Diyet Yaparken Probiyotik Kullanmak

Diyet yaparken probiyotik kullanmak birçok açıdan beklenenden daha hızlı ilerleme kaydedilmesini sağlamaktadır. Kişinin tercih edebileceği kaliteli bir probiyotik, diyet döneminde daha sağlıklı ilerlemesine yardımcı olacaktır. Bunun için dikkat edilmesi gereken en önemli nokta hangi probiyotiği seçeceğinizdir.

Bakteri dendiğinde akla ilk olarak kötü bir canlandırma gelir fakat yararlı bakteriler de yok değildir. Özellikle bağırsaklarda her şeyin yolunda gitmesine yardımcı olan probiyotikler zayıflama konusunda da yardımcı olurlar. Bu süreçte sağlıklı şekilde kilo verebilmek en önemli kuraldır. Bunu sağlayabilmek adına olabildiğince probiyotik ağırlıklı beslenmek gerekmektedir.

Diyet Yaparken Probiyotik Kullanmak

Probiyotik kullananlar, zayıflamak istedikleri dönemde bu kullanımın çok faydalı olduğunu dile getirmektedirler. Kilo vermek için vücudun kusursuz bir bütün olarak çalışması gerekmektedir. Bu bütünü korumak içinse olabildiğince sağlıklı beslenilmesi tavsiye edilmektedir.

Probiyotikler, metabolizmaya fayda sağlayan yararlı bakteriler olarak yağ yakmanızı da kolaylaştırmaktadır. Bu bakımdan yapılan araştırmalar sonucunda probiyotik kullanan kişilerin, kullanmayanlara nazaran daha kolay zayıfladığı tespit edilmiştir. Bu da probiyotiklerin doğrudan etkisinin hissedildiğini göstermektedir.

Henüz yeni kullananlar için doğal probiyotikler olduğu gibi takviye probiyotik seçeneği de bulunmaktadır. Nasıl kullanılması gerektiğini öğrenip zaman kaybetmeden kullanmaya başlayabilirsiniz.

Diyette Probiyotik Kullanmanın Yararları

 • Probiyotik faydaları dendiğinde akla ilk olarak bağırsaklar gelmektedir. Probiyotikler bağırsaklarınıza yardımcı olan, boşaltım sisteminin sorunsuz şekilde çalışmasını sağlayan bakterilerdir.
 • Boşaltım sisteminin sorunsuz çalışması, kilo verme sürecinin çok daha hızlı ilerlemesini sağlayacaktır.
 • Probiyotik tablet kullananlar, kilo verirken daha çabuk doyduklarını dile getirmektedirler. Tokluk hissi baskın geldiği için kişinin diyetini daha kolay uyguladığı görülmektedir.
 • İştah kapama konusunda etkili olan probiyotikler, zayıflarken sürekli açlık kaygısı çekmemenizi sağlamaktadır.

Probiyotikler Metabolizmayı Hızlandırır mı?

Probiyotik ile zayıflama kadınlar kulübü gibi sosyal ortamlarda çok konuşulan bir unsurdur. Zayıflamayı kolaylaştırıcı yönüyle bilinen probiyotikler bu özellikleri nedeniyle binlerce kişi tarafından tercih edilmektedirler. Bunu sağlayabilmek için metabolizmayı hızlandırdıkları görülmektedir.

Zayıflamayı kolay kılan probiyotik takviyeleri metabolizmanın daha hızlı çalışmasına yardımcı olmaktadır. Başta sindirim sistemi olmak üzere vücudun birçok sisteminde hızlanma sağladıkları için daha kısa sürede daha etkili zayıflama mümkün olmaktadır.

Metabolizmanın hızlanması boşaltım sistemindeki hızlanmayı da desteklemektedir. Bağırsaklara yardımcı olan probiyotikler bu sayede daha kolay zayıflama sağlamaktadır.

Probiyotikler Yağ Eritir mi?

Probiyotikler hakkında araştırma yapan binlerce kişi, kilo verme üzerinde etkisi olup olmadığını merak etmektedir. Sağlıklı beslenen herkesin kilo verme süreci kolay geçmektedir. Bu süreci probiyotiklerle desteklemek ise yağ eritme konusunda başarı elde etmeyi mümkün kılmaktadır.

Vücudunuzda bulunan yağlanmaya son verebilmek için yapmanız gereken düzenli olarak probiyotik kullanmaktır. Erime sürecinde vücuda yardımcı olduğu için probiyotiklerin daha etkili sonuçlar sunacağı tahmin edilmektedir.

Probiyotikler Bölgesel Zayıflama Sağlar mı?

Probiyotikler özellikle karın bölgesinde yağlanmayı azaltan unsurlardır. Yapılan araştırmalar sonucunda karın bölgesinde yağlanma olan kişilerin hemen hepsinde bölgesel zayıflama elde edilmektedir. Bu durum hangi probiyotiği kullandığınızdan ne kadar kullandığınıza kadar değişkenlik gösterebilmektedir ancak kısa süre içerisinde karından kurtulmak için probiyotiği düzenli kullanmak gerekmektedir.

