sanayileşmenin gelişmesi ve insanların vakitsizliği ile ortaya çıkar hızlı yemek arayışı üzerine ‘fast food’ sektörü doğdu. İlk zamanlarda pratik yoldan doymanın amaçlandığı bu yemekler şimdilerde birer tutku haline dönüştü. İşte o tutkulardan biri de Burger King’ in Whopper menüsü.
Yılların Eskitemediği Tat
Burger King tarafından piyasaya sürüldüğünden bu yana efsane unvanını ve tadını koruyan Whopper’ı sevmeyen yoktur. Bu leziz menünün fiyatları uygun olsa da kalori olarak getirisi çok fazla.


Wooper Menünün Besin Değerleri ve Genel Kalori Tablosu
Burger King’ in efsane menüsü Whopper içeriğinde; bir hamburger, bir patates kızartması ve tercihe göre sunulan içecekten oluşmakta. Menünün kalbi niteliğinde olan hamburgeri içeriğinde; kaliteli kıyma ve özel baharat karışımları ile hazırlanmış whopper köftesi, ıce berg (marul) parçası, turşu, soğan ve domatesten oluşmakta. Burger King’ in patates kızartmaları ise özel yetiştirilen patateslerin Burger King’ e özel tekniklerle kızartılmasıyla oluşan çıtır çıtır lezzetlerden.
Whopper Menünün Burgerinde
Kullanılan kıymadan gelen yaklaşık 27 gram protein, burgerin ekmeğinden gelen yaklaşık 53 gram karbonhidrat, burgerde kullanılan sos ve köftesi pişerken kullanılan yağlardan kaynaklanan yaklaşık 37 gram yağ bununla birlikte besin değerlerinden kaynaklanan yaklaşık 0,948 gram sodyum bulunmakta. Tüm bunlarla birlikte sadece burgeri yaklaşık 659 kaloriden oluşmakta.

Whopper Menünün Patates Kızartmasında
Orta boy patates miktarı baz alındığında yaklaşık olarak; 4 gram protein, 13 gram yağ, 47 gram karbonhidrat ve 0, 812 gram kadar sodyum bulunmakta. Tüm bunların toplam kalorisi orta boy patates kızartması için yaklaşık 335.

İçecek orta boy koladan yana tercih edildiğinde ise ortalama; 45 gram karbonhidrat, 0,007 gram sodyum ve toplamda koladan 168 kalori alınmış oluyor.
Burger King’ in kendi sitesinde açıkladığı kalori değerleri de tablodaki gibi;

Yorum yapın