Kolay Zayıflama Hareketleri

Zayıflama işi uzun ve meşakkatli bir süreçtir. Ciddi bir kararlılık ve nefis gücü gerektiriyor. Karar verildikten sonra çeşitli diyet listeleri ve beslenme programları uygulanıyor. Ayrıca zayıflamak isteyen kişiler ek olarak kendilerine bir spor programı belirler. 
Kimilerinin zaman konusunda sıkıntıları vardır. Siz de zaman konusunda sıkıntı yaşıyor ve kolay zayıflama hareketleri ile kilo vermek istiyorsanız; bu hareketleri evde ya da ofiste bulunduğunuz yerde yapabilir, küçük ve kolay hareketlerle daha fazla kalori harcayabilirsiniz. 
Elbette ki, dışarıda oksijen eşliğinde, temiz havada yapılan spor gibisi yoktur. Hem zayıflarsanız hem de beyin için gerekli oksijeni vücuda sağlarsınız. Bu hareketler, spor yapmaya vakti olmayan kişiler için hazırlanmış olup, bir nebze de olsa kilo vermenize yardımcı olabilir.
Özen göstermeniz gereken konu normal spor programında olduğu gibi ihmal etmemek ve bahanelerle kendinizi bırakmamak.
Kolaylıkla Yapılabilecek Hareketler
 • Evde televizyon izlerken; oturarak ya da uzanarak bacaklarınızı kendinize doğru çekip geri bırakın. Bu hareketle bacak, kalça ve karnınızın alt bölgesindeki kaslarınızı çalıştırabilirsiniz.

 • Ofiste ya da evde bilgisayar başında sandalyede otururken alt bacaklarınızı ileri geri sallayabilirsiniz. Alt bacak kaslarınızı hareketlendirmiş olacaksınız.

 • Evde sabit bir konumda yürüyormuş gibi yaparak hareket edebilirsiniz. Yürüyüş hareketine benzetmeniz açısından kollarınızı da hareket ettirmelisiniz. Bu hareketle yürüyüş yaptığınız zamanki gibi neredeyse tüm vücudunuzdaki kaslar çalışır.

 • Duvara yaslanın ve çömelin. Bir süre öyle kaldıktan sonra kalkın ve sonra tekrar çömelin.  Hareketi 15-20 kez tekrar edin. 10 dakika dinlendikten sonra aynı sayıdaki seti tekrar edin. İlk etapta bacak kaslarınızı daha sonra alt karın kaslarınızın çalışmaya başladığını fark edebilirsiniz.

 • Sert bir zemine yüzünüz yukarı bakacak şekilde uzanın. Bacaklarınızı uzandığınız zemine paralel olacak şekilde kırın ve kendinize doğru çekip bırakın. Bu hareket karın kaslarınızı harekete geçirecektir.

 • Oturduğunuz herhangi bir yerde, karnınızı içinize çekin. Bir süre tuttuktan sonra bırakın. Aklınızda olduğu sürece yorulana kadar devam edebilirsiniz. Bu hareket karın kaslarını çalıştırarak; göbekten kilo vermenize yardımcı olacaktır.

 • Sert bir zeminde ayakta durarak tek bacağınızı kırın ve yere yaklaşın. 15 kez tekrar ettikten sonra diğer bacağınızı kırın ve aynı şekilde kalkın ve tekrar yere yaklaşarak, 15 kere daha tekrarlayın.

  Vermiş olduğumuz hareketler ile kolayca kilo verebilirsiniz. Unutmamanız gereken ise; hareketleri 1-2 kere yaparak, incelme sağlamanızın mümkün olmayacağıdır. Kolay zayıflama hareketlerini, düzenli olarak yaptığınız takdirde, kolaylıkla incelmeyi fark edebileceksiniz.

  Hacettepe Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü mezunu genç bir diyetisyenim. Zayiflamaiksiri.com sitesinden geniş bir kitleye ulaşmak ve insanların kilo verme süreçlerinde destek olmak istiyorum.

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Kolay Zayıflama Hareketleri için yorumda bulun

   Kolay Zayıflama Hareketleri için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Kolay Zayıflama Hareketleri için ilk yorumu yapabilirsin.