Zayıflamak İçin Yengeç Burcu Nasıl Beslenmeli?

Her ortama her topluluğa kısacası her yere uyum sağlayan yengeç burcunun kilo almasında temel etkenlerden birisi tuzdur. Yengeç burcu tuzu çok sever. Her ne kadar yemeklerde tuz olsa da, yemeğe tuz atmak alışkanlıktır onun için. Tuz ile birlikte ödemi oluşturur da oluşturur. Yengeç burcu diyetine başlamadan önce, bu burcun tuzu hemen bırakması ya da hızlı bir şekilde azaltması lazımdır. Kilo bir kenara bırakılsa da tuzun fazlası sağlığa zarardır.

Yengeç Burcu Diyette Nasıl Beslenmelidir?

Yengeç burcunun pek fazla sebze ve meyve tüketme gibi bir alışkanlığı yoktur. İştah konusuna gelinirse de eğer yengeç burcu, boğa burcu kadar olmasa da yine de iştahının yerinde olduğu biliniyor. Yengeç burcunun bir diğer özelliği ise stresten ve can sıkıntısından yemek yemesidir. Yengeç burcunun canı sıkıldığında ya da stresli olduğunda, elinden geldiğinde hafif kalorili besinler tüketmelidir. Hatta bunların sebze ya da meyve olması daha mantıklıdır. Ayrıca yengeç burcunun metabolizması fazla çalışmaz. Bu yüzden tüketilecek olanların, metabolizmaya etkisi olan besinler olması şarttır.

Bir diğer sorun ise mide hassasiyetidir. Yediklerine ve içtiklerine dikkat etmesi gereken yengecin, diyete dayanamadığında bırakması ya da bastıracak mini porsiyonları tercih etmesi lazımdır.

Yengeç Burcu Diyette Ne Yemelidir?

Yeşillik yemekleri, meyve çeşitleri, peynir, salata, kayısı, közlenmiş patlıcan, taze fasulye, tavuk budu, az miktarda pilav, yenilir. Çay ve kahveden olabildiğince uzak durulmalıdır. En azından diyet süresince fazla içilmemelidir. Onun yerine yeşil çay ya da farklı bitki çayları tercih edilebilir.

Yengeç Burcu Diyeti Ne Kadar Sürer Ve Kaç Kilo Verdirir?

Yengeç burcu 3 gün olarak öğünlere ayrılarak tüketilmektedir. 3 gün bittikten sonra tekrar diyet tekrarlanmak istenirse de birkaç gün ara verilerek tekrar başlaması uygundur. Kilo verme konusuna değinilecek olursa da 2-3 kilo arasında kilo verilmektedir. Tabi ki bu diyette egzersiz ve sporun payı büyüktür. Sadece diyetin yapılması ile kilo verilemez. Mutlaka bu diyetin egzersiz veya spor ile desteklenmesi ve 10-12 bardak arası su içilmesi lazımdır.

Yorum yapın