Ebru Şallı Pilates Zayıflatır mı?

Diyet, zayıflama ve pilates dendiğinde Türkiye’nin sayılı isimlerinden olan Ebru Şallı, formunu ve diri vücudunu senelerdir kendi ismini verdiği Ebru Şallı Pilates’i ile korumaya devam ediyor.

İlerleyen yaşına rağmen halen ideal ölçülerinde olan Ebru Şallı, bugün zayıflama ve spor macerasını sürdüren pek çok kadına da ilham vermeyi sürdürüyor. Ardı ardına çıkardığı pilates sporuna özel DVD’leri ile kendine büyük bir takipçi kitlesi kazandıran Ebru Şallı, her sene olduğu gibi bu yaz da yine vücut ölçülerinden memnun olmayan bayanları zayıflatmaya geliyor.

Pilates Zayıflatır Mı?

Kontroloji yöntemiyle hem vücudun hem zihnin hem de ruhun bütünlüğünü sağlayarak çalışan pilates, nefes, denge ve çeşitli hareketlerin toplamı olarak tanımlanabilmektedir. Bugün pek çok estetik doktoru, hastalarına uyguladıkları estetik uygulamaları ya da daha ciddi olan estetik operasyonlarından sonra pilates yapmalarını tavsiye etmektedir.

ebru-salli-pilates

Pilates, sıkılaştırıcı ve toparlayıcı özellikleri sayesinde zayıflama maratonunda olan bayanların büyük yardımcısı olmaktadır. Özellikle şekillenmesi daha zor olan kol kasları, bacak kasları ve karın kasları, doğru pilates teknikleri ve setleri ile kolaylıkla ideal formuna getirilebilmektedir. Zayıflama evresinde en çok şikayet edilen konulardan birisi olan sarkma ve gevşeme problemlerinde pilates ile vücudun ihtiyaç duyduğu sıkılık ve dirilik sağlanabilmektedir. Yediden yetmişe herkesin kendi evinde de uygulayabileceği pilates hareketleri ile çok kısa sürede vücudun pek çok bölgesinde toparlanma görülmektedir.

Ebru Şallı Pilatesinin Faydaları Nelerdir?

Ünlü pilates hocası Ebru Şallı’nın hazırlamış olduğu pilates hareketleri, zayıf, az kilolu ya da şişman birçok kadının zorlanmadan ve evinde kendi başına yapabileceği hareketlerdir. Pilates yapabilmek için illa bir spor salonuna gitmenin gerekmediğini her fırsatta savunan Şallı, zayıflamak isteyenler için özel olarak hazırladığı pilates DVD’leri ile birçok kişiyi kısa sürede forma sokmayı başarmıştır.

Yorum yapın