Portakallı Oralet Kaç Kalori?

Portakallı oralet kaç kalori? Kilo aldırır mı? Diyet yaparken içilmesinde bir sakınca var mı? sorularının cevaplarını bu yazıda bulmanız mümkün.

Oralet yaz kış en sevilen içeceklerden biri. Ancak şekerli yapısı nedeni ile diğer birçok içecekten çok daha fazla kaloriye sahip. Üstelik alınan kalorinin büyük oranı şekerden olduğu için vücuda yararı da olmuyor. Bu da fazla oralet tüketmenin aşırı kilolara neden olabileceğini işaret ediyor.

Türkiye’de oldukça popüler olan bu lezzetli içeceğin gerekenden fazla tüketilmemesi büyük önem taşıyor. Zira yalnızca yenilenler değil içilenler de kiloya ve sağlığı tehlikeye atabilecek hastalıklara neden olabiliyor.

Bir çay bardağı oralet günde büyük bir kayba yol açmazken bundan fazlası tehlike oluşturabiliyor.

Portakallı Oraletin İçinde Kaç Kalori Var?

100 gram kadar oralet 1000 kaloriye eşit gelmektedir. Ancak 200 ml kadar bir bardak için yalnızca 2 kaşık yani 20 gram kadar oralet kullanılmaktadır. Kalan kısmına su eklenir. Bu da demek oluyor ki 1 su bardağı oralet kalorisi 200 kalori civarıdır.

portakalli-oralet-kac-kalori

İçine atılan ekstra şeker ise oraletin kalorisinin yükselmesine neden olan başka bir unsur. Eğer oralet tüketmeyi seviyor iseniz gün içerisinde gerekenden fazla miktarda oralet içmemeniz hem sağlığınız hem de formunuz açısından büyük önem taşıyor.

“Portakallı Oralet Kaç Kalori?” üzerine 3 yorum

    • Sevgili Erdi;
      Oraletin içerisinde şeker ve doğal olmayan katkılar var. O nedenle sağlıklı demek mümkün değil.

      Cevapla

Yorum yapın