Zayıflatan Nohutlu Elma Sirkesi Nedir? Nasıl Kullanılır?

Elma sirkesi zayıflama kürlerinin vazgeçilmez malzemelerinden birisi. Yapısındaki yararlı bileşenler ve insan vücuduna faydaları sayesinde kilo vermeye yardımcı olduğu gibi birçok hastalığın da çaresi olarak elma sirkesi kullanılmakta. Ekranların ünlü isimlerinden olan Feridun Kunak tarafından önerilen nohutlu elma sirkesi kürü ise deneyenlerin övgüleri ile karşılaşıyor ve kilo verme, sağlıklı yaşama konusunda yeni bir deneyim olarak ortaya çıkıyor.

Zayıflatan Nohutlu Elma Sirkesi Nasıl Yapılır?

Feridun Kunak’ın verdiği zayıflama çayı tariflerinin yanı sıra yüksek bir etkiye sahip olan nohut ve elma sirkesi bileşimini hazırlamak da son derece kolay. Elma sirkesini cam bir kavanoza doldurun ve üzerine yeteri miktarda nohudu ekleyin. Ekşimemesi için mutlaka buzdolabında bir gün boyunca bekletin. Elma sirkesini içine çeken nohutlar şişerek yumuşar ve yemeye hazır hale gelir. Nohudun ve sirkenin mayalanma süreci sürekli devam edeceği için bu yöntemle hazırlanan diğer zayıflama kürleri gibi nohutlu elma sirkesi karışımı da kesinlikle buzdolabında bekletilmeli ve oda sıcaklığında kalırsa tüketilmemelidir.

Zayıflatan Nohutlu Elma Sirkesi Nasıl Tüketilmeli?

Diğer zayıflama çaylarının aksine nohutlu elma sirkesi yemekten sonra değil yemekten önce tüketilen zayıflama kürleri arasında yer alıyor.(Diğer zayıflama kürlerini incelemek isterseniz sizi buraya alalım; https://www.zayiflamaiksiri.com/category/zayiflama-kurleri) Yemek yemeden yarım saat önce sirke ile şişmiş nohutlardan yaklaşık olarak yirmi adet yendiğinde midenizde uzun süre tokluk hissi oluşuyor ve bu şekilde yemeklerde porsiyonlarınızın yarı yarıya düşmesine yardımcı oluyor. Kürü uyguladıktan sonra bir bardak su veya bir şişe maden suyu tüketmek de etkisini arttırıyor. Ancak herhangi bir mide hastalığınız bulunuyor ise bu kürü denemeden önce mutlaka doktorunuza danışmalısınız. Bunun dışındaki durumlarda bu sirkeli ve nohutlu zayıflama kürü düzenli kullanımda belirgin kilo kaybına neden olacaktır.

Yorum yapın