Şifa Orucu İle Zayıflama | 3 Günde 5 Kilo!

Şifa orucu ile zayıflama son dönemlerin en popüler konu başlıklarından bir tanesidir. Pek çok kişi için ilginç gelen ve farklı yorumlara tabi tutulan bu oruç, hızla ilgi odayı olmuştur.

Çok eski bir kökene dayanan ve insan metabolizmasını dinlendirme üzerine kurulu olan bu oruç aynı zamanda diyet formuna sahiptir. Birçok diyetten taban tabana farkı olması, şifa orucu ile zayıflamak mümkün mü sorusunu akla getirmektedir.

Şifa orucu ile kilo vermek isteyenler kadar, sağlıklı yaşamayı planlayan kişiler de bulunmaktadır. Çok fazla kilosu olan ve normal diyetlerle zayıflayamayan kişiler, şifa orucu ile bu zinciri kırabilmektedir.

Yapılan araştırmalar, şifa orucunun yalnızca kilo vermeye değil aynı zamanda metabolizmaya fayda sağlamaya yaradığını göstermektedir.

Şifa Orucu Nedir?

Su orucu olarak da isimlendirilen şifa orucu, vücudun arındırılmasını sağlayan oruç uygulamasıdır. Çok eski dönemlerde İslamiyet dininin temelinde yer alan bu oruç, suyun insana şifa olması amacıyla tutulmaktadır.

Aradan geçen zamanda kilo vermeye de yardımcı olduğu görülen orucun, bilime konu olduğu görülmektedir.

Hakkında yapılan araştırmalar, şifa orucunun sınırlı bir diyet olduğunu göstermektedir. Gerek yurt içinde gerekse yurtdışında şifa orucunun su orucu ya da su diyeti olarak uygulandığı gözden kaçmamaktadır.

Hakkında yapılan araştırmalar süren ve her geçen gün biraz daha faydalı olduğu görülen şifa orucu, düzenli uygulandığında istenen sonuca ulaşmayı sağlamaktadır.

Şifa Orucu ile Zayıflamak Mümkün mü?

Şifa orucu ile zayıflayanlar olduğunun görülmesi birçok kişi tarafından merak edilmesini sağlamıştır. Kilo verebilmek için bu orucu tercih ederseniz her şeyden önce detaylı bir araştırma yapmanız gerektiğini unutmamalısınız. Hakkında pek çok bilgi bulunsa da yalan haberlerin olduğu da unutulmamalıdır.

Şifa orucu ile kilo vermek mümkündür. Fazla yağlardan kurtaran ve kilo verme süresi içerisinde zayıflamayı mümkün kılan bu orucun, özel kuralları vardır. Bu kurallara uymanız halinde sonuçların olumlu olması yüksek ihtimaldir.

Şifa Orucu ile Nasıl Zayıflanır?

 • Şifa orucuyla zayıflamak çok zorlayıcı olabilmektedir ancak kalıcı kilo vermek adına tercih edildiği görülmektedir. Bunu sağlayabilmekse suyun vücuda sağladığı temizliktir.
 • Vücuttaki tüm toksinleri temizleyen su, şifa orucu sayesinde hızla kilo vermenizi sağlamaktadır. Arındırılmış vücut çok daha sağlıklı ve hızlı şekilde çalışmaktadır.
 • Metabolizmayı en hızlı çalıştıran besin sudur. Dolayısıyla su temalı bir oruç uygularsanız size yapılacak dönüt de bir o kadar başarılı olacaktır.
 • Şifa orucunun faydaları ve kilo vermeye etkileri üzerine yapılan araştırmalar oldukça fazladır. Bu araştırmalardan bir tanesi de yakılan yağlarla ilgilidir. Vücudun yağ yakma hızını arttıran oruç bu özelliğiyle de kilo vermeyi sağlamaktadır.

