Çokonat Kaç Kalori?

Çokonat, uzun yıllardır ülkemizde tüketilen çikolata türlerinden biridir. Çok severek tüketilen çikolatanın neticede hazır bir gıda olduğunu akıldan çıkartmamak gerekir. Gerek üretim aşamasındaki işlemler, gerekse kullanılan malzemeler çokonatın kalori miktarını son derece yükseltmiştir. Bir paket yani 32 gram kadar çokonatın kalori oranı 181’dır. Son zamanlarda 5’li paketler halinde satılan çokonatlar bu şekilde daha çok tüketilmeye başlanmıştır. Çokonat kilo almanın en temel sebeplerinden olan gıda kategorisinde yer alır.

çokonat 2

Çokonat Besin Değerleri

Çokonat besin değerleri paket üzerinde verilen değerlere verilmektedir. Dolayısıyla değerler bir paket için yani 32 gram için şu şekildedir:

  • Yağ miktarı: 11,1 gram
  • Karbonhidrat miktarı: 18,6 gram
  • Protein miktarı: 2 gram

Çokonat Diyet Yaparken Tüketilebilir mi?

Çokonat gerek diyet yaparken gerekse normal beslenme sürecinde tüketilmemesi gereken bir besindir. Hazır gıdaların hemen hepsi, insanlar için son derece sakıncalıdır. İçeriğindeki katkı maddeleri, kullanılan malzemeler, şekerli gıda grubuna girmesi bakımından zararlı yiyecekler kategorisindedir. Çikolata ürünü olması ilk etapta diyet sırasında yenebilir gibi görünmesine neden olabilir. Ancak unutmamalısınız ki diyet sırasında tüketilebilecek tek çikolata türü bitter çikolatadır. Sütlü çikolata bile diyet için uygun değilken; çokonata sütlü çikolata ile birlikte gofret, şeker, kavrulmuş fındık gibi gıdalar da girmiştir. Çok seviyorsanız; kilo verme döneminde sabretmek zorundasınız ama kilo koruma sürecinde 3-4 ayda bir kez olmak üzere yarım paketi geçmeyecek şekilde yenebilir.

“Çokonat Kaç Kalori?” üzerine bir yorum

  1. 24 gram çokonat kalorisini 1 saat yürüyüşle ancak yakabiliyorum. Bu kalori hesapları çok adaletsiz değil mi? 🙁

    Cevapla

Yorum yapın