Göbek Bölgesindeki Yağlardan Nasıl Kurtulurum?

Armut vücut tipli kadınların bölgesel yağlanma en büyük dertlerinden birisidir. Kol ve bacakların zayıf olması, göbek bölgesinin olduğundan daha büyük ve şekilsiz görünmesine neden olabilir.

Vücut yapısına bağlı olmakla birlikte hareketsiz yaşam ve günlük içilen şu miktarının az oluşu bölgesel yağlanmayı beraberinde getirir. Bölgesel olan kilonun göbek bölgesinde toplanması:

  • Sağlık açısından riskler yaratmasına
  • Özgüven eksikliği yaşanmasına
  • Giyilen kıyafetin yakışmamasına neden olmaktadır.

Göbek Bölgesindeki Yağlardan Nasıl Kurtulunur?

Bölgesel yağların oluşmasında ki en büyük etken hareketsizliktir. Gün içinde yapılan ev işleri ya da diğer aktiviteler kilo vermek için yeterli değildir.  Yağ yakınının gerçekleşmesi için belirli bir efor sarf etmek gereklidir. Nabız yükselmesine bağlı olarak kalori yakılır.  Ev içinde yapılacak olan kısa aerobik programları ya da tempolu yürüyüşler ile harekete geçmek en doğrusu olacaktır. Gün içinde belli sayıda mekik çekmek ya da ritimsel hareketler yapmak, yağ yakımını arttırır.

Günde 2.5 litre civarı su içmek, metabolizmayı hızlandırır. Yağların yakılmasını kolaylaştırır. Hem de sağlık için tüketilmesi gereklidir.

Göbek Eritmek İçin Hangi Tür Ekmek Tüketmek Gereklidir?

Doktorlar beyaz undan üretilmiş her türlü gıdadan uzak durmak gerektiğini vurgulamaktadırlar. Kalori açısından yüksek değere sahip beyaz un, vücutta yağ depolanması kolaylaştırır. Tam buğday unundan üretilmiş olan ekmekleri tüketmek gereklidir. Ekmek dilim sayılarına dikkat edilmelidir.

Göbek Eritmek İçin Şeker Tüketimi Nasıl Olmalıdır?

Şeker, adından da anlaşıldığı gibi türetilmesi güzel ama vücuda yan etkileri tartışmasız sayıca çok olan bir maddedir. Şeker kullanımı en aza indirmek hatta mümkünse hayattan çıkarmak gereklidir. Sebze ve meyvelerden alınan şeker miktarı vücut için gerekli olan seviyeyi karşılamaktadır.

Yorum yapın