Kuru Kayısı Zayıflatır Mı?

Kuru kayısı zengin vitamin ve minerallere sahip olmak ile birlikte bol bir biçimde doğal meyve şekeri içerir. Bu yolla kan şekerini kısa sürede dengeler ve açlık hissinin ortadan kalkmasına neden olur. Ayrıca yağ yakımını da kolaylaştırır. Bağırsaklara iyi gelmesi ve sindirim sistemini çalıştırması nedeni ile metabolizma hızını da arttırarak vücuttan gereksiz maddelerin kısa sürede atılmasına yol açar ve bu yolla ödemlerin giderilmesini sağlar. Kısaca kuru kayısı tüketerek zayıflamak oldukça lezzetli ve avantajlı bir yöntemdir.

Kuru Kayısı Nasıl Zayıflatır?

Yapısında bol miktarda A ve E vitamini bulunan kuru kayısı mineral, tuz ve şeker bakımından da oldukça zengindir. Bu özelliği ve lifli yapısı ile metabolizmayı sağlıklı ve hızlı bir biçimde çalıştırarak yağların yakılmasını kolaylaştırır. Bunun yanı sıra öğün aralarında tüketildiğinde kan şekerini dengeler ve açlık hissini erteler. Ara öğünlerde tüketildiğinde yarattığı tokluk hissi sayesinden gün içinde yenen yemek oranının da düşmesine yardımcı olur. Bütün bu özellikler bir araya toplandığında kuru kayısının kilo vermek için oldukça etkisi bir yiyecek olduğunu söylemek mümkün olacaktır.

Kuru Kayısı Nasıl Tüketilmeli?

Kuru kayısı kendi başına bir öğün oluşturamaz. Uzmanların tavsiyesi gün içerisinde ara öğün olarak kuru kayısı tüketilmesi yönündedir. Yemeklerden biraz sonra tüketilerek kan şekerinin düşürülmesi veya dengelenmesi için kuru kayısı kullanılabilir. Ayrıca günlük şeker ihtiyacının neredeyse tamamı kuru kaysıdan sağlanabilmektedir. Dilerseniz sabah uyanır uyanmaz bir bardak suyun yanında iki adet kuru kayısı yiyecek sindirim problemlerinizi de ortadan kaldırabilirsiniz. Düzenli çalışan sindirim sistemi kilo vermenin en önemli koşullarından biridir.

Kuru Kayısı Neye Göre Ve Nasıl Seçilir?

Aktarlarda birçok farklı çeşit kuru kayısı bulunmaktadır. Bu kuru kayısılardan bazıları organik yollar ile elde edilirken bazıları da birtakım kimyasallar veya ilaçlar yolu ile elde edilmektedir. Kuru kayısıdan maksimum faydayı elde etmek için en organik ürünü bulmak büyük önem taşımaktadır. Bu nedenle gün kurusu adı verilen kayısı kurusunu tercih ederek kayısının etkilerini arttırabilir ve sağlığınızı gereksiz kimyasallardan koruyabilirsiniz.

Yorum yapın