Yoğurt İle Göbek Eritme Kürü

Yoğurt ile göbek eritme kürü hem fit görünüme ulaşmak hem de sağlıklı olmak isteyenler için ideal bir kürdür. Bölgesel kilo sorunlarından en önemlisi olan göbek kilosu ne yazık ki pek çok kişide ortaya çıkan bir sorundur.

Göbek etrafında toplanan yağlar hiç de hoş bir görünüm sağlamamaktadır. Göbek sorunu özellikle bayanlar için oldukça büyük bir problemdir. Bazılarının fazla kilosu olmasa bile yine de göbek sorunu yaşayabiliyorlar.

Giyilen kıyafetlerin içinde bile belli olan göbek sorunundan kurtulmak aslında o kadar da zor değildir. Sağlıklı bir diyet programı ve düzenli olarak yapılan egzersizlere ek olarak yapacağınız yoğurt kürü ile göbek kısmınızda oluşan yağlardan kurtulabilirsiniz. Yoğurt kürü ile zayıflayanların yorumlarına göz gezdirdiğinizde kısa süre içinde göbek sorunundan rahatlıkla kurtulduklarını görebilirsiniz.

Yoğurt ile Göbek Eritme Kürü

Yoğurt kürü İbrahim Saraçoğlu tarafından tarifi verilen ve yüzlerce kişi tarafından denenen bir kürdür. Göbek yağlarından kurtulmak isteyenler için çare olan kür maliyeti az ve sağlıklı bir detoks etkisi yaratmaktadır.

Yoğurt kürünün içinde bulunan yararlı bakteriler boşaltım sistemine fayda sağlamaktadır. Göbekte şişkinliğe neden olan boşaltım sistemi sorunları bu şekilde eritilebilmektedir. Metabolizma ve kilo verme hızı üzerinde de etkisini gösteren yoğurt kürü yalnızca birkaç malzeme ile rahatlıkla hazırlanabilmektedir.

Göbeğinizin birkaç gün içinde fark edilir düzeyde erimesini isterseniz göbek eritme kürü kullananlardan biri olabilirsiniz.

Yoğurt ile Göbek Eritme Kürü Nasıl Hazırlanır?

Yoğurt limon pul biber İbrahim Saraçoğlu tarifinin ana malzemeleridir. Kilo vermek için bu 3 malzemenin de temin edilmesi gerekmektedir. Sonrasında derin bir kâsenin içerisine 1 adet limonun yarısı sıkılmalıdır.

Üzerine 3-5 yemek kaşığı yoğurt ilave edilmelidir. Alttan üste güzelce harmanladıktan sonra üzerine 1,5 çay kaşığı pul biber ilave edilmelidir.

Hazırlanan karışım bu şekilde taze olarak tüketilmelidir. Metabolizmanız üzerinde etkisini kısa sürede gösterecek güçlü bir karışımdır.

Yoğurt ile göbek eritme

Yoğurt ile göbek eritme

Yoğurt ile Göbek Eritme Kürü Nasıl Tüketilmeli?

Göbek eritme tarifleri arasında en çok tercih edilen yoğurt kürü, limon ve pul biber ile oldukça etkili bir kür olmaktadır. Doğru zamanda doğru oranda tüketmek, yoğurt küründen istenilen verimin alınmasını sağlamaktadır.

Hazırlamış olduğunuz yoğurt kürünü haftanın 2 günü yatmadan 3 saat kadar önce tüketmelisiniz. Öncesinde en az 2 saat kadar bir şey yememiş olmaya özen göstermelisiniz. Sonrasındaysa hiçbir şekilde gıda alımı yapmamalısınız.  Dilerseniz arkasından 4 bardağa kadar su içebilirsiniz.

Doğru şekilde verim almak için tüketim saati kuralına uymanız gerekmektedir. Aksi halde etkisini göstermeyecektir.

Yoğurt ile Göbek Eritme Kürü Ne Kadar Tüketilmeli?

Hazırlamış olduğunuz yoğurtla göbek eritme kürü tarifini düzenli olarak her gün kullanmanız gerekmektedir. Aksatılması veyahut birkaç gün tüketip tekrar kullanmaya devam etmek verim sağlamayacaktır.  İbrahim Saraçoğlu göbek eriten yoğurt kürü 2 hafta boyunca devam edilmesi gereken bir kürdür.

2 hafta devam edip daha sonra ara vermeniz gerekmektedir. Ara vermeden sürekli tüketmek vücudun küre alışmasına neden olacaktır. 1 haftalık aradan sonra küre tekrar 2 haftalık periyodlarla başlayabilirsiniz.

Yoğurt ile Göbek Eritme Kürü Kaç Kilo Verdirir?

İbrahim Saraçoğlu göbek eritme kürü kadınlar kulübü gibi sosyal ortamlarda çok sık konuşulan bir kürdür. Yüzlerce kişinin denediği ve memnun kaldığı bu kür haftalık periyodlar halinde uygulanmakta ve buna göre sonuç alınmaktadır.

2 haftalık periyodun sonunda alınan ilk sonuç 2 ila 7 kilo arasında olacaktır. En az 2 kilo vermeniz mümkündür. Kişinin metabolizmasına ve küre ilave ettiği diyet ya da spora bağlı olarak 7 kiloya kadar verebildiği görülmektedir.

Yoğurdun Faydaları Nelerdir?

 • Yoğurt tüketimi ile kas yapılması daha da kolay bir hale gelir.
 • Yoğurt tüketen insanların daha uzun ve sağlıklı bir yaşam sürdükleri belirtilmektedir.
 • Kemiklerin güçlenmesi için oldukça etkilidir.
 • Yoğurt içerisinde bulunan keratin sayesinde saçlar parlar ve güçlenir.
 • Çocukların zihinsel olarak gelişmesi için oldukça önemlidir.
 • Cildin pürüzsüz bir güzelliğe ulaşması için oldukça önemlidir. Yapılan pek çok cilt bakım maskelerinin içerisinde yoğurt bulunmaktadır.
 • Yoğurt ağız kokusunu önleyeceği gibi diş sağlığı içinde oldukça faydalıdır.
 • Yoğurt tüketimi kalp damar hastalıklarına karşı güçlü bir koruyucudur.

