Zeytin Çekirdeği ile Zayıflama

Zeytin hemen hemen herkes tarafından sevilen ve faydaları olan bir besindir. Zeytinin sağladığı yararları bilenler zeytin çekirdeğinin faydalarını da genellikle bilmektedirler. Zeytinyağı zeytine dair en güzel ve en yararlı armağandır. Zeytin çekirdeği zayıflatır mı sorusuna yanıt bulabileceğiniz bir yazı okuyacaksınız.

Zeytin Çekirdeği Ve Zayıflamada Etkisi

Zeytinin çekirdeği her ne kadar sert bir şey olsa da sindiriminin kolay, bağırsakta erimesinin basit bir besin olduğu araştırmalar sonucunda belli olmuştur. Çoğu insan tarafından zeytin çekirdeğinin yutulması zararlı olarak bilinmektedir. Hazım kolaylığı verip sindirimi ve boşaltımı rahatlattığı için zayıflamaya faydası olabilir. Günde dozunda şekilde tüketilen ve yutulan zeytin çekirdeği bu uygulamayı yapanlar için tokluk hissi vermektedir. Bu da kilo vermek için avantaj sayılmaktadır. Böylelikle kişi açlık hissini unutarak diyetini rahatlıkla sürdürebilecektir.

Zeytin Çekirdeğinin Faydaları Nelerdir?

Zeytin mide bulantısı da dâhil olmak üzere mide problemlerine iyi gelmektedir. Midede yanma, bağırsak tembelliği gibi sindirim ve dolaşım sistemlerine de ilaç olmaktadır. Kanser düşmanı olarak da bilinen bu yiyecek, özellikle erkeklerde olan basur sorunlarına çok faydalı olmaktadır. Özellikle kahvaltıya başlamadan öne aç karnına yutulan 5-6 adet zeytin çekirdeği vücut için oldukça yararlıdır.

Zeytin Çekirdeği ile Zayıflama

Zeytinyağının da sabahları aç karnına yarım bardak kadar içilmesi ya da pul biber eşliğinde ki pul biberin de acılığından kaynaklı zayıflamaya etkisi vardır, ekmek ile birlikte yenmesidir.

Zeytin Çekirdeğini Yutmak Zararlı mıdır?

Yutma anında ise sivri iki ucu olduğu için midede yırtılma problemlerine yol açabileceğinden dikkatli olunması ve sıkça yutulmaması gerekmektedir. Zeytin çekirdeği yutmak, hemoroit basur hastalığı olanlar için de zararlıdır. O bölgede daha çok yırtılmaya sebep olacağı için ameliyatla sonuçlanabilir vakalara ya da büyük kanamalara neden olabilir.

“Zeytin Çekirdeği ile Zayıflama” üzerine 2 yorum

  1. Ben bunu 5 gündür deniyorum. İştahımı ciddi anlamda kapattı ama annem bağırsaklarıma zara verebileceğini söylüyor. O yüzden bırakacağım.

    Cevapla

Yorum yapın