Metabolic Balance İle Zayıflama

Metabolic Balance, sıkıcı diyet listelerine uymakta zorlananlar ve kalori hesabı yapmadan yemek düzeni olmasını isteyenler için oldukça idealdir. Bir listeye bağlı kalmadan ve tamamen sağlıklı bir şekilde beslenerek Metabolic Balance ile mümkündür. Birçok kişi zayıflamak için farklı arayışlar içeresine girmiş ve bunun soruncunda da yapılan araştırmalar ile birçok farklı yöntem ortay çıkmıştır. Metabolic Balance’de bu farklı yöntemlerden bir tanesidir.

Metabolic Balance İle Nasıl Kilo Verilir?

Metabolic Balance her kişiye ayrı olarak hazırlanan beslenme programlarından oluşmaktadır. Bu program sadece kilo vermeyi hedeflememekte aynı zamanda sağlıklı bir şekilde beslenmeyi hayat biçimi olarak görmeyi de hedeflemektedir. Metabolic Balance ile kısa sürede vermek istediğiniz kiloyu verebilirsiniz fakat daha sonrasında bu beslenme programını bırakıp eski yeme alışkanlıklarına dönmemeniz çok önemlidir. Metabolic Balance ile kişinin kan değerleri dikkate alınarak beslenme planı yapılır.

metabolic-balance

Diyet yapanlara uzmanlar sürekli 3 ana öğün ve 3 ara öğün yapmalarını tavsiye etmektedirler. Fakat bu kişiye özel hazırlanan beslenme programında sadece 3 ana öğün vardır ve arar öğün yoktur. Aralarda bir şeylerin yenilmesi yasaktır. Metabolic Balance ile kilo vermeye başlayanların çok hızlı bir şekilde kil o verdikleri görülmektedir. Ama verilen hızlı kiloların genellikle sudan gittiği düşüncesi Metabolic Balance’de mümkün değildir. Verilen kilolar yağdan gitmekte ve su kaybı ise gereken seviyede kalmaktadır.

Metabolic Balance programının ilk aşaması hazırlık dönemi olarak adlandırılmakta ve 2 gün sürmektedir. Ardından gelen 14 gün ise ikince aşama ve sıkı dönem olarak adlandırılmaktadır. Sıkı dönemde bu plana göre istenilen her şey yenilemiyor. Üçüncü aşama ise rahat dönem olarak adlandırılmakta ve beslenme planı yavaş yavaş düzene oturmaktadır. Bundan sonrasında ise dördüncü aşama vardır ve bu ömür boyu sürdürülecek olan bir aşamadır.

Metabolic Balance ile zayıflamak istiyorsanız, belli bir ücret karşılığında Metabolic Balance eğitimi almış uzmanlar tarafından beslenme programı hazırlatmanız gereklidir. Zayıfladıktan sonra son aşamada beslenme programını bırakmamak ve sağlıklı beslenmeye devam etmek oldukça önemlidir. Metabolic Balance ile birçok kişi kalıcı olarak kilo vermiştir.

Hacettepe Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü mezunu genç bir diyetisyenim. Zayiflamaiksiri.com sitesinden geniş bir kitleye ulaşmak ve insanların kilo verme süreçlerinde destek olmak istiyorum.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Bilal Can dedi ki:

    bu tip şeyler iyi güzel de şehir hayatında iş güç derken yapabileceğimiz şeyler değiller. sporla ilgili makaleleriniz daha uygun snaırsam bizler için

  2. gizem dedi ki:

    bir arkadaşım metabolic balance ile 3 ayda 10 kilo verdi, çok memnun oldugunu söylüyor, kendini daha cok dinc hissediyormus. ama çok pahalı sanırım