Şifa Orucunun Detoks Etkisiyle Zayıflatması

Şifa orucu tutanlar, zamanlı şekilde kurallara uyarlarsa bu uygulama sayesinde fazla kilo problemlerini aşmayı başarabilirler. Bu sorunu aşabilmek içinse doğru bilip doğru uygulamak son derece önemlidir.

Şifa orucunun merkezinde olan su, zayıflama sürecinde tam bir detoks etkisi yaratmaktadır. Hızla vücudu temizleme, toksinleri atma aynı zamanda vücudun çalışma performansını hızlandırma özelliğine sahiptir.

Detoksların en güzel yanı kısa sürede büyük farklar yaratmalarıdır. Şifa orucu da bu özelliği sayesinde birçok diyetten daha etkili sonuç veren, başarılı bir uygulama olarak kabul edilmektedir.

Şifa Orucunun Terleterek Zayıflatması

Şifa orucunda tüketilen fazla miktarda su, vücudun kendini onarmasını sağlamaktadır. Birçok açıdan köklü bir değişiklik olduğu görülmekte ve eksik çalışan sistemler onarılmaktadır. Bu konuda en hızlı sonuç terleme konusunda alınmaktadır.

Yeterince su tüketmediği için ter yoluyla zayıflayamayanlar, şifa orucu sayesinde bunu başarmaktadır.

Su tüketerek terleyen ve vücudunda bulunan fazla yağı bu şekilde yakan vücutlar, kısa sürede zayıflayabilmektedir. Şifa orucu tutanlar bu orucun kendilerinde çok köklü bir değişikliğe neden olduğunu ve kısa sürede gözle görülebilir değişikliklere sebebiyet verdiğini söylemektedir.

Şifa Orucunun Ödem Sökerek Zayıflatması

Şifa orucu listesine göz gezdirdiğinizde özellikle su tüketimindeki artış dikkatinizi çekecektir. Çok fazla su içmeyenler için bir süre zorlayıcı olsa da daha sonra alışkanlık kazandırdığı görülmektedir.

Su tüketiminin fazla olması, zayıflama konusunda en önemli destektir. Bunu sağlayan ise ödem sökülmesine yardımcı olmasıdır.

Vücutta birkaç kilo fazlalığa neden olan ödem hem daha kilolu görünmeye sebep olur hem de kişinin sağlığını etkiler. Dolayısıyla atılması, vücuttan uzaklaştırılması son derece önemlidir.

Ödem sökmek için şifa orucunu tercih etmek sağlıklı bir karar olacaktır. Başladıktan hemen sonra etkisini göstereceği görülecektir.

Şifa Orucu Nasıl Yapılır?

Şifa orucu nasıl tutulur kaygısı güdenler, gerçekten başarabilecekleri konusunda tedirginlik yaşarlar. Hazırlık sürecinde kendinizi ikna etmeniz son derece önemlidir çünkü insan vücudu, şifa orucunu kaldırabilecek donanıma sahiptir.

Daha önce hiç diyet yapmadıysanız şifa orucundan önce kısa bir beslenme planı oluşturabilirsiniz. Beslenme listenizde hafifliğe giderek sonra tamamıyla kesmek daha sağlıklı olacaktır.

Diyet yalnızca sudan oluştuğu için günde en az 10 su bardağı su içme şansınız bulunmaktadır. Çoğu zaman 2 litre ile 3 litre arası yeterli kabul edilmektedir.

Normal suyun yanında mineralli su tüketme şansınız da bulunmaktadır. Tercihinize bağlı olarak istediğinizi içebilirsiniz ancak başka bir şey tüketmemelisiniz.

Şifa Orucu Kaç Gün Tutulur?

Su orucu programı oluşturduğunuzda kurallarına uygun şekilde hareket etmeye gayret göstermelisiniz. Bu kurallardan biri de gün sayısıdır. Birçok bilgi karmaşası içinde bulunan oruç, yanlış detaylar içerebilmektedir.

Biraz da sizin özverinize bağlı olduğu için orucun günlerini, kurallarını düzenleme konusunda kendinizi kontrol edebilirsiniz.

