Diş Teli Neden Zayıflamaya Neden Olur?

Diş teli kullanımının zayıflatıp zayıflatmadığının yanı sıra neden zayıflattığı sıklıkla sorulan sorular arasında yer alır. Genellikle ergenlik döneminde taktırılsa da zaman zaman ilerleyen yaşlarda da kullanılmakta olan teller, kilo verme üzerinde direkt olmasa da dolaylı olarak etkilemektedir.

Diş Teli Neden ve Nasıl Zayıflatır?

Diş telinin takılabilmesi için birçok işlem gerekir. Bunun sonucunda da bir süre -1 hafta kadar- katı gıda ile beslenmek yasaklanır. Bu da kısa süreli de olsa zayıflamaya sebep olur. Bu işlemler sonucunda dişlerde ve ağızda bir takım ağrılar ve yaralar oluşur. Buna bağlı olarak da yeme problemleri başlar. Bu problemlerde kişinin daha az yemesine daha çok sıvı gıda ile beslenmesine sebep olur. Böylece kişi günlük alması gereken kaloriyi alamaz ya da daha önce aldığı kadar kalori alamaz ve zayıflamaya başlar. Tüm bunların yanında diş teli ağızda kaldığı sürece zaman zaman teller sıkılır. Sıkılma işlemi ile birlikte bir diyet listesi oluşur. Özellikle asitli ve dişlere yapışacak şeyler yasaklanır. Bunlarda kalorileri yüksek yiyecek ve içecekler olduğu için kişi yine fazla kalori alamaz ve zayıflar.

Hacettepe Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü mezunu genç bir diyetisyenim. Zayiflamaiksiri.com sitesinden geniş bir kitleye ulaşmak ve insanların kilo verme süreçlerinde destek olmak istiyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Diş Teli Neden Zayıflamaya Neden Olur? için yorumda bulun

    Diş Teli Neden Zayıflamaya Neden Olur? için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Diş Teli Neden Zayıflamaya Neden Olur? için ilk yorumu yapabilirsin.