Yoğurdun Zayıflama Üzerindeki Faydaları Nelerdir?

 • Düzenli olarak yoğurt tüketmek, yağ yakımının hızlanmasına yardımcı olur. Yapılan araştırmalar ile diyetinde yoğurt kullananların kullanmayanlara göre daha hızlı kilo verdiği gözlemlenmiştir.
 • Yoğurt tüketimi ile uzun süre tokluk hissi sağlanması mümkündür.
 • Yoğurt kürü uygulandığında göbek gölgesinde ki yağların eridiği görülmektedir.

Yoğurt ile Göbek Eritme Kürünün Metabolizmayı Hızlandırarak Zayıflatması

Göbek yağı nasıl eritilir İbrahim Saraçoğlu tarafından sık sık açıklanan bir sorudur. Yoğurt kürü ile düzenli kullanım sağlanırsa göbek sorunundan kurtulabilmek mümkündür.

Yoğurdun metabolizma üzerinde doğrudan etkisi bulunmaktadır çünkü içindeki bakterilerle hızlandırma işlevini görmektedir. Bağırsaklardan mideye kadar birçok sistemin rahat çalışmasına yardımcı olan yoğurt aynı zamanda yağ yakma hızını da arttırmaktadır.

Metabolizmanız hızlandığında ilk olarak göbek probleminizden kurtulursunuz çünkü yağın yoğun olarak depolandığı nokta göbektir.  Kür sayesinde metabolizma yaktığı yağ potansiyelin iki katını yakarak daha sağlıklı sonuç alır.

Yoğurt ile Göbek Eritme Kürünün Toksin Atarak Zayıflatması

Hızlı göbek eritme yollarından biri olan yoğurt kürü vücutta şişkinliğe neden olan toksinlerden kurtulmanızı sağlayacaktır. Toksinler fazla birikmiş olduğunda özellikle göbek noktasında şişlik, fazla kilo ve rahatsızlığa neden olmaktadır.

Haftanın 2 günü düzenli olarak kullanılan yoğurt kürü ile göbekteki şişkinliğin 2. haftadan tamamıyla eridiğini fark edebilirsiniz. Yoğurt kürü yapanlar göbekte hızlı erimenin toksin atılmasıyla başladığını sık sık dile getirmektedir.

Hacettepe Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü mezunu genç bir diyetisyenim. Zayiflamaiksiri.com sitesinden geniş bir kitleye ulaşmak ve insanların kilo verme süreçlerinde destek olmak istiyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 1. ceyda dedi ki:

  yağsız yoğurt bulmak zor oluyor. normal yoğurt olsa bir sıkıntısı olur mu acaba? Şimdiden çok teşekkür ediyorum…

 2. Bilal Can dedi ki:

  sürekli olarak yerim. ama ev yoğurdu olacak. yoksa çok da işe yaradığı söylenemez

 3. Zayıflama İksiri dedi ki:

  Yağsız yoğurt bulamazsanız, yağlı yoğurt ile de yapabilirsiniz ama yağsız yoğurt daha faydalı olacaktır.

 4. myth2012 dedi ki:

  Kilo problemi yaşayanlar için güzel çözüm olmuş, deneyeceğim umarım başarılı bir sonuç verir

 5. Adsız dedi ki:

  fazla yogurt yedi
  gimiz zaman zararı varmıdır

 6. Zayıflama İksiri dedi ki:

  Elbette ki her şeyin fazlası zarar; ancak fazla miktarda yoğurt demek günlük 2-3 kg demektir. Bu da çok karşılaşılan bir durum değil tabi ki.

 7. Adsız dedi ki:

  Bende bu küre basladim bu gece 5. Gecem benin pul biberim aci degil 1 tatli kasigi atsam sorun olurmu acaba bide sabahlarida yesek olurmu?

 8. Zayıflama İksiri dedi ki:

  Sabahları da yiyebilirsiniz ancak biberin acı olması önemli bir nokta.

 9. Adsız dedi ki:

  Ben de bugun başladım daha önce kullanan arkadaşlar Yorum yapıp yardımcı olsunlar lütfen.bi de ben çok sık grip oluyorum bunun için sodyum bikarbonat iciyordum sabah aksam.simdi sadece sabah onu içip gece yoğurt kurunu yesem olur mu

 10. Zayıflama İksiri dedi ki:

  Akşamları yoğurt öncesinde ya da sonrasında karbonat tüketmenizin de hibir sakınca bulunmamaktadır. İsterseniz, sabah birini, akşam birisini de kullanabilirsiniz.

 11. Adsız dedi ki:

  sadece göbek bölgesinde mi etki olur yani kalça kısmının erimesini istemeyen biride yapabilir mi kalçayıda eritmesin

 12. Zayıflama İksiri dedi ki:

  Kür, direkt olarak göbek bölgesini etkilemektedir ama fazla kilo verirseniz, kalça bölgenizde de incelme olabilir.

 13. Ayşegül Yücel dedi ki:

  peki bunun kabiz yapmasi normal mi

 14. Ayşegül Yücel dedi ki:

  baska sorulara cevap var ama benim sorum öksuz kaldi

 15. Zayıflama İksiri dedi ki:

  Sorunuz gözden kaçmış kusura bakmayın. 🙂
  Yoğurt tek başına kabız yapmak ama gün içerisinde aldığınız karbonhidrat ve lifli gıdaların miktarını azalttıysanız, bu nedenle kabızlık yaşıyor olabilirsiniz.
  Keten tohumu kullanımı, sorunuzu bir nebze azaltır.
  Sitemizdeki keten tohumu yazısını da okuyabilirsiniz.

