Sakız Çiğneyerek Kilo Verme

Şehir hayatının karmaşası, uzayan iş saatleri, düzensiz uyku saatleri modern yaşam içinde boğulan bireylerin çok daha hızlı kilo almalarına sebep olmaktadır. Bir de yemek yemeye ayrılan zaman dilimi azaldığında kişiler mecburen hazır yiyecekler tüketme durumunda kalmaktadırlar. Bu nedenlerle de kilo alma oranı artmakta, obezite bir çığ gibi büyüyüp yayılmaktadır. Ayrıca bundan kurtulmak isteyen kişilerin spor salonlarında harcayacak vakitleri, paraları ya da özel beslenme menülerini uygulayacak imkânları olamamaktadır.

İşte bu koşullar altında, daha az çaba ve para harcayarak ideal kiloya ulaşma tutkusu insanları yeni yol ve yöntem aramak durumunda bırakmaktadır. Zayıflamada Yeni Trend: Sakız Çiğneme

Sakız çiğneyerek kilo verenlerin hikâyeleri gün geçtikçe yaygınlaşmakta ve bu nedenle kafalarda değişik soru işaretleri oluşmaktadır. Öncelikle belirtilmesi gereken ayrıntı; sakızın çocuk, genç, yaşlı hiçbir yaştan hiç kimseye bir zararının olmadığıdır.


Öğün Aralarında Sakız Çiğnemenin Yararları

Sakız, ucuz, pratik ve düşük kalorilidir. Öyle ki en şekerli olan sakız bile sadece 10 kaloridir ve acıkınca bir tane sakız çiğnemek yeme ihtiyacını en az yarım saat ileri atar. Yani atıştırma hissini ortadan kaldırır ve kilo alımını frenler. Atıştırma öğünü olarak kullanıldığında açlık duygusunu yok eder. Böylelikle öğün aralarında kan değerlerinin düşmesi ve hemen yiyecek bir şeylere saldırma durumunda kalınmaz.


Sakız İştahı Azaltır mı?

Sakız çiğnemek iştah kontrolünü sağlamaya yardımcı olur. Yemek aralarındaki atıştırma öncesi sakız çiğnemek ara öğün saatinde alınan kalori miktarını azaltmaktadır. Ayrıca klinik araştırma verilerine göre bir saat sakız çiğnemek on bir kalori harcanmasını sağlamaktadır.

Hacettepe Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü mezunu genç bir diyetisyenim. Zayiflamaiksiri.com sitesinden geniş bir kitleye ulaşmak ve insanların kilo verme süreçlerinde destek olmak istiyorum.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Sakız Çiğneyerek Kilo Verme için yorumda bulun

    Sakız Çiğneyerek Kilo Verme için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Sakız Çiğneyerek Kilo Verme için ilk yorumu yapabilirsin.