Keten Yağı ve Balzamik Sirke ile Zayıflama

Zayıflama kürlerinden birisi olan sirke ve keten tohumunun zayıflatıp zayıflatmadığı zayıflamak isteyen pek çok kişinin merak ettiği konular arasında yer alıyor. Birçok faydası bulunan sirkenin kimyasal adı ve etken maddesi asetik asittir. Elma, üzüm ve balzamik sirke arasındaki fark bulundurdukları asetik asit yoğunluğudur. Sirkenin kansızlığı giderme, cilde iyi gelme, yeşilliklerin temizlenmesine yardımcı olması gibi birçok faydası bulunuyor. Keten tohumu ise kanserle savaşma, kalp dostu olması, tokluk hissi vermesi gibi özelliklere sahip bir güç kaynağıdır.

Balzamik Sirke ve Keten Yağı Nasıl Kullanılmalı?

Keten tohumu yağı omega 3 yönünden zengindir. Metabolizmanızın hızlanması sağlayarak size tokluk hissi verdirir. Kan şekeri ve insülin seviyenizi düzenler. Kandaki pıhtılaşmayı azaltır. Kolesterolü düzenler. İçerdiği bitkisel östrojen nedeniyle menopoz dönemindeki kadınların kullanması tavsiye edilir.  Bağırsakları çalıştırır, kabızlığı önler. Doğru şartlar altında saklanmalıdır yoksa faydalı olması beklenirken zararı olabilir. Balzamik sirkedeki asetik asit yağların yakılmasına yardımcı olur. Tok hissetmenizi sağlar ve sindirim sistemini hızlandırır.  Zayıflamak için 4 çay kaşığı kaşığı keten tohumu yağı ve 4 çay kaşığı balzamik sirke karıştırılarak sabahları aç karnına içilirse zayıflamanıza yardımcı olacaktır.

Balzamik Sirke ve Keten Yağı Kimler İçin Zararlı?

Alacağınız keten tohumu yağının sertifikalı, buzdolabında, ışıktan ve aşırı sıcaktan korunan yerlerde saklandığından emin olunuz. Şeker hastaları keten tohumu yağının kan şekeri üzerine olan etkisi yüzünden kullanımına dikkat etmeli ve mutlaka doktoruna danışmalıdırlar. Mide rahatsızlıkları, yüksek tansiyon,  kalp ve damar hastaları herhangi bir sağlık problemi yaşamamak için doktorlarına danışmalıdırlar.

Yorum yapın