Pirinç Yutarak Zayıflamak

Pirinç yutarak zayıflama, pek çok kişi tarafından denenmiş ve genellikle sonuçlarından memnun kalınmış bir kür. Özellikle diyet yapmaya karar veriyor ama henüz öğle olmadan kendinizi tıkınırken buluyorsanız sorununuzu pirinç ile çözebilirsiniz. Pirinç yutmak, iştah kapatma konusunda oldukça etkili.

İlginizi Çekebilir: Hızlı Kilo Verdiren Pirinç Lapası Diyeti

Sabahları Pirinç Yutmak Zayıflatır mı?

Çiğ pirinç, direkt olarak kilo verdirmez. Yani, pirinci yutar ve normalde yediklerinizin aynısını yerseniz kilo vermeniz söz konusu olmaz. Ancak iştahı kapatma etkisi bulunuyor.

Sabahları pirinç yuttuğunuzda, gün içerisinde iştahınızın kapandığını göreceksiniz. Bir anda başlayan tatlı krizlerinizin 3-4 gün sonrasında son bulmuş olacak. Hatta sabırsızlıkla yemek saatini bekleyenlerin bile yemekte canının yemek istemediği görülmekte.

Zayıflamak İçin Pirinç Nasıl Yutulur? Pirinç Kürü Nasıl Uygulanır?

Pirinç kürünü uygularken pirinç taneleri sayılır. İlk gün 1 adet pirinç yutarsınız. Her gün birer birer arttırarak 30 gün devam edersiniz. Arttırmanın son gününde 30 pirinç tanesi yutmanız gerekiyor. Ardından her gün birer birer azaltarak 30 gün daha devam etmelisiniz. Sonuç olarak pirinç kürü 60 gün devam ediyor.

Pirinci 1 bardak ılık su ile yutmanız ve ardından 1 bardak daha ılık su içmeniz gerekiyor. Düzenli devam edilmesi sonuç almak açısından oldukça önemli.

Pirinç yutmanın yanı sıra ekstra bir uygulama yapmanız gerekmiyor. Porsiyonlarınızın otomatik olarak küçüleceğinden dolayı zaten daha az yemeye başlayacaksınız. Ekstra olarak haftada 3-4 gün 30-60 dakikalık egzersizler yaparsanız alacağınız sonuç da çok daha başarılı olur.

Pirinç Yutarak Ne Kadar Kilo Verilir?

Çiğ pirinç diyeti 60 gün süren bir uygulama. Alınacak sonuç sizin vücudunuzla ilgili pek çok etmene göre değişebilir. Ancak uygulamayı düzenli olarak sürdürdüyseniz 2 ayda 8-14 kilo arasında vermeniz beklenir.

60 günün sonunda uygulamaya tekrar başlamak için en az 3 ay geçmesi gerekiyor. Bu sürenin ardından tekrar 60 günlük bir uygulama yapabilirsiniz.

Pirinç Yutarak Zayıfladım Diyenlerin Yorumları

Pirinç yutarak zayıfladım, kilo verdim ve tekrar geri almadım diyen pek çok kişi bulunuyor. Çiğ pirinç yutarak zayıflayanların yorumlarını incelediğinizde genellikle çok ciddi iştah azalması olduğu söylenmekte. Bu yöntemi kullananlar genellikle öğünlerde zorla yemek yediklerini ve normalde çok sevdikleri fazla kalorili besinleri dahi artık canlarının istemediğini anlatıyorlar.

Pirinçle zayıflayanların verdikleri kilolar fazla kilolarının oranlarına göre değişiyor. Yalnızca 3 kilo fazlası olanla 30 kilo vererek ideal kilosuna ulaşabilecek bir kişinin aynı oranda kilo vermediği görülüyor.

Pirinç yutarak zayıflayanların 60 gün sonunda en az 8 kilo verdiği görülüyor. Yanına egzersiz ekleyenlerin çok daha başarılı sonuçlar elde ettiğini biliyoruz.

Çiğ Pirinç Yemenin Zararı Var Mı?

Çiğ pirinç yemenin kanıtlanmış herhangi bir zararı bulunmuyor. Eğer pirinç ya da nişastaya karşı bir hassasiyetiniz bulunmuyorsa bu kürü uygulamanızda herhangi bir sakınca bulunmuyor.

Çiğ pirinç pankreasa, bağırsaklara zararlı gibi inanışlar olsa da böyle bir durum söz konusu konusu değil. Ancak eğer kronik bir hastalığınız bulunuyorsa hangi küre başlayacaksanız başlayın öncesinde doktorunuza görünmeniz sağlığınız açısından doğru olacaktır.

Çiğ Pirinç Yeme Alışkanlığı Neden Olur?

Kilo verdirme özelliği için değil canı istediği için çiğ pirinç yiyen insanlar bulunuyor. Eğer canınız çiğ pirinç yemek istiyorsa kısa süre içerisinde doktora gitmeniz gerekli. Çoğu zaman bu durumun nedeni vücuttaki demir eksiliği oluyor. Ancak farklı nedenleri de olabileceğini ve mutlaka doktora görünmeniz gerektiğini unutmamalısınız.

Pirinç yutarak zayıflama konusunda aklınıza takılan farklı sorular için yorumlar kısmını kullanabilirsiniz.

Hacettepe Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü mezunu genç bir diyetisyenim. Zayiflamaiksiri.com sitesinden geniş bir kitleye ulaşmak ve insanların kilo verme süreçlerinde destek olmak istiyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Pirinç Yutarak Zayıflamak Pirinç Yutarak Zayıflamak için yorumda bulun

    Pirinç Yutarak Zayıflamak için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Pirinç Yutarak Zayıflamak için ilk yorumu yapabilirsin.