Yanaklardan Nasıl Kilo Verilir?

Büyük problemlerden biridir kilo verirken yanakların gitmemesi. Yanaklar gitmeyince kilo verilmiş gibi hissedilmez ya da diğerleri fark etmez gibi gelir. Ne kadar dikkat etseniz bile yapısal bir durumsa yanaklar gitmez. Ancak bazı egzersizler ve birkaç beslenme detayını uygularsanız işe yarayacağını görebilirsiniz. Tabiî ki hemen pes etmemek gerekiyor. Biraz zaman alacak bir süreç olacak.
 
Yüz İnceltici Egzersizler
 
 • Yanak kaslarını çalıştırmak için üç parmağınızı yanağınıza bastırın ve gülümseyin. 5 dakika bekledikten sonra diğer yanağınıza da aynı uygulamayı yapın. Yanaktaki kasları çalıştırarak yağların yakmasını sağlamış olacaksınız.
 • Yanaklardan incelmek için diğer bir hareket; emme hareketedir. Kendi parmağınızı ya da bir meyveyi 10 dakika boyunca emebilirsiniz. Bu hareket yanaklardaki kasların çalışmasında oldukça faydalıdır.
 • Yanaklarınızı inceltmek için derin bir nefes alın. Nefesinizi verirken yanaklarınızı şişirerek verin. Bu hareketi 20 kez tekrar edin.

 

Bu egzersizlere gün içinde yalnızca yarım saatinizi ayırarak yanak bölgenizdeki şişliklerden kurtulabilirsiniz. Neticeyi görmek için sabırla egzersizleri yapmaya devam edin.
 
 
 
Beslenme için Dikkat Edilecek Hususlar
 
 • Tuzu ve şekeri çok tükettiğiniz zaman şişkinlik yapar. Bu şişkinliği en çok yüzünüzde fark edebilirsiniz.
 • Alkol tüketiminde aşırıya kaçıyorsanız yanaklarınızda şişlik olma ihtimali oldukça yüksek olacaktır. Alkol vücutta su tutulmasına neden olur. Bu kiloların ise kendini yanaklarda belli eder.
 • Kullandığınız ilaçların bazıları vücutta su tutar ve şişkinliğe neden olur. İlaçları kullanırken hangisinin ödem yaptığına dikkat edin.
 • En genel problem ise az sıvı alımıdır. Suyun az içilmesi ve tuzun çok alınması durumunda vücut ödem toplar ve şişkinlik oluşur. Vücudun su – tuz dengesini korumak gerekir.
 • Yağlı besinler tüketmeyin ve yediklerinizin kalsiyum bakımından yüksek olmasına özen gösterin.

Hacettepe Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü mezunu genç bir diyetisyenim. Zayiflamaiksiri.com sitesinden geniş bir kitleye ulaşmak ve insanların kilo verme süreçlerinde destek olmak istiyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 1. Erd dedi ki:

  Betül hanım çok iyi bir yazı idi