  • Arzu dedi ki:

   Keten tohumu kabizligi gidermiyo aksine isalséniz kesip kabizlik yapiyor tohum oldugu icinde az yiyilmesi gerek kilo aldirir

   • admin dedi ki:

    Arzu hanım, o kadar net bir şekilde yorum yapmışsınız ki detaylı açıklama yapmamıza gerek olduğunu düşünmüyorum.

 16. Adsız dedi ki:

  Merhaba ben roaccutane adlı sivilce ilacı kullanıyorum dün başladım bu küre ama korktum bugün yapmadım bir zararı olur mu sizce normal doğal yoğurt aslında ama zor bir hap yinede sormak istedim yardım ederseniz lütfen hemen başlamak istiyorum

 17. Zayıflama İksiri dedi ki:

  Roaccutane kullanırken, süt ve süt ürünlerinin dikkatli kullanılması gerekiyor. O nedenle aylık yapılan testleriniz doğrultusunda, sizi takip eden uzman uygun görürse yapmalısınız.

 18. Adsız dedi ki:

  Ben de yorum göndermiştim ama sanırım bir sıkıntı oldu. Yayınlanmamis. Acıyı seven ve midesine dokunmayanlar pulbiberi daha çok atsa bir sıkıntı olur mu?

 19. Zayıflama İksiri dedi ki:

  Tüm mesajlara tek tek cevap veriliyor ama kimi zaman mesajlar bize ulaşmayabiliyor.
  Midenize zarar vermediği sürece bir sıkıntı olmaz; ancak midenizi mutlaka kontrolde kalın.

 20. Adsız dedi ki:

  Merhabalar ben bu küre başlayalı3 gün oldu faydasını ne zaman görebilcem henüz tartıya çıkmadım ama kaç kilo verebilirim 2 haftadA teşekkürler

 21. Adsız dedi ki:

  Bir eksikliğim yok biraz dozu azalttı doktor karacigerde enzim eksikliği olmuş o da grip yüzünden valla başlıyorum başlad8mm

 22. Adsız dedi ki:

  Evet, olabiluriyor böyle. Peki, çok teşekkürler.

 23. Burhan Masum dedi ki:

  YEŞİL ACI ŞİLİ BİBERİ İÇİNE DOGRASAM OLUR MU.AMA İYİ ACIDIR.

 24. Esma Gündüz dedi ki:

  Iki gundur uyguluyrm gobek etrafimda yanmalar oluyr sanki yaglarin parcalandigini hissediyorum…kesinlikle kurde ev yapımı yogurt ile maras biberi kullanyrm peki diyet yapmk sartmi

 25. Esma Gündüz dedi ki:

  Iki gundur uyguluyrm gobek etrafimda yanmalar oluyr sanki yaglarin parcalandigini hissediyorum…kesinlikle kurde ev yapımı yogurt ile maras biberi kullanyrm peki diyet yapmk sartmi

 26. Esma Gündüz dedi ki:

  Iki gundur uyguluyrm gobek etrafimda yanmalar oluyr sanki yaglarin parcalandigini hissediyorum…kesinlikle kurde ev yapımı yogurt ile maras biberi kullanyrm peki diyet yapmk sartmi

 27. Zayıflama İksiri dedi ki:

  Diyet olmadan da etkisi olacaktır ama diyete destekleyici kullanırsanız, çok daha kısa sürede sonuç alırsınız.

 28. Zayıflama İksiri dedi ki:

  Aslında amaç, burada acı ve yoğurdun zayıflatıcı etkisinden yararlanmak. Acı yeşil biber de kullanabilirsiniz.

 29. Zayıflama İksiri dedi ki:

  Sonuçlar, kişiden kişiye göre değişmekte ancak bize gelen sonuçların ortalamasını aldığımızda, 2 haftada 3 kilo kadar verildiğini görüyoruz.

 30. Zayıflama İksiri dedi ki:

  Güzel sonuçlarınızı da bizimle paylaşmanızı bekliyoruz.

 31. Zayıflama İksiri dedi ki:

  Yine de sonuçlarınız sırasında bir anormallik olursa, anında kürü bırakın.

 32. Adsız dedi ki:

  Bu kürü emziren annelerde kullanabiliyor mu acaba

 33. deniz dedi ki:

  merhaba,
  yarım yağlı yerine light yoğurtla yapabilir miyiz?

 34. deniz dedi ki:

  Merhaba,

  Yarım yağlı yerine light yoğurtla yapabilir miyiz?

 35. Zayıflama İksiri dedi ki:

  Evet, emziren anneler de kullanabiliyor.
  Ancak, bebeğinizin emmesine dikkat edin.
  Kimi kişilerde, sık acı kullanımının sütün tadının acı olmasına neden olduğu görülüyor.

 36. Zayıflama İksiri dedi ki:

  Light yoğurt da kullanabilirsiniz; ancak yarım yağlı ya da ev yoğurdu olması daha etkili olacaktır.

 37. Adsız dedi ki:

  kalçaları eritir mi bu kür ? 😀 .s.s

 38. Zayıflama İksiri dedi ki:

  Kalçalar üzerinde bir etkisi bulunmayıp, göbek ve çevresinde bulunan yağları eritmeye yöneliktir. Basen eriten hareketleri inceleyebilirsiniz.

 39. Adsız dedi ki:

  tam yağlı yoğurt ile denedim 2. günüm. 2 günde 1 kilo gitti. ama yediklerime de dikkat ediyorum. halihazırda zaten sağlıklı besleniyorum ve bu sayede 20 kilo verdim. bakın diyet demiyorum. SPOR ile de destekliyorum. yoğurt kürüyle de devam edeceğim. çok teşekkürler 🙂

 40. Salih Levent dedi ki:

  yoğurta limon sıktığımız zaman yoğurdu kesmez mi ben öyle duymuştum da

 41. Zayıflama İksiri dedi ki:

  Salih bey, soğuk haldeyken böyle bir durum yoktur.
  Sıcak süte limon eklediğinizde bahsettiğiniz durum gerçekleşir. Bu şekilde de çökelek peyniri yapılır.

