Yeşil Elma Zayıflama Çayı Nasıl Yapılır? Kaç Kilo Verdirir?

Yeşil elma, metabolizmayı hızlandıran, böbreklerin temizlenmesine yardımcı olan, dişlere iyi gelen ve onları güçlendiren son derece yararlı bir meyvedir. Bu meyveden yapılan bir zayıflama çayının diğer unsurlar ile birleşerek yeşil elmadan daha faydalı bir hale geleceği de şüphe götürmez bir gerçektir.

Yeşil Elmalı Zayıflama Çayı İçin Gereken Malzemeler Nelerdir?

Zayıflama kürleri arasında içimi en kolay ve tadı en güzel olanlardan biri olan yeşil elma çayı için iki adet ekşi veya tatlı elma, bir miktar tarçın ve karabiber yeterli.

Yeşil Elma Zayıflama Çayı Nasıl Yapılır?

Elmaları kabukları ile birlikte dörde bölerek suyun içine atın, üzerine mümkünse çubuk tarçın, karabiber ve birkaç adet karanfil tohumu ekleyin. Bir süre bu şekilde kaynayan zayıflama çayını yaklaşık beş dakika kadar ocakta tutun ve ılımaya bırakın. Ilıyan karışımı süzün ve daha sonra yeniden tüketebilmek için hava almayan şişelere doldurarak buzdolabında saklayın. İçindeki karabiber ve tarçının etkisi ile son derece güzel kokan ve lezzeti de bir o kadar güzel olan bu çayı kilo vermek için keyif ile tüketebilirsiniz.

Yeşil Elma Zayıflama Çayı Nasıl Tüketilmelidir?

Zayıflama kürleri arasında belki de en kolay tüketileni olan  yeşil elma zayıflama çayı hazırlandıktan sonra buzdolabında sklanarak bir süre daha tüketilebilir. Gün içerisinde her öğünün ardından bir bardak soğuk veya oda sıcaklığında tüketilmesi gereken bu kür metabolizmayı hızlandırarak yağ yakımını kolaylaştırır. Bununla birlikte sindirimi kolaylaştırır ve mideyi rahatlatır. Bağışıklık sistemine de son derece iyi etkileri olduğu bilinen yeşil elma zayıflama çayı kilo verme sürecinde en önemli yardımcılardan biri olarak uzman doktor Ender Saraç tarafından da önerilmekte ve uygulanmaktadır.

Yorum yapın