En Hızlı Kilo Verdiren Yiyecek Ve İçecekler

Yaz mevsiminin sona ermesiyle beraber bayanları kilo alma korkusu sardı. Hemen herkes kışın 3-5 kilo alır ve baharda bunları vermeye çalışır. Ancak bazıları kışın hareketsiz ve dört duvar arasında çalıştığından çok daha fazla kilo alır ve yaz aylarını diyetle geçirmek zorunda kalır. Bu sebeple vücutta yağ yakmayı hızlandıran, kilo almayı engelleyen yiyecek ve içecekler günlük yaşama katılırsa kışın kilo alma alışkanlığı da bir nebze olsun kırılacaktır.

Yağ Yakan İçecekler

Metabolizmayı hızlandıran en doğal ve ucuz içecek sudur. Günde yaklaşık 10 bardak soğuk, hatta buzlu su içmek vücuttaki fazla yağları yakmaya yardımcı olacaktır.

Sütün içerdiği kalsiyum yağ yakmaya yardımcıdır. Günde iki bardak yağsız süt metabolizmayı hızlandıracaktır.

Günlük 3-5 bardak ılık yeşil çay içilerek vücutta yağ birikmesi engellenir ve var olan yağlar yakılır.

Peynir veya yoğurt suyu içmek kişiye tokluk hissi verir ve daha uzun süre kalori almadan durabilmeyi sağlar.

Spor ve egzersizlerden önce bir bardak Hindistan cevizi suyu içmek yağ yakmayı hızlandıracaktır.

Yağ Yakan Yiyecekler

Her gün iki öğün yemeklerin yanında iki kaşık kadar yoğurt yemeyi alışkanlık haline getirenlerin özellikle göbek ve basen bölgelerindeki yağların eridiği bilinmektedir.

Arnavut biberi denilen acı kırmızıbiberi yemeklerle beraber tüketenlerin metabolizması daha hızlı çalıştığından kilo vermeleri kolay olmaktadır.

Limon, portakal, greyfurt yağın daha kolay çözülerek vücuttan hızlı bir şekilde atılmasını sağlar.

Omega yağ asitleri bakımından zengin olan keten tohumu yağ yakılışını hızlandırmaktadır.

Esmer pirinç kontrollü olarak tüketildiğinde vücutta yağ depolanmasını engeller.

Hacettepe Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü mezunu genç bir diyetisyenim. Zayiflamaiksiri.com sitesinden geniş bir kitleye ulaşmak ve insanların kilo verme süreçlerinde destek olmak istiyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. En Hızlı Kilo Verdiren Yiyecek ve İçecekler| www.zayiflamaiksiri.com En Hızlı Kilo Verdiren Yiyecek Ve İçecekler için yorumda bulun

    En Hızlı Kilo Verdiren Yiyecek Ve İçecekler için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak En Hızlı Kilo Verdiren Yiyecek Ve İçecekler için ilk yorumu yapabilirsin.