 42. Adsız dedi ki:

  Ben on beş yaşındayım kullansam bi yan etkisi olur mu lütfen cevap verin şimdiden teşekkürler

 43. Adsız dedi ki:

  İki haftada en az kilo vereceğimi inanmıyordum suan 8. gündeyim ve yaklasık 2 kilo kayboldu aynen devam edeceğim tesekkürler

 44. Zayıflama İksiri dedi ki:

  Sonucu bizimle paylaştığınız için teşekkür ederiz.

 45. Zayıflama İksiri dedi ki:

  İçerisinde zararlı hiç bir şey olmadığı için rahatlıkla kullanabilirsiniz.

  • Adsiz dedi ki:

   Bnde 1 haftadir denedim ama hala birşey yok denemeye devam ediyorum bunun yan etkisi var mi bnm bir haftadr sürekli karnım sis ve ağrı var

 46. neslihan tunçbilek dedi ki:

  bende gastrıt problemı var acaba kuru kullansam problem olur mu sızce

 47. neslihan tunçbilek dedi ki:

  merhabalar bende gastrıt problemım var kullansam problem olur dıye korkuyorum acıkcası

 48. Kenan Bag dedi ki:

  yoğurt tam yağlı olsa olurmu ?

 49. Kenan Bag dedi ki:

  tam yağlı yoğurt olsa olurmu

 50. Zayıflama İksiri dedi ki:

  Neslihan hanım, mide problemi olan kişilerin uygulaması tavsiye edilmemektedir. Midenizi daha fazla sıkıntıya sokabilir.

 51. Zayıflama İksiri dedi ki:

  Kenan Bey, tam yağlı yoğurt kullanıp memnun olan pek çok kişi bulunmaktadır.

 52. Adsız dedi ki:

  slm benimde midemde sorunlar var acı yasak mideme 57 kiloyum cok azbi göbegim var ama bu tür kürden yapmak istiyorum basta bir öneriniz yokmu ?

 53. Zayıflama İksiri dedi ki:

  Zayıflama kürleri adlı kategoriden, farklı kürleri inceleyebilirsiniz.

 54. Gamze Yılmaz Erkan dedi ki:

  Bende başlayacağım Bugün inşallah 2hafta sonunda sonuçları sizler ile paylaşacağım :)))

 55. Gamze Yılmaz Erkan dedi ki:

  Bende başlayacağım inşallah :)))

 56. Adsız dedi ki:

  Bugun basladim ben de… kilolu degilim aslin da sadece biraz göbek bölgesinde yağlanma var beni rahatsız .umarim ise yarar.(INCI)

 57. Adsız dedi ki:

  ben kullandım gerçektende işe yarıyor fakat düzenli kullanılması gerek 1 2 aya ya da daha fazlasına tekamül edebilir

 58. Adsız dedi ki:

  Anladigim kadarıyla bu kürde aci olmazsa yarar sağlanamiyor. Ben hiç acı yiyemiyorum. Acısız deneyip fayda gören var mıdır acaba?

 59. zuzu dedi ki:

  merhaba yoğurt kürünü yaparken karbonhidrat protein ve lifli gıda tüketimi nasıl olmalıdır?

 60. cagdas dedi ki:

  Ben yaptıktan sonra 1 bardak su içtim birde sigara birsry olur mu

 61. züleyha tunç dedi ki:

  Ben 1 haftadır yapıyorum 4 kilo verdim .Karbonhidrat ve şeker kullanmıyorum. Gayet başarılı bir kür tadı da bir harika……

 62. züleyha tunç dedi ki:

  Ben 1 haftadır yapıyorum 4 kilo verdim .Karbonhidrat ve şeker kullanmıyorum. Gayet başarılı bir kür tadı da bir harika……

 63. Zayıflama İksiri dedi ki:

  Çağdaş bey, kürle alakalı bir sıkıntı olmaz ama elbette ki sigarayı tavsiye etmiyoruz. 🙂

 64. Zayıflama İksiri dedi ki:

  Teşekkür ediyoruz bizimle sonucu paylaştığınız için.

 65. Adsız dedi ki:

  Iyi Aksamlar Bende başliyorum
  Ben ozaman kaslarimı calişdirim.
  Yağlar eriyor ve kaslarim geliyor cok güzel .
  14 gün sonra netice yolicam.yokasa yaniş mi düşündüm.

 66. serpil dedi ki:

  Slm ben 40 yasindayim ve 52 kilodan 62 ye ciktim yasim gectigi icin kilo veremessin diyolar artik boyuma gore kiloluyum bende daha cabuk zayiflamak icin ne yapmam lazim kiyafetlerim olmuyor hic biri yardimci olurmusunuz basenlerle yanlarim gobekte oldu sindiden teşekkür ederim cvbinizi bekliyorum

 67. serpil dedi ki:

  Slm ben 40 yaşında yım 52 kilodan 62 ye çık tım yasin gectigi icin cabuk zayifliyamassin diyolar gobek basen yanlarim cok cikti kiyefetlerim hic olmuyor nasil hizli bir seklde kilo verebilirim agustosun sonunda düğünümüz var yardimci olursaniz sevinirim cvp şimdilik teşekkür ederim

 68. Baris terlican dedi ki:

  Spor ve daha cok karin kaslarini calişdirmak.
  Öylese ben varim .neticeye sabirsisla calişacam
  Bariş.