Şifa orucu tutmak isteyenler en az 2 en fazla 7 gün tutabilirler. Vücudun arındırılması, gerçekten kilo vermeye başlaması en az 2 gün sonra ortaya çıkacaktır. Su ilk önce atılacak daha sonra yağ yakımı ile geri dönecektir. Bu açıdan kendinize güveniyorsanız 7 güne kadar su orucu tutabilirsiniz.

Şifa Orucu Kaç Kilo Verdirir?

Şifa orucu listesine göz gezdirdiğinizde yalnızca su olduğunu fark edersiniz. Sadece su içerek diyet yapabileceğine inanan kişi sayısı oldukça azdır ancak deneyenlerin hepsinin olumlu dönüt aldığı unutulmamalıdır.

Şifa orucunu yaparak kilo vermek niyetinde olanlar, metabolizmalarına bağlı olarak sonuç alırlar.

Her metabolizma diğerinden farklıdır. Dolayısıyla kilo verebilme sonucunun farklılık göstereceği unutulmamalıdır. Şifa orucuyla kilo vermek isteyenler 2 ya da 7 günlük periyodlar halinde bu diyeti uygulayabilirler. Sonuç olarak 7-8 kiloya kadar zayıflayabilmeleri mümkün olur.

Şifa Orucunu Kimler Tutabilir?

Şifa orucu birçok kişi için sakıncalı gözle bakılan bir oruçtur. Ne var ki bu bilgi yanlış ve abartılı bir bilgidir çünkü şifa orucu özellikle hasta olan kişilere önerilmektedir.

Pek çok doktor ameliyat öncesinde birkaç günlük şifa orucu önermekte ve vücudun arındırılmasını söylemektedir. Kilo vermek için de şifa orucunun tercih edilmesinde herhangi bir sakınca yoktur.

Hamilelik ve emzirme dönemi dışında şifa orucunun tutulması herkes için uygundur.

Kalp rahatsızlığı olan ve diyabet hastalığıyla mücadele eden kişilerin şifa orucu konusunda temkinli olması oldukça önemlidir ancak aşırıya kaçılmadığı sürece vücut sağlığı yerinde olan herkesin bu orucu tutması mümkündür.

Şifa orucunun herhangi bir hastalığı tetiklemesi mümkün değildir. Bu sebeple güvenli şekilde uygulanmasında herhangi bir sakınca görülmemektedir.

“Şifa Orucu İle Zayıflama | 3 Günde 5 Kilo!” üzerine 7 yorum

  • Songül hanım;
   Kontrollü olmak şartıyla yapılabilir ama çok ağır egzersizler yapmamakta fayda var.

   Cevapla
 1. Ne yazık ki terlemek kilo verdirmez, yakılan yağın %84’ü karbondioksit olarak dışarı atılır ve diğer yanlış bilgilendirmeyse su orucunda zayıflama sebebimizin “Su” olmasıdır. Ne yazık ki bu orucun esas zayıflatma etkisi sudan dolayı değil, aç kaldığımızda vücudun yağ ve proteini parçalamasından gelir. Japon araştırmacının nobel ödülü aldığı bir oruçtur su orucu dediğimiz, ismini sadece su içerek yapıldığından alıyor, suyun etken madde olmasından ötürü değil. Ara ara yapılmasında problem görülmüyor ve nacizane tavsiyem ilk 4 günü beklemeniz olacaktır, çünkü 4.günde gördüğünüz etkiler proteinlerinde parçalanmaya başlamasıyla bayağı bir kalıcı ve gözlemlenebilir olacaktır. Günde 1 kilo kadar veriyorum, çok hızlı bir şekilde etki ediyor. Başta tek seferlik daha sonra ara ara dönemlerle kilo vermek için olmasa da şifa adına (Ki bir kez denediğiniz zaman gözlemlenebilir etkilerinden dolayı sizde isteyeceksiniz) tutabilirsiniz.

  Cevapla

Yorum yapın