1 Fincan Şekerli Türk Kahvesi Kaç Kalori?

Türk kahvesinin kalorisi içine eklenen şeker miktarına göre değişmektedir. Sade yapılmış Türk kahvesinin kalorisi oldukça düşük, hatta yok denecek kadar azdır. Ancak orta Türk kahvesi yaklaşık olarak 20 kaloriye tekabül eder.

Şekerli Türk kahvesi ise 40 kaloriye kadar çıkmaktadır. Bu durumdaki tek önemli etken kullanılan şeker miktarıdır. Kahvenin zayıflatıcı özelliği bulunmamak ile birlikte günde bir fincan Türk kahvesi tüketmenin hiçbir zararı bulunmamaktadır. Ancak günde bir fincanı geçen Türk kahvesi tüketimi vücuttaki yağların depolanmasına yol açarak ödem ve fazla kilolara neden olabilmektedir.

Şekersiz Türk Kahvesi Zayıflama Sürecinde Tüketilir Mi?

Türk kahvesi hem lezzeti hem de sindirim sistemi üzerindeki faydaları nedeni ile oldukça sevilen ve tercih edilen bir kahve türüdür. Ancak Türk kahvesini sık sık tüketiyorsanız kahveyi az şekerli hatta şekersiz olarak tüketmek sağlığınızın faydasına olacaktır.

Kahveye şeker eklemek yerine tatlı ve sağlıklı atıştırmalıklar ile lezzetini tamamlayabilirsiniz. Kuru kayısı, kuru incir veya hurma Türk kahvesinin yanında keyifle tüketilebilecek atıştırmalıklar arasında yer almaktadır.

“1 Fincan Şekerli Türk Kahvesi Kaç Kalori?” üzerine bir yorum

Yorum yapın