Ceviz Tüketerek Zayıflanır Mı?

Ceviz, birçok hastalığa ve rahatsızlıklara iyi gelen doğal besinlerin başında gelmektedir. Ayrıca düzenli tüketildiğinde, şişkinliği almakta ve zayıflamaya yardımcı olmaktadır.

Ceviz Yenilerek Kilo Verilebilir mi?

Kalorisi oldukça düşük olan ceviz, düzenli tüketildiğinde tokluk hissi yaratıyor ve iştahın azalmasında rol oynuyor. Ayrıca içermiş olduğu protein ile vücudun yağ yakmasını hızlandırıyor ve sindirim sisteminin düzene girmesini sağlıyor.

Ceviz Nasıl Tüketilmelidir?

Ceviz tam bir ara öğün gıdasıdır. Yapılan diyette kan şekeri düşer ve kişi acıkmaya başlar. Bu sebeple ara öğünler çok önemlidir. Yenilecek olan ara öğün tam olarak doyma ihtiyacını karşılamasa da, bir kısmını karşılaması gerekir. Ara öğünde tüketilen ceviz ile ana yemeğe kadar tok kalmak mümkündür. Ayrıca kilo vermede cevizin yemişi kadar, kabuğu da etkilidir.

Zayıflatan Ceviz Kabuğu Kürü Malzemeleri

  • 3 adet ceviz kabuğu
  • 1 çorba kaşığı sirke
  • 500 ml su

Zayıflatan Ceviz Kabuğu Kürü Yapılışı

Ceviz kabukları her iki taraftan delinerek, tencereye konulur. Su ve sirkenin katılması ile en az 20 dakika kaynatılır. Kaynadıktan sonra süzülerek suyu alınır ve posası atılır.

Zayıflatan Ceviz Kabuğu Kürü Nasıl Tüketilmelidir?

Ceviz kabuğu kürünün suyu alınarak, bir ceviz ile tüketilmelidir. Kürün sabah kahvaltıdan önce, akşam yatmadan önce aç karnına içilmesi gerekir. Ceviz kürü ile karın bölgesindeki şişlik azalarak, hazımsızlık sorunu ortadan kalkacak ve kilo verilmesinde hiçbir engel kalmayacaktır.

Yorum yapın