1 Saat Bisiklete Binmek Kaç Kalori Yaktırır?

Bisiklet binmeyi sevmeyen yok denilecek kadar azdır. Özellikle güzel bir havada ormanlık bir alanda ya da sahil kenarında bisikletin keyfini çıkarmak bambaşkadır. Kilo vermek ve formda bir vücut elde etmek için birçok yöntem mevcuttur. Ancak bunu hem eğlenceli hale getirip hem de istenilen forma kavuşmak için bisiklet sporuyla bu yola eşlik etmek en güzel yollardandır. Bisiklet binmek kısa sürede fazla kalori yakmayı sağlayarak sağlıklı bir görünüm elde etmeye yardımcı olur.Bisiklet Binmek Kaç Kalori Harcatır?

Bir saat kadar düz bir yolda bisiklet kullanarak, sarf edilen güce ve hıza bağlı olarak 300-400 kalori yakılabilir. Bu da ortalama bir akşam yemeği menüsünün 3 ya da 4’te biri kadar kaloriye tekabül eder.

Bisiklet Binerek Zayıflamak Mümkün Mü?

Sporun yanında sağlıklı bir beslenme menüsü de ilave edilerek daha zinde olunduğu gibi istenilen ideal kiloya ulaşılabilir. Ayrıca bisiklet sürmenin kalp idmanını artırdığı ve daha sağlıklı bir kalbe sahip olmayı sağladığı da bilinmektedir. Kilo vermek için özellikle yağlardan kurtulmak gerekir. Bir müddet sonra kaslarda hafif yanma hissedilebilir bu an yağların yakılmaya başlandığı andır.

Dolayısıyla bu andan sonra özellikle bisiklet sürmeye devam etmek gerekir. Hızın ortalama bir sürede tutulması ve yorucu bir şekilde yapılmaması hem daha uzun süre sürebilme hem de kalp sağlığını daha iyi koruyabilme açısından etkilidir. Daha yokuş yollarda bisiklet kullanmak yorabilir, dolayısıyla kasları çalıştıracak nitelikte ve daha uzun süre bisiklet kullanmayı sağlayacak düz yollar tercih edilmelidir.

Hacettepe Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü mezunu genç bir diyetisyenim. Zayiflamaiksiri.com sitesinden geniş bir kitleye ulaşmak ve insanların kilo verme süreçlerinde destek olmak istiyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. 1 Saat Bisiklete Binmek Kaç Kalori Yaktırır? için yorumda bulun

    1 Saat Bisiklete Binmek Kaç Kalori Yaktırır? için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak 1 Saat Bisiklete Binmek Kaç Kalori Yaktırır? için ilk yorumu yapabilirsin.