Nutella Kaç Kalori?

Kahvaltıların, waffle’ ların özellikle de hanımların vazgeçilmez tadı Nutella. Üreticisi Ferrero 2. Dünya savaşının olduğu yıllarda kakaoya ambargo koyulduğu, ürettiği çikolataları özgün kılmak için fındık kullandığını ve ortaya Nutella’ nın çıktığını açıklamış.
Sırrı Hurma Yağında
Tarifi hala gizli tutulan Nutella’ nın içeriğinde hurma yağı olduğu bilgisi sızdırılmış olsa da hala evde o tada ulaşmak mümkün değil. Hurma yağının nutellanın yumuşak kıvamını sağladığını söyleyen mutfak uzmanları bu muhteşem tadın dikkatsiz tüketildiğinde sağlık sorunlarına yol açabileceğini de belirtiyor.


Bir Tatlı Kaşığı Nutella 30 kalori
Yalnızca 1 tatlı kaşığı Nutella yediğinizde 30 kalori almış oluyorsunuz. 7’den 70’ e kimsenin hayır diyemediği bu lezzetin içeriğindeki maddeler ve kalorileri de;
  • Yağ içeriği olarak yaklaşık 40 gram
  • Karbonhidrat içeriği yaklaşık 57 gram
  • Şeker içeriği yaklaşık 56 gram
  • Protein miktarı ise 6 gram olarak belirtilmektedir.

Bu ortalama değerler uzmanlar tarafından 100 gram Nutella miktarı baz alınarak hesaplanmıştır. 100 gram Nutella ortalama 3 tatlı kaşığına denk gelmektedir.
Nutella’nın resmi sitesinde ise 100 gram Nutella için kalori değerleri aşağıdaki tablodaki haliyle yer almaktadır.


Hacettepe Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü mezunu genç bir diyetisyenim. Zayiflamaiksiri.com sitesinden geniş bir kitleye ulaşmak ve insanların kilo verme süreçlerinde destek olmak istiyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Nutella Kaç Kalori? için yorumda bulun

    Nutella Kaç Kalori? için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Nutella Kaç Kalori? için ilk yorumu yapabilirsin.