Probiyotikler yalnızca karın bölgesinde değil aynı zamanda kol ve basen bölgelerinde de etkisini hissettirmektedirler. Bu açıdan vücudun bölgesel kilolu bir görünümü varsa bunu kontrol altında tutabilmek için probiyotikler etkisini hissettirebileceklerdir.

Probiyotikler Diyette Enerji Kazandırır mı?

Diyet döneminin en büyük sıkıntılarından biri enerjisiz kalmaktır. Kişi besinlerde revizyona gittiği için vücut bu duruma alışmayı reddetmektedir. Alışkanlığı dâhilinde olan besin çeşitlerini aramakta ve bu süreçte yeterince enerjik hissetmemektedir. Kişinin yaşadığı bu sıkıntılı süreci probiyotiklerle atlatabilmesi mümkündür.

Probiyotikleri düzenli olarak kullanabilmek, vücudun ihtiyaç duyduğu enerjiyi elde etmesini sağlayacaktır. Yalnızca sabit enerji değil aynı zamanda kullanılabilir enerji de açığa çıkacaktır. Kullanılabilir enerjide yağ yakımı çok daha hızlı olacaktır.  Bunun sayesinde hızlı ve bir o kadar da sağlıklı zayıflama elde edebilmek mümkündür.

Diyette Probiyotik Kullanmak Vücudu Güçlendirir mi?

Diyet döneminin en şikâyet edilen noktalarından biri güçsüz kalınmasıdır. Kişi bağışıklığının düştüğünü ve sık sık hasta olduğunu vurgulamaktadır. Bu durum hem yanlış yapılan diyetlerden hem de hızlı şekilde zayıflamaya çalışmaktan ileri gelmektedir. Bunu engellemeniz halinde herhangi bir zorlanma ile karşı karşıya kalmanız mümkün olmayacaktır.

Vücudun bitkin kaldığı dönemlerde diyete devam edebilmek çok zordur. Üstelik egzersiz ya da spor eşliğinde diyet yapıyorsanız bu durumda kilo vermek için ekstra güce ihtiyaç duyarsınız probiyotik kullanımı bunun için büyük bir öneme sahiptir.

Diyette Probiyotik Ödem Attırır mı?

Probiyotikler, vücudu temizleme konusunda oldukça başarılıdır. Bunun için birçok araştırma yapılmış ve vücutta biriken herhangi bir faydası olmayan ödem için de probiyotik önerilmiştir.

Vücudun daha kilolu görünmesini sağlayan ödem zaman içerisinde artarak belli bölgelerde kötü bir görüntüye neden olmaktadır. Bu durumu aşabilmek adına probiyotik kullanımının arttırılması tavsiye edilmektedir.

Özellikle boşaltım yoluyla vücuttaki ödemden kurtulmanızı sağlayan probiyotikler bu esnada var ise enfeksiyon ve iltihaplanmayı da sonlandırmaktadır. Vücuttan atılan fazlalıklar sayesinde hem rahatlama olduğu görülmekte hem de vücut daha rahat kilo vermektedir.

Diyette Kullanılabilecek Doğal Probiyotikler

Diyet yaparken tercih edebileceğiniz doğal probiyotikler fermente edilmiş olan süt ve süt ürünleridir. Vücudun kendini toparlayabilmesi, probiyotikle hızlı şekilde kilo verebilmesi ürünün kalitesine bağlıdır.

Çoğu zaman süt ve süt ürünlerinden alınabilen probiyotikler ne yazık ki yetersiz kalmaktadır. Israrcı şekilde tüketilmeleri halinde vücudun ihtiyacı karşılanmaktadır ancak doğal probiyotikler bu konuda düzenli kullanılmalıdır.

Kefir, doğal probiyotikler arasında en hızlı etki eden üründür. Bunun yanında kımız ve yoğurt da bir o kadar etkili olabilmektedir. Doğal olandan hazırlayıp tüketme şansınız varsa bu 3 üründen herhangi birini zayıflarken kullanabilirsiniz.

Diyette Kullanılabilecek Takviye Probiyotikler

Probien probiyotik, içerisinde bulundurduğu 30 tablet sayesinde düzenli olarak kullanılabilecek probiyotiklerden biridir. Kilo verme sürecinde en çok kullanılan probiyotik tableti olan Probien, doğala en yakın ürün olarak bilinmektedir. Bu bakımdan birçok açıdan tavsiye edilen probiyotik ismi olarak bilinmektedir.

Chevita Liviferm isimli probiyotik tablet de birçok açıdan önerilen tabletlerden biridir. Birkaç hastalığın tedavisini mümkün kılan bu probiyotik aynı zamanda kilo verme sürecinde de gözle görülebilir bir fark yaratmaktadır. Bu ürünün faydasını görebilmek için düzenli olarak kullanmak oldukça önemlidir.

Özellikle bağırsak problemleri için tercih edilen NBL Probiotic Optima isimli probiyotik de bir o kadar etkili ürünlerden biridir. Günlük 1 ya da 2 adet kullanılması halinde lif ihtiyacını da karşılayan özel bir probiyotik tablet olduğu bilinmektedir.

