Zayıflama Eşofmanları İşe Yarıyor Mu?

Dünya üzerindeki milyonlarca insanın ortak derdi asla verilemeyen kilolardır. Özellikle obezitenin bu kadar tırmandığı bir dönemde zayıflama yol ve yöntemleri her daim bir numaralı gündem maddesi olagelmektedir. En kısa sürede en çok kiloyu verdirdiğini iddia eden diyetisyenler bu işin kazananı konumundadırlar.

Zayıflama ilaçları, doğal içerikli haplar, tamamen kimyasal karışımlar, mide ameliyatları, yağ aldırma operasyonları ve zayıflama eşofmanları bu konuda sunulan çözüm önerilerinden sadece bir kaçıdır. Bu kadar çok seçeneğin olduğu bir ortamda insanlar en hızlı sonuç vereni tercih etmeye meyilli oluyorlar. Oysaki hızlı kilo verme; çoğu zaman sağlıksız kilo kaybı ve hatta çözümü zor sağlık problemleri demektir.

Uzmanların diyet konusundaki ortak görüşü; haftada üç kilodan fazla olan kilo kayıplarının, diyet bırakıldığında çok daha kısa sürede vücuda geri döndüğü şeklindedir. Yani hızlı değil kalıcı kilo verebilmek ve bu konuda istikrar gösterebilmek önemlidir.

En Sağlıklı Ve Kalıcı Kilo Verme Yöntemleri Nelerdir?

Kilo verme yönteminde karar verebilmek için öncelikle fazlalık olarak görülen kilonun ne kadar fazla olduğudur. Yani kişinin kaç kilo zayıflamak istediği sorusu, bu konudaki kilit sorudur. Zira bu sorunun cevabına göre zayıflama yöntemine karar verilebilir. Yani beş kilo fazlası olan birinin zayıflama yöntemi ile on beş kilo fazlalığı olan birinin zayıflama yöntemi aynı değildir.

Verilmek istenen kilo üç, beş veya en fazla on kilo civarında ise sadece beslenme alışkanlıklarında yapılan küçük değişikliklerle istenen kilo kaybı sağlanabilir. Böyle bir durumda sağlıklı, kalıcı kilo vermek için günde en az iki buçuk litre su içmek, yemek yenilen tabakları küçültmek ya da tabakla değil küçük kâselerle yemek yemek çok etkili olacaktır. Ayrıca yemeklerin yanında asitli ve şekerli içecekler yerine ayran, sade soda, kefir veya evde yapılan komposto gibi içecekleri tüketme faydalıdır. Bir de asansör yerine merdivenleri, yürüyen merdiven yerine normal merdiven kullanmak ve kısa mesafelere ulaşım için araç kullanmadan yürümeyi tercih etmek kilolardan kurtulmaya yardım edecektir.

Fazla Kilolardan Kurtulmada Zayıflama Eşofmanının Etkisi Nedir?

Piyasada zayıflama eşofmanı adı altında satışa sunulan ve 30 liradan 300 liraya kadar çeşitli kalite ve markalarda alternatifi olan bu eşofmanların etkisi konusunda var olan sorulara birkaç cevap vermek yerinde olacaktır.

Zayıflama, terleme ya da sauna eşofmanı olarak adlandırılan ürünlerin kaliteli olanlarının zayıflamaya katkı sağladığı çok net bir gerçektir. Zira vücutta fazla kilo birikimine neden olan en önemli faktörlerden birisi toksinlerdir. İşte bu eşofmanlarla spor yapıldığında normalden çok daha fazla terleyen vücut toksinlerden daha hızlı kurtulabilmektedir. Ayrıca zayıflama eşofmanlarını illa ki spor yaparken giymeye gerek yoktur.

Evde ev işleri yaparken, pazara, markete giderken giyilen bu eşofmanla kilolardan çok daha hızlı kurtulmak mümkündür. Ancak sadece eşofmanı giyip kilo vermeyi beklemek yerine, eşofmanla beraber hafif yürüyüşler yapmak, beslenme alışkanlıklarını kontrol altında tutmak ve en önemlisi günde iki buçuk litre civarında su içmek kilo verme sürecini hızlandıracaktır. Zayıflama eşofmanı bir çare değil, zayıflamaya yardımcı bir araçtır.

Hacettepe Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü mezunu genç bir diyetisyenim. Zayiflamaiksiri.com sitesinden geniş bir kitleye ulaşmak ve insanların kilo verme süreçlerinde destek olmak istiyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Zayıflama Eşofmanları İşe Yarıyor Mu? için yorumda bulun

    Zayıflama Eşofmanları İşe Yarıyor Mu? için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Zayıflama Eşofmanları İşe Yarıyor Mu? için ilk yorumu yapabilirsin.