Diyet Yapmadan Zayıflamanın Yolları

Uzman diyetisyenlerin yaptığı araştırmalar sonucunda insanlar hayatlarına sağlıklı alışkanlıklar ekleyerek de zayıflayabilmekteler. Diyet yapmanıza gerek kalmadan uygulayacağınız bu yöntemle diyet yapmadan zayıflamanız çok kolay olacak.

Kahvaltı Günün Yıldızı

Sağlıklı beslenme ve diyet yapmadan kilo vermede en önemli rol sabah vaktinde yapılan kahvaltıda. Dengeli yapılmış kahvaltı ile güne başlamak metabolizmanızın da etkili çalışmasını sağlayacak ve yağ yakımına yardımcı olacaktır.
Kahvaltının ardından gün boyunca tatlandırıcılı ve hazır yiyeceklerden uzak durmaya özen göstererek beslenmelisiniz. Günün sonunda akşam saat 18:00’dan sonra bir şey yememeli ve bolca su ile bitki çayı içmelisiniz. Bu sayede sabah tıkır tıkır işlemeye başlayan metabolizmanızı desteklemiş olacaksınız. Bu ritüeli her gün devam ettirdiğinizde ise kısa sürede kilolarınıza veda ettiğinizi göreceksiniz.

Uyumadan Olmaz

Diyet yapmadan sağlıklı beslenerek kilo vermek istiyorsanız kesinlikle uyku düzeninize dikkat etmelisiniz. Uyku sırasında da yakılmaya devam eden yağlar düzenli uyku uyumadığınızda artma bile gösterebilecektir. Metabolizmanızın hızının düşmemesi ve bedeninizin sağlıklı kalması için düzenli uyku hayat felsefeniz olmalıdır.

 Çiğnemek En Güzel Spor

Yediğiniz yemekleri çiğnemeden yutmamaya özen göstermelisiniz. Farkında olmadan çiğnenmeden yutulan lokmalar hazmetme esnasında vücudu zorlayacak ve vücut tüm enerjisini buraya harcayacaktır. Böylesi bir durumda metabolizma hızınız yavaşlayacak ve mideniz de zorlanacaktır.
Lokmaları en az 30 kez çiğneyerek yuttuğunuzda ise daha hızlı bir şekilde doyma hissine ulaşacak ve daha az porsiyonlarda yemek yiyebileceksiniz.

Diyet yapmadan zayıflamak için tüm bu basit yöntemleri uyguladığınızda vücudunuzdaki değişikliklerin hızına siz bile inanamayacaksınız.

Hacettepe Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü mezunu genç bir diyetisyenim. Zayiflamaiksiri.com sitesinden geniş bir kitleye ulaşmak ve insanların kilo verme süreçlerinde destek olmak istiyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Diyet Yapmadan Zayıflamanın Yolları için yorumda bulun

    Diyet Yapmadan Zayıflamanın Yolları için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Diyet Yapmadan Zayıflamanın Yolları için ilk yorumu yapabilirsin.