Cornetto Kaç Kalori?

Sıcak günlerde hatta kimi zaman hava soğuk olsa bile dondurma yemek isteyebilirsiniz. Çok severek tüketilen dondurmalardan bir tanesi de cornettodur. Her ne kadar tatlı kategorisinde değerlendirilseler de bu kategorinin en masum yiyecekleri dondurmalardır. Normal boylarda bir tane cornettonun kalorisi oranı 235’tir. Kilo kontrolü sürecinde çok nadir olarak ve paketin tamamını tüketmeyecek yiyebilirsiniz. Cornetto da diğer dondurmalar gibi bol miktarda süt içerdiğinden tam bir kalsiyum ve fosfor kaynağıdır. Kilo sorunu olmayan kişiler iki günde bir defa normal ya da küçük boyda cornetto tüketebilirler.

cornetto 2

Cornetto Besin Değerleri

  • Yağ miktarı: 12 gram
  • Karbonhidrat miktarı: 29 gram
  • Protein miktarı: 4 gram
  • Fosfor miktarı: 0,55 miligram
  • Bunların yanında belli değerlerde A grubu vitaminleri ve B grubu vitaminleri içermektedir.

Diyet Yaparken Cornetto Tüketilebilir mi?

Tatlı çeşitlerine göre daha hafif olduğunda tatlı krizi yaşadığınızda dondurma ile bastırabilirsiniz. Ancak tabi ki bu krizleri her defasında dondurma ile bastırırsanız; kilo verme süreciniz tehlikeye girer. Neticede dondurmalar da karbonhidrat ve yağ bakımından zengindir. Kalori hesabı yaparak diyet yapıyorsanız; öğünler de kalori oranı yüksek yiyecekler yerine dondurma da tüketebilirsiniz ama bu sağlıklı ve doyurucu bir yöntem olmayacaktır. Ayrıca hazır gıdaların hepsinde olduğu gibi cornettota da işlenmiş şeker bulunur ki kilo verme sürecinde buna da dikkat etmek gerekir.

Hacettepe Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü mezunu genç bir diyetisyenim. Zayiflamaiksiri.com sitesinden geniş bir kitleye ulaşmak ve insanların kilo verme süreçlerinde destek olmak istiyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Cornetto Kaç Kalori? için yorumda bulun

    Cornetto Kaç Kalori? için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Cornetto Kaç Kalori? için ilk yorumu yapabilirsin.