 69. Zayıflama İksiri dedi ki:

  Serpil hanım, her ne kadar yaşın artması ile beraber metabolizma yavaşlıyor olsa da bu bir genellemedir. Eğer düzenli spor yapar ve sağlıklı beslenirseniz, işiniz hiç de zor değil. Acil kilo verimi için protein diyeti ile zayıflama ve 5'te 5 diyeti yazılarımızı okumanızı tavsiye ederiz.

 70. Zayıflama İksiri dedi ki:

  Kolay gelsin Barış bey.
  Güzel sonuçlarınızı da bekliyoruz.

 71. Zayıflama İksiri dedi ki:

  Çok güzel düşünmüşsünüz.
  Elbette spor ile birleşirse, sonuç çok daha güzel olacaktır.
  Güzel sonuçlarınızı bekliyoruz.

 72. Adsız dedi ki:

  Ayşegül Yücel24 Şubat 2015 18:22

  peki bunun kabiz yapmasi normal mi
  ===========================
  Yoğurt vücudun hızlı saflaştırma yardımcı olur.

 73. Adsız dedi ki:

  Ev yapımı yoğurt yok ama pınar doğal yoğurt var acaba olurmu birde ben acı seven biri olarak 1 tatlı kaşığı katmamda sakınca varmı

 74. Gamze Unlu dedi ki:

  Merhabalar benim dogumdan sonra alt karin bölgede fazlalik kaldi sporda yapiyorum yediklerime çok dikkat ediyorum faydasi olurmu a,t karin icin alt karnım şişkin ve çok yumsak

 75. Zayıflama İksiri dedi ki:

  Tercih ev yoğurdundan yana olsa da hazır yoğurt da kullanılabilir.
  Fazla kullanmanız, midenize zarar vermiyorsa sorun olmaz; ancak kontrolde kalmanızı tavsiye ederiz.

 76. Zayıflama İksiri dedi ki:

  Gamze hanım, doğum göbeğinin toparlanmasına yardımcı olacaktır.

 77. Can dedi ki:

  Benimde 7. günüm bitti aynı zamanda bu kürle beraber diyete de başladım en azından yediklerime dikkat ediyor ve günde 1.5 saat veya adımsayar ile enazından 10.000 adım yürüyorum. Sık sık tartılmıyorum bu yüzden sonuçları yarın göreceğim. Şunu sormak istiyorum. Ben tam veya yarım yağlı yoğurt yerine mandıradan günlük 300-400 grm halinde süzme yoğurt alıyorum Süzme yoğurt diğer yoğurtlara göre kalorisi daha mı fazla ya da yarar açısından tam veya yarım yağlı yoğurda göre etkisi değişir mi?

  • admin dedi ki:

   Can bey; süzme yoğurdun kalorisi daha fazladır.
   O nedenle, mümkün oldukça az tüketmenizi öneririz.
   Yarın tartılınca, bizimle de paylaşırsanız memnun oluruz.

 78. ayten dedi ki:

  Bayanlar bence harika bir kür ben bu kürü 1 aydır uyguluyorum 4 kilo verdim en iyi tarafı göbeğinde yüzde 80 gitti görenler soruyor yağmi aldırdınmi ama sonuç harika gerekirse sürekli uygulayacam

  • admin dedi ki:

   Ayten hanım, bu güzel sonucunuzu bizimle de paylaştığınız için teşekkür ediyoruz.

 79. Can dedi ki:

  Biraz gecikmeli de olsa cevap yazabildim. 1 hafta da 1 kilo verebilmişim. Daha önemlisi belki psikolojik ama göbek bölgemde bir azalma olduğunu gömleklerimin daha rahat olduğunu görebiliyorum. Spora ve bu küre devam edeceğim ama yoğurdu değiştirmeye çalışırım. Bu arada anlam karmaşası olmaması adına 300-400 grm süzme yoğurdun hepsini bir günde değil sadece tarife uygun 3-4 kaşık koyuyorum. Günlükten kastım taze günlük yoğurt anlamındaydı.

  • admin dedi ki:

   Eğer sonuç sizi tatmin ettiyse, bir değişiklik yapmanıza gerek yok Can bey.
   Ayrıca göbek bölgesinin ölçüsünü alırsanız, haftalık sonucunuzu daha iyi analiz edebilirsiniz.
   Tebrik ederiz güzel sonucunuz için. Fit günler diliyorum. 🙂

 80. adsiz dedi ki:

  gunde ne kadar yememiz gereyo yani cay kasigi falanmi yoksa bi kasemi

 81. büşra dedi ki:

  hamile kadın kulanbilirmii

  • admin dedi ki:

   Büşra hanım, içerisinde bebeğinize zarar verecek hiçbir şey yok ama yine de doktorunuza danışmanızda fayda var.

 82. ömer dedi ki:

  Mrb iki gün önce başladım 3/4 yemek kaşığı ve 1tam limon ve 1 tatlı kaşığı pul biber karıştıp yatmadan yarım saat önce yiyorum.tam limon ve çay kaşığı değilde tatlı kaşığı uyguluyorum 110 kiloyum bir zararı olurmu.sonucu ilerlerleyen günlerde yazarım.herkeze fit bir vucut ölçüleri dilerim.

  • admin dedi ki:

   Ömer bey, midenizde sıkıntı yaşamazsanız tüketebilirsiniz. Ağrı ya da yanma hissi olursa hemen azaltın.
   Güzel sonuçlarınızı da bekliyoruz.

 83. nuray dedi ki:

  arkadaşlar bu kürüü kullanıp vücüdunda kızarıklık kaşıntı olan varmı .. spacıl k kullanıyorum o yaparmı acaba tatlı bi kaşıntı napıcam bilmiyorum yardımcı olurmusunuz….

  • admin dedi ki:

   Nuray hanım; içerisindeki herhangi bir besine karşı alerjiniz olabilir.
   Bir hekime danışmanız, sorunun neden kaynaklandığını kısa sürede öğrenmenizi sağlayacaktır.