GNC Probiotic Complex Tablet Yorumları

GNC Probiotic Complex tabletin en önemli farkı çiğnenmesidir. Kişi, çiğneme yapmak isterse bu ürünle beraber probiyotik kullanmaya da başlayabilmektedir. Bunun için özellikle dikkat edilmesi gereken unsurlardan biri düzendir çünkü bu tablet düzenli kullanıldığında yağ yakma hızını neredeyse 2 katına kadar yükseltebilmektedir.

Vücudun güçlenmesine ve enerjik hissetmesine de yardımcı olan GNC Probiotic Complex Tablet, ülke genelinde en çok tercih edilen probiyotik markalarından bir tanesidir. Yan etkisi neredeyse hiç olmadığı için güvenle çiğnenmektedir.

“Diyet Yaparken Probiyotik Kullanmak” üzerine 7 yorum

 1. Saçma sapan zamanlarda acıkma durumunuz varsa probiyotiklere bir şans verebilirsiniz. Sürekli canım tatlı istiyor ve bir türlü diyetime uyamıyordum. Artık iyice moralim bozulmuştu ki gittiğim diyetisyen probiyotik önerdi. 15 gün içerisinde bende değişimi hissetmeye başladım.

  Cevapla
 2. En iyi probiyotik tablet olarak NBL öneriyorlar ama siz ne dersiniz? Bu arada probiyotik kullananlar gerçekten zayıfladı mı yorumlarını paylaşırsa sevinirim.

  Cevapla
 3. Merhaba hocam.
  Ben de anksiyete var. Sabahları secitia 20 mg ve gece yatarken 15 mg redepra kullanıyorum. Strese girdiğimde ve bu ilaçların etkisi ile kuruyemiş ve çikolata çok yiyorum. Özellikle tatlıya çok bağımlıymışım gibi hissediyorum.
  Ve baya kilo aldım.
  Natures Bounty Acidophillus bir ara kullanmıştım.
  Tekrar almayı düşünüyorum. Sizin tavsiyeleriniz nedir.
  İyi çalışmalar

  Cevapla
  • Ertan bey;
   Öncelikle mümkünse doğal gıdalardan almanızı öneririm.
   Kefir, turşu(özellikle lahana turşusu), sarımsak gibi besinleri beslenmenize eklemeye çalışabilirsiniz.
   Anksiyete için omega-3 alımınızı artırabilirsiniz. Her düzenli keten tohumu tüketebilirsiniz.
   Ancak yeterli gelmiyorsa takviye olarak Nature’s Bounty Acidophilus değerlerini incelediğimde güzel görünüyor.
   NBL ve Solgar’ın ürünlerini de inceleyebilirsiniz.

   Cevapla
  • Çok teşekkür ederim. Son olarak natures supreme probiyotikte karar kıldım. Bir kaç gün oldu diyet ve probiyotike başlayalı. Diyetisyene gitmem gerek ama. Malum virüsten dolayı gidemedim. Çok abur cubur (çikolata, tatlı bisküvi) yiyen birisiydim. çayı da iki üç şeker atarak içiyordum. Ekmeği de ana yemekle birlikte çok yiyordum. Hepsini kestim.
   Yürüyüşe başladim.Tabi bununla birlikte bende anksiyete olduğu için özellikle akşamları duygu durumumda anksiyete belirtileri göstermeye başladım. Özellikle karbonhidratı tamamen kesmenin depresyona neden olduğu ile ilgili bir makale okudum. Siz ne önerirsiniz hocam. Neler yapmam ve nasil bir diyet uygulamam gerek. Teşekkürler tekrar 😊

   Cevapla
   • Gayet güzel bir başlangıç yapmışsınız Ertan bey.

    Aslında karbonhidrat(özellikle beyaz ekmek, çikolata, şeker gibi sağlıksız karbonhidratlar) tam tersi etki yapıyor.
    Ancak özellikle bizim toplumumuzda karbonhidrat tüketimi çok fazla.
    Bu da bağımlılık durumuna geçilmesine neden oluyor.
    İlk etapta karbonhidratı kestiğinizde kendinizi kötü hissedebilirsiniz. Anksiyete atakları artabilir, mutsuz hissedebilirsiniz. Hatta baş ağrısı, yorgunluk gibi etkiler de olabilir.
    Fakat hepsi geçicidir.
    Düşük karbonhidrat esasına dayanan beslenme programları anksiyete ve depresyon için birebirdir.

    Uzun süre ketojenik diyet yapılmasını önermiyorum ancak bu konuda yazılmış içeriklere göz atabilirsiniz.
    Hatta İntermittent Fasting ile bir arada uygulamayı deneyebilirsiniz.

    ilk 15-20 günde zorlansanız dahi ilerleyen süreçte kendinizi daha mutlu hissedersiniz. Kronik yorgunluk ortaya çıkar ve enerjinizin ciddi anlamda artığını gözlemlersiniz.

    Cevapla

Yorum yapın