Kilo Vermek Göğsü Küçültür mü?

İdeal vücut ölçülerine sahip olmak her kadının en büyük rüyası iken cerrahi işlem ile müdahale edilen göğüs büyüklüğü ise birçok kadının korkulu rüyasıdır.

Bayanlarda Göğüs Neden Sarkar?

Ergenlik dönemlerinde dik ve küçük olan göğüsler yıllar geçtikçe göğüslerde meydana gelen damarlar, yağlanma ve süt kanallarının mevcut olan göğsü genişletmesi gibi nedenlerden dolayı büyümekte ve ağırlaşmaktadır.

Yer çekiminin de etkisi ile göğüsler sarkmaktadır. Doğum yapan bayanlarda göğüste bir genişleme söz konusu olur ve göğüs büyür. Emzirmeden sonra da göğüslerde ne yazık ki sarkmalar kaçınılmaz olur.

Verilen Kilo İle Göğüs Küçülür mü?

Yapılan diyetler, egzersizler kilo vermeyi sağlarken vücuttaki belli bölümlerin de küçülmesine neden olur. Bunlara basen, karın ve kalça örnek verilebilir. Göğsün küçülmesi için ise verilen kilolar yetmemektedir. Kilo vermek göğüs küçülmesinde mutlaka etkili olacaktır ancak göğüs küçülmesi, kilo verme ile değil spor yapma ile doğru orantılıdır.

Spor yapan kişilerde kilo verimi düzenli şekilde sağlanır böylelikle vücuttan kilo verilirken göğüs de küçülmektedir. Spor yapınca ayrıca göğüslerde dikleşme meydana gelerek kişinin kendine güveni de tazelenir. Spor her şekilde kendinizi iyi hissettirmenizi sağlamasının dışında da orantılı bir vücuda sahip olmanızı sağlayacaktır.

Göğüslerin büyümesine neden olan bir etken de satın alınıp kullanılan yanlış sutyenlerdir. Kişinin göğüs ölçüsünden büyük ya da küçük beden sutyen alması da göğüslerin artı bir şekilde büyümesine neden olur. Göğüs küçülmesini isteyenler için önerilen bir spor da yüzmedir, ağırlık sporları göğsü neredeyse tamamen yok ettiği için önerilmemektedir.

Göğüs Küçülmesinde Etkili Olan Sebepler

Mutlaka herkesin dikkatini çeken bir noktadır ki, sporcu bayanların göğüslerinin küçük olduğu hatta yok denecek durumda olması konusudur. Ağırlık sporu ile ilgilenen bayanlarda bu durumun daha çok görüldüğü tespit edilmektedir. Spor yapmak, zinde kalmak, vücudu şekillendirmek için elbette oldukça yararlıdır ancak abartıldığında göğüs küçüklüğü meydana getirir.

Spor Yapmak Göğüs Küçülmesine Etki Eder mi?

Her şeyin fazlası zarar olduğu gibi fazla spor yapmak da ne yazık ki zararlıdır. On beş gün süre ile evde kendinizin kolayca deneyebileceği bir deney ile göğüslerde küçülmenin olup olmadığını tespit edebilirsiniz.

Her gün düzenli olarak şınav hareketi yapmanız durumunda göğüslerde oluşacak olağanüstü değişimi göreceksiniz. Büyük göğüs problemi olan kişilerde bu çok sevindirici bir haber olsa da ortalama vücut değerinde olanlar için ise tamamen hayal kırıklığıdır. Göğüsler spor yapıldıkça hızla küçülürler.

Kilo Verince Göğüs Küçülür mü?

Alınan kilolar verildikten sonra dahi bazı bünyelerde ne yazık ki büyük göğüsler kalıcı olabilmektedir. Bunun sebebi sadece besin diyeti ile yapılan zayıflamaktır. Eğer diyet spor ile desteklenmez ise göğüslerde küçülme meydana gelmez, vücut hatlarında daha anormal bir ve orantısız bir görünüm oluşabilir. Yapılan doğru egzersiz ve spor hareketleri ile büyük olan göğüsleri küçültmek mümkündür.

Göğüs Küçültmek için Ne Yapılabilir?

Göğüs kaslarının çalışması için yapılacak egzersizler ile göğüs küçültmek mümkündür. Sık sık alınıp verilen kilolar ile göğüste orantısızlıklar meydana gelebilir. Göğüslerin dik durmasını sağlamak için yapılacak birçok egzersiz mevcuttur. Özellikle dumbell yardımı ile göğüs egzersizleri yapabilir, kilo verebilir ve göğsünüzün küçülmesini sağlayabilirsiniz.

Günlük olarak alacağınız soğuk duş ve kurulama sırasında havluyu yere doğru değil vücudun yukarısı yönünde kullanmanız göğüslerinizi zinde tutacaktır. Yaz aylarında aşırı güneşe maruz kalan göğüs araları hızlıca kırışıp yaşlanmaktadır. Göğüs için sürekli nemlendiricilerin kullanılması gerekmektedir.

Hacettepe Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü mezunu genç bir diyetisyenim. Zayiflamaiksiri.com sitesinden geniş bir kitleye ulaşmak ve insanların kilo verme süreçlerinde destek olmak istiyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Kilo Vermek Göğsü Küçültür mü? için yorumda bulun

    Kilo Vermek Göğsü Küçültür mü? için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Kilo Vermek Göğsü Küçültür mü? için ilk yorumu yapabilirsin.