 84. İGVES dedi ki:

  PUL BİBER DEĞİL DE ISOT KULLANABİLİRMİYİZ..

 85. sevil dedi ki:

  Jalapeno kullanabilirmiyiz pul biber yerine..tskler

 86. rümeysa dedi ki:

  Merhabalar, yogurdun icine limon suyu katmasak bir sakincasi olur mu

 87. Burcu dedi ki:

  Ben 55 kiloyum ve göbek oldukça fazla ne yaptıysam erimiyor hazımsızlık problemimde var günde bir öğün yemek yiyorum su içsem bile göbeğim anında kocaman oluyor gelen yorumlar oldukça net ve olumlu umarım bendede işe yarar ve kurtulurum bu göbekden sonucu 14 gün sonra paylaşacağım ???

  • admin dedi ki:

   Güzel haberlerinizi biz de bekliyoruz Burcu hanım. 🙂

  • mehmet dedi ki:

   bir aydır ekmek yemiyorum; fakat gün içerisinde mecburen gofret, kek, çikolata tüketiyorum çok fazla olmasa da. ama ciddi mana da mesafe katedemedim. ne yesem, mutlaka bir şişkinlik oluyor karnımda, bir de kilom olunca görüntü kötü oluyor. hassas bağırsak durumum var. strese falan da hiç gelmiyor, hemen şişer karnım. 93 den 89-90 a düştüm. fakat buradan aşağıya bir türlü gidemedim. sitenize rastladım ve bu kürü denemeyi başlayacağım bugün, düzenli spor yapmıyorum; fakat daha hareketli bir tarza geçeceğim bu kürle, ve sonucu göreceğiz, buraya yazacağım. pulbibere bayılırım bu arada.

   Gün içerisinde tüketeceğim yiyeceklerin kalorisine dikkat edeceğim bu arada.
   Tarih: 05.11.2015
   Bitiş: 19.11.2015 2 hafta sonunda görüşmek üzere, şimdiden mesafe kat edeceğime inanıyorum. selamlar

   • admin dedi ki:

    Mehmet bey, fast food ve abur cuburlar Türk insanının kilo almasının en büyük nedeni.
    Tamamen bırakamasanız bile azaltmanız veya her yediğiniz bu tarz besinin kalorisini karşılayacak sporu alışkanlık haline getirmeniz size büyük fayda sağlayacaktır.

    Göbek eritme kürünün güzel sonuçlarını da bekliyoruz.

 88. halime dedi ki:

  ben bu kuru 3 hafta yaptim hic bende tik yok neyi yanlis yapiyorum acaba benim tiroitim var bi sorun olurmu acaba

  • admin dedi ki:

   Halime hanım, tiroid rahatsızlığı kilo verme hızını ciddi anlamda azalttığından dolayı olabilir.
   Önerim günde 3 kere yemeklerden önce dereotu kullanmanızdan yana.

 89. Emine dedi ki:

  Mrb ben hergün cok ayran içiyorum çok fazla ayran yada yoğurt mideyi genişletir diyorlar dogrumu birde biz eşimle 25 ekim pazar günü yoğurt kurune başladık ama dun yapamadim balık yediğimiz için bir gün arada yapmadık diye işe yaramaz mı teşekkür ederim

  • admin dedi ki:

   Emine hanım, yemek ile beraber yemediğiniz sürece böyle bir şey yok.
   Ancak mümkün oldukça yemeklerde ve yarım saat öncesi ile 1 saat sonrasında sıvı tüketmemeniz de fayda var.

   Yoğurt küründe verilecek 1-2 günlük araların da herhangi bir zararı olmaz.

 90. Harun dedi ki:

  Ben iki hafta kullandım ancak devam etmek istiyorum bir sakıncası olur mu?

  • admin dedi ki:

   Hayır Harun bey.
   Rahatlıkla uzun süre devam edebilirsiniz.
   Tek dikkat etmeniz gereken midenizde bir rahatsızlık olup olmadığı.

 91. Aysun dedi ki:

  Merhaba benim midem rahatsız pul biber yerine zerdeçal eklesem faydası olurmu bu kür için cevap yazarsaniz sevinirim.

  • admin dedi ki:

   Aysun hanım, bu kürden aynı sonucu almanız mümkün değil ama zerdeçalın da kilo verme üzerindeki olumlu etkileri bilinmektedir.

 92. Canan dedi ki:

  Neden limon ?

 93. Canan dedi ki:

  Limonun yoğurt ile etkileşimi nedir limon olmasa olmuyormu ?

  • admin dedi ki:

   Limon, metabolizmayı hızlandıran ve yağ yakımını hızlandıran bir etkiye sahip Canan hanım.
   Hatta, içeriğinde bolca bulunan askorbik asit kilo verme amaçlı ekstra olarak da kullanılan bir maddedir.

 94. fatma dedi ki:

  bundan kaç kaşık yicez

 95. pinar dedi ki:

  Kure baslayali iki hafta olacak ama aynizamanda diyette yapiyorum iki kilo verdim yogurt kurunden sonra su icersem ssakincasi varmi

 96. Canan dedi ki:

  Birşey daha sorucam 15 gün bu kürü yaptıktan sonra aramı vermemiz gerekiyor.yoksa rutin bi şekilde devam mı edicez.

 97. pinar dedi ki:

  2 haftada 2.5 kilo yagdan vermisim yogurt kurunun etkisi de oldu sanirim 🙂

 98. zeynep dedi ki:

  Bende bir haftadır limon salatalık nane su kürünü yapmama ragmen veremedim. Yediklerime dikkat etmeme rağmen ve bu kürü bu akşam dan başlayarak uygulicağım inşallah yararını görürüm.sormak istegim sadece ekmek ve şeker kullanımını azaltmak yererlimi aktif hareketli biriyim

  • admin dedi ki:

   Zeynep hanım, normalde yeterlidir; ancak kişilerin metabolizmaları farklı olduğu için kimi bünyelerin ekstra dikkat etmesi gerekebilir.

 99. çilem ipeker dedi ki:

  Arkadaşlar gündzü yapsam olurmu bu kürü. Birde bi şişe soda koysam zararı olurmu

  • admin dedi ki:

   Çilem hanım, asıl etkiyi uyku öncesinde göstermektedir. Soda da kullanmayın ki, asit-baz dengesini bozmayın.

 100. Nur sevmez dedi ki:

  Bu kür basende eritirmi

 101. Derya dedi ki:

  Merhaba , ben emziren bi anneyim. Bebeğm 7 aylık bu kür sütümün tadını değiştirip bebeğimin memeyi bırakmasana sebep olurmu. Kaç aydır başlayamıyorum korkudan

  • admin dedi ki:

   Sarımsak-soğan kürü için bunu sıkça söylüyoruz Derya hanım ama bu kür için hiç bir sakınca yok.
   Yine de doktorunuza danışmanızda fayda var.

 102. adsiz dedi ki:

  Bu kürü hamile bi kişi kullanabilir mi

 103. adsiz dedi ki:

  Hamile biri kullanabilir mi

 104. Fatma dedi ki:

  Bu kürü günde hak defa yapıyoruz birde ben yaptım 1 hafta ayak tabanında su toplantı acaba biberden olabilirdi.

 105. Fatma dedi ki:

  Bu kürü günde kaç defa yapıyoruz birde ben yaptım 1 hafta ayak tabanında su toplantı acaba biberden olabilir mi?

 106. tuğçe dedi ki:

  ben bu yogurt kürünü yapıyorum ama 1 yemek kaşıgı yogurt koyup diger ölçüleri aynı koyuyorum 1 hafta oldu faydasını daha göremedım yogurt az oldugu için olabilir mi

  • admin dedi ki:

   Tuğçe hanım, sorularınız onayla ve cevabı ile beraber yayınlanmaktadır.
   Yoğurt miktarı etkinin azalmasına neden olabilir.

 107. tuğçe dedi ki:

  Neden soruma cvp vermediniz ve kaldırdiniz

 108. tuğçe dedi ki:

  Ve benim için önemli yoğurdu az koyduğum için mi etkisi olmuyor

 109. Sır dedi ki:

  Meraba….. yoğurdu günlük kaç kasa yiyeceğim biliriz . Bir sınırı varmı. Bide biber olmadan olmuyorum acaba

 110. zeynep dedi ki:

  Karışımdan sonra şekersiz çayın bi sakıncası olurmu

 111. İsimsiz dedi ki:

  Slm şimdiden teşekkürler ben 2 gündür yapıyorum bir yandan da korkuyorum ben hamile kalmaya çalışıyorum ve folikasit kullanıyorum acaba hamile kalmamı etkilermi ve folikasitle kullanmanın bir zararı olurmu şimdiden sağolun

  • admin dedi ki:

   Merhabalar.
   Follik asit ile beraber kullanımının hiç bir sakıncası yok. Ancak yine de doktorunuza danışırsanız içiniz rahatlar.

 112. Havva dedi ki:

  Merhaba haftanın iki günü zencefil zerdaçal ve tarçın yapsak örneğin pzar çarşamba diper günlerinde pyl biber limon ve yoğurt yapsak faydası olurmu veya zararı olurmu bilgi verirseniz sevinirim

  • admin dedi ki:

   Havva hanım, zararı olmaz ama onun yerine belli bir dönem tek küre yönelmeniz daha verimli olacaktır.

 113. Havva dedi ki:

  Zencefil zerdeçal ve tarçının haftada şki sefer yapılması gerektiği yazıyor bazı sitelerdede sabah öğle akşam hergün yenilsin diyor açıkcası karadız kaldık

  • admin dedi ki:

   Önerimiz; 2 hafta kadar 1 kürü, ardından diğerini deneyin.
   Haftada 2 gün etkiyi görmeniz için yeterli olmayacaktır.
   Gün içerisinde 3 kere olmasa da her gün kullanmaya çalışmanızı öneririz.

 114. deivid dedi ki:

  iyi geceler ben geceleri ders calisyorum ve saat sabah 5te yatıyorum bazen aciktigimda yogurt yiyiyorum bu kuru kullansam olur mu ve de illa yatmadan once mi kullanmamiz lazim

  • admin dedi ki:

   Deivid bey; kürün asıl etkisini göstermesi için üzerine bir şey yenilmemeli.
   Eğer gece ders çalışırken yemek yemiyorsanız sakıncası olmaz.
   Ayrıca, normalde tüketmenizin de bir zararı olmaz. Yalnızca etki sınırlı hale gelir o kadar.

 115. deivid dedi ki:

  spora giderken de ek olarak kullansam etkisini daha cabuk gosterir mi

  • admin dedi ki:

   Hayır Deivid bey, spor etkisini arttırmayacaktır.
   Üstelik spor öncesi yoğurt tüketimi doğru değildir.
   İkisi de kaslardaki lastik asit oranını arttıracağından, kas ağrısı yapabilir.

 116. adsiz dedi ki:

  Hamile biri kullana bilir ki niye cvp vermiyrsnz

 117. nesi dedi ki:

  bende bugün başlıyorum sonucu sizinle paylaşacam

 118. Selma dedi ki:

  Limon kullanmadan pul biber ve yoğurt kullanmamız aynı ölçüde etki gösterirmi?

 119. Zeyno dedi ki:

  Be

 120. Zeyno dedi ki:

  Ben düzenli olarak iki fafta yaptim arti diyetle birlikde bi sonuc yok malesef

  • admin dedi ki:

   Zeynep hanım, kürler kişiden kişiye farklılık gösterebilir; ancak etki sıfır denilecek durumda ise önerimiz bir kan testlerinizi yaptırmanızdan yöne.

