Yeşil Çay İle Zayıflama

Fazla kilolarından kurtulmak isteyen ve sağlıklı yaşamak isteyenlerin, özellikle son dönemlerde sürekli olarak yeşil çay tükettikleri bilinmektedir. Sadece yeşil çay içerek, bir zayıflama sağlamak biraz zordur fakat yapılan diyetlere ve sporlara destek olarak yeşil çay içilmesi durumunda, yeşil çayın oldukça fazla faydasını görmeniz hiç de zor olmayacaktır.
Yeşil Çayın Faydaları Nelerdir?
  • Yeşil çayın zayıflamaya da etkisi olan en önemli özelliği metabolizmayı hızlandırmasıdır. Düzenli olarak yeşil çay tüketen birinin metabolizması, normalden daha hızlı çalışacaktır.
  • Yeşil çay, vücutta birikmiş olan ödemlerin atılmasına yardımcı olur. Vücutta oluşan ödemlerden kurtulmak için yeşil çay ve bol su tüketmeniz yeterli olacaktır.
  • Şeker hastalığı riski olanların, şeker hastalığına yakalanmamaları için yeşil çay içmeleri tavsiye edilmektedir.
  • Yeşil çayın, bağışıklık sisteminin güçlenmesine oldukça fazla etkisi vardır.
  • Yatıştırıcı etkisi olması nedeni ile stresli olanların, yeşil çay içmesi önerilmektedir.
  • Cildinin güzelleşmesini ve parlamasını isteyenler mutlaka düzenli olarak yeşil çay içmelidir.
  • Kalp rahatsızlıklarının önlenmesi için yeşil çay tüketilmelidir.

Yeşil Çay Nasıl Demlenmelidir?
Yeşil çay yapmak için, 1 bardak su kaynatın ve içerisine 1,5 çay kaşığı yeşil çay atın. 5 dakika kadar demlendikten sonra yeşil çayı içebilirsiniz. İsterseniz içerisine birkaç damla limon damlatarak hem ağır kokusunu hafifletebilir hem de metabolizmanız için daha etkili hale getirebilirsiniz.
Yeşil Çay Günden Ne Kadar Tüketilmelidir?
Günde ortalama 2- 3 bardak yeşil çay yeterlidir. Yeşil çayın, günde 4 bardaktan fazla içilmesi önerilmemektedir. Hiç içemiyorsanız dahi günde 1 bardak yeşil çay içmeyi alışkanlık halinde getirmelisiniz. Zayıflamak için yeşil çay içiyorsanız, yemeklerden yaklaşık yarım saat önce bir bardak yeşil çay tüketebilirsiniz.

Hacettepe Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü mezunu genç bir diyetisyenim. Zayiflamaiksiri.com sitesinden geniş bir kitleye ulaşmak ve insanların kilo verme süreçlerinde destek olmak istiyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Yeşil Çay İle Zayıflama için yorumda bulun

    Yeşil Çay İle Zayıflama için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Yeşil Çay İle Zayıflama için ilk yorumu yapabilirsin.