Zayıflama Yöntemleri » Kaç Kalori? » Sütlü Nescafe Kaç Kalori?

Sütlü Nescafe Kaç Kalori?

Metabolizma hızlandırma özelliği olan kahve sade içildiğinde kalorisizdir. Peki, sütlü Nescafe kaç kaloridir? Kilo aldırır mı?

Kahve yapısı itibari ile kalorisi yüksek bir bitki değildir. Sade kahvenin sindirim sistemini çalıştırmanın yanı sıra metabolizmayı hızlandırmak gibi bazı özellikleri de bulunmaktadır. Ancak Nescafe’ye süt ve şeker eklendikten sonra niteliği tamamen değişir. Sütün yağ oranı ve şekerin miktarı da kalorisinin değişmesine neden olan unsurlardır.

Sütlü Nescafe’de Ne Kadar Enerji Bulunur?

Bir fincan sade neskafe yaklaşık 2 kalori içerir. İçine yağlı süt ve şeker eklendikten sonra bu değer 32 kaloriye kadar çıkabilir. Bu noktada neskafeyi sütsüz ve şekersiz tercih etmek formunu korumak isteyenler için önem taşımaktadır.

sutlu-nescafe-kalorisi

Eğer sade kahve tercih edilemiyorsa gün içerisinde fazlaca sütlü ve şekerli neskafe tüketmemek gerekmektedir. Bunun yanı sıra fincanı küçültmek veya az yağlı süt tercih etmek de neskafenin etkisini azaltabilmektedir. Bu şekilde 32 kaloriye ulaşmadan çok daha sağlıklı bir biçimde kahve tüketebilir hatta düzenli olarak sade kahve içerek kilo vermeyi bile kolaylaştırabilirsiniz. Bu konuda da her zaman olduğu gibi en büyük düşmen şekerdir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir