Cornetto Kaç Kalori?

Sıcak günlerde hatta kimi zaman hava soğuk olsa bile dondurma yemek isteyebilirsiniz. Çok severek tüketilen dondurmalardan bir tanesi de cornettodur. Her ne kadar tatlı kategorisinde değerlendirilseler de bu kategorinin en masum yiyecekleri dondurmalardır. Normal boylarda bir tane cornettonun kalorisi oranı 235’tir. Kilo kontrolü sürecinde çok nadir olarak ve paketin tamamını tüketmeyecek yiyebilirsiniz. Cornetto da diğer dondurmalar gibi bol miktarda süt içerdiğinden tam bir kalsiyum ve fosfor kaynağıdır. Kilo sorunu olmayan kişiler iki günde bir defa normal ya da küçük boyda cornetto tüketebilirler.

cornetto 2

Cornetto Besin Değerleri

 • Yağ miktarı: 12 gram
 • Karbonhidrat miktarı: 29 gram
 • Protein miktarı: 4 gram
 • Fosfor miktarı: 0,55 miligram
 • Bunların yanında belli değerlerde A grubu vitaminleri ve B grubu vitaminleri içermektedir.

Diyet Yaparken Cornetto Tüketilebilir mi?

Tatlı çeşitlerine göre daha hafif olduğunda tatlı krizi yaşadığınızda dondurma ile bastırabilirsiniz. Ancak tabi ki bu krizleri her defasında dondurma ile bastırırsanız; kilo verme süreciniz tehlikeye girer. Neticede dondurmalar da karbonhidrat ve yağ bakımından zengindir. Kalori hesabı yaparak diyet yapıyorsanız; öğünler de kalori oranı yüksek yiyecekler yerine dondurma da tüketebilirsiniz ama bu sağlıklı ve doyurucu bir yöntem olmayacaktır. Ayrıca hazır gıdaların hepsinde olduğu gibi cornettota da işlenmiş şeker bulunur ki kilo verme sürecinde buna da dikkat etmek gerekir.

“Cornetto Kaç Kalori?” üzerine 2 yorum

 1. Kızım bende şehit annesiyim ve kara cigerimde yağlanma ve 20 kilo vermem gerekiyor ama diyetisyene gidecek param yok 47 yaşında 84 kilo 1.69 boy ne yapabilirim selamlar

  Cevapla
  • Handan Teyzeciğim;
   Karaciğerinde yağlanma da olduğu için ben seni buradan tetkiklerini görmeden yönlendirmek istemiyorum.
   Dahiliye bölümüne giderek öncelikle testlerini bir yaptırırsan ve doktorundan seni diyetisyene yönlendirmesini istersen ücretsiz olarak devlet hastanesinde kontrol edeceklerdir.
   Böylece kontrollü bir şekilde kilo verir çok daha sağlıklı olursun.

   Doktora gidene kadar da beyaz ekmeği hayatından çıkarabilirsin. Hamur işleri, pilav, makarna gibi yiyeceklerden uzak durabilirsin.
   Kızartmalar yine uzak durman gereken yiyecceklerden.
   Yemeklerini mümkün olduğunca zeytinyağı ile yapmaya özen gösterebilirsin.
   Bol bol su içmen önemli. Havanın serin olduğu zamanlarda da 1 saatlik bir yürüşe çıksan dahi faydasını görürsün.

   Cevapla

Yorum yapın