 121. ela dedi ki:

  Merhaba ben kullanmaya basladim bugn 7.günüm ama hicbir etki goremedim ve diyet de yapiyorum ama göbeğim hala yerinde duruyor 🙁 sok dan mis yoğurt aldim ve biberim cok aci degil acaba ondan mi yardimci olursaniz sevinirim

  • admin dedi ki:

   Ela hanım; yoğurdun türü çok ciddi etkilemeyecektir ama biberiniz etkili olabilir.
   Yakın zamanda kan testlerinizi yaptırdınız mı?

 122. ibrahim dedi ki:

  Her gece ve sabah zayıflamaya etkisi olduğu söylenen elma sirkeli su içiyorum, gece yoğurt yeme öncesi veya sonrası sirkeli şu içmemin sağlık yönünden herhangi bir sakıncası varmıdır? Yada etki yönünden sonuçları ne olur? Şimdiden teşekkürler

  • admin dedi ki:

   İbrahim bey, tükettiğiniz doğal elma sirkesi ise; herhangi bir zararı olmayacaktır. Ancak zayıflama etkisini azaltır ya da arttırır diyemiyoruz beraber kullanımında.

 123. Mehtap dedi ki:

  Merhaba ben yoğurda 1 tatlı kaşığı pul biber 1 tatlı kaşığı tarçın 1 tatlı kaşığı nane atıp 1 kase Her akşam yiyorum zararı olurmu

 124. Fatma dedi ki:

  Bende karar verdim Bende bu aksam başlıyorum. İnsallah faydalı olur daha önce çok niyetlendim diyet yapmak icin fakat açıklığımda önüme geleni yedim. Ama çok kararlıyım zayıflamam lazım 1,67 boyundayım ve 85 kiloyum ve daha 24 yasındayım doğumdan sonra bütün kilolar bende kaldı aldıkça aldım.

 125. melek dedi ki:

  Ben bugün gordum 19yasina girdim 92 kiloyum hergun agliyorumcok kötüyüm inşallah yararı olur ev yoğurdu olurmu

  • admin dedi ki:

   Melek hanım, moral bozmak yok.
   Unutmayın ki öncelikle önemli olan motivasyon.
   Kürü uygularken beslenmenize dikkat edip spor da yaparsanız kısa sürede güzel kilolar vereceğinize eminim.

 126. melek dedi ki:

  Ben düzensiz ymek yiyorum ondan kilo aldım ve abur cubur yiyodum bıraktım ama zayiflayamiyorum doğumdan sonra gobegim kaldı

 127. Dilek dedi ki:

  Beraberinde diyet de yapmamız gerekiyor değilmi birde 2 hafta olunca tekrar mı başlıyoruz nasıl oluyor.

 128. melek dedi ki:

  Hayır yapamiyorum ve kabizligim hiç yok

 129. melek dedi ki:

  Eşim artık bana doğru düzgün bakmiyo bna lutven yardım eder misiniz

 130. Özlem dedi ki:

  Merhaba, bu kuru 15 gun yaptım ciddi sonuç aldim devam etsem faydası olurmu?

 131. Özlem A.C dedi ki:

  Ahanda başladım.✌?️ Gitsin yağlar ??

 132. melek dedi ki:

  Ndn cvp vermiyosunuz bna

 133. Melike dedi ki:

  Merhaba ben bir haftadır bu kürü yapıyorum benim sorum yedikten sonra birşey yenmemesi ancak vücut susuz kalmasından korkuyorum arkasından su icsek ölümü teşekkurler

  • admin dedi ki:

   Hayır Melike hanım, bir sakıncası olmaz. Dilediğiniz gibi su içebilirsiniz. Hatta, mümkün oldukça için.

 134. Melike dedi ki:

  Merhaba ben bu kürü 1 haftadır kullanıyorum yatmadan bir saat önce yiyorum yedikten sonra hiçbirşey nenmiyecek deniliyor ancak vücut susuz kalırmı arkasından su icsem etkisi azalirmi şimdiden teşekkürler

  • türkan genç dedi ki:

   bir haftadır yoğurt pul biber kürünü yapıyorum 4 kilo almışım neden acaba

   • admin dedi ki:

    Türkan hanım bu durumun yoğurt pul biber kürü ile alakası olması mümkün değil.
    Aynı zamanda 1 haftada 4 kilo çok büyük bir miktar.
    Yediklerinizi-içtiklerinizi detaylı olarak gözden geçirmenizi öneririm.
    Ayrıca yolculuk yaptıysanız ya da regl döneminiz yaklaştıysa bununla da alakalı olabilir.

 135. berk dedi ki:

  Merhaba,ben bir kase yoğurt(5-6 yemek kaşığı),5-6 çay kaşığı pul biber(acı) ve yarım limon kullanarak hazırlıyorum.Acısı daha fazla olursa daha etkili olur diye düşündüm sizce iyi mi bu ölçüler? 🙂

  • admin dedi ki:

   Berk Bey, midenize zarar verme riskiniz olabilir.
   Lütfen en ufak bir ağrı hissettiğinizde önemsememezlik yapmayın.
   Onun haricinde kürün en önemli etkeni biber olduğundan doğru düşünüyorsunuz.

 136. Adsiz dedi ki:

  Limon yerine limon tuzu olurmu

 137. melek yaylacı dedi ki:

  Merhaba.ben küre başladım ama işe yaraması için yemeyi azaltmak mı gerekiyor? bir gün yapmasak sorun olur mu? Birde yogurtun içinde limon midemi bulandırıyor biraz daha az sıksak ise yarar mı veya sıkmasam olur mu?

  • admin dedi ki:

   Melek hanım, yediklerinize dikkat ettiğinizde alacağınız etki maksimum olur ama aksi durumda da göbeğinizde erime olacaktır. Tabi ki süre değişikliği olur.
   Kürün içerisindeki her madde