Hibiskus Çayı Zayıflatır Mı?

Zayıflamak için hibiskus çayı kullananların sayısı her geçen gün artmakta. Peki, bu çay gerçekten kilo vermeyi sağlıyor mu?

Hibiskus çayı son yıllarda trend haline gelen, ancak yurt dışında çok uzun zamandır çay olarak tüketilen bir bitki türüdür. Pek çok bitki çayı gibi yararları olduğu gibi aşırı tüketim ile zararları da olabilir. Özellikle tansiyon hastalarının çok dikkatli tüketmesi gereken bir bitki türüdür.

Hibiskus Çayının Yararları

Hibiskus çayı tansiyon düşürücü bir etkiye sahiptir. Bu nedenle yüksek tansiyon hastaları tarafından günce iki fincanı geçmemek kaydı ile rahatlıkla tüketilebilir. Ayrıca sakinleşmek ve vücudu dinlendirmek için de kullanılan sakinleştirici etkisi bulunan bir bitki çayıdır. Bağışıklık sistemini kuvvetlendirici özelliği olması nedeni ile de her mevsim tüketilebileceği gibi özellikle kış aylarında tüketilmesi tavsiye edilir. Aktarlarda ve büyük marketlerde paket halde rahatlıkla bulabileceğiniz bir bitki çayıdır.

Hibiskus Çayı İle Zayıflama

Hibiskus çayı en çok zayıflama amaçlı olarak tüketilmektedir. Çünkü zayıflamaya yardımcı pek çok etkisi bulunmaktadır. Öncelikle kırmızı bir bitki olan ve demlendiği zaman suya kırmızı rengini veren Hibiskus bitkisi, çok büyük bir antioksidan özelliği taşır.

hibiskus-cayi-zayiflatir-mi

Antioksidan özelliği taşıyan bitkiler zayıflama konusunda vücuda çok yardımcı olurlar. Yağ yakımının hızlanmasına yardımcı olurlar ve siz eğer diyetinizi Hibiskus çayı ile desteklerseniz yağ yakımınız dolayısı ile kilo vermeniz daha da kolaylaşır. Hibiskus çayının bir diğer özelliği ise sindirime yardımcı bir bitki olması. Çay şeklinde tüketiliyor olması ise bu duruma ekstra katkı sağlamaktadır.

Hacettepe Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü mezunu genç bir diyetisyenim. Zayiflamaiksiri.com sitesinden geniş bir kitleye ulaşmak ve insanların kilo verme süreçlerinde destek olmak istiyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Hibiskus Çayı Zayıflatır Mı? için yorumda bulun

    Hibiskus Çayı Zayıflatır Mı? için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Hibiskus Çayı Zayıflatır Mı? için ilk yorumu yapabilirsin.