Masa Başında Çalışanlar İçin Alarm İle Zayıflama

Masa başında çalışanlar için zayıflama, en büyük sıkıntılardan bir tanesidir. Sürekli oturarak çalışmakta olan kişiler, kolay kilo aldıklarından ve genellikle bu kiloların bölgesel olduğundan şikâyet etmektedirler. Elbette ki, düzenli egzersiz ve sağlıklı beslenme herkeste olduğu gibi masa başı çalışanların zayıflamak için yapabilecekleri en güzel uygulamadır; ancak bu her zaman mümkün olmayabiliyor.
Uzmanlar tarafından yapılan çalışmalar, uzun süre oturma sonucunda, kalça bölümündeki yağ hücrelerinin ezilerek, genişlediğini gösteriyor. Üstelik yağ hücrelerinin büyüme oranı yaklaşık olarak %50 olarak gözüküyor.
Masa başında çalışanlar için egzersizlere zaman ayıramıyor olsanız dahi, telefonunuzun alarmını, her saat başına kurun. Alarm sesinin sizi motive edecek, ‘’ kaldır popoyu, yağ hücrelerini büyütme, şimdi kilo verme zamanı, zayıflamanın anahtarı’’ gibi söz grupları olarak ayarlarsanız, saat başı kalkmanız daha da kolay olacaktır. Yalnızca 1-2 dakika boyunca hareket etmeniz, basenlerinizin genişlemesini engellemekte oldukça etkili olacaktır.

Maşa başında çalışanlar, basen eritme hareketleri ile daha sıkı kalçalara sahip olacak olsa da, hiç zamanınız yoksa en azından yağ hücrelerinizin büyümemesi için; bu uygulamayı denemelisiniz.

“Masa Başında Çalışanlar İçin Alarm İle Zayıflama” üzerine bir yorum

  1. 3 günden beri bu yöntemi uyguluyorum.
    Kilo korumanın yanı sıra, gün içerisinde yaşadığım enerjisizliğin de çözümü oldu. Herkese tavsiye ederim.

    Cevapla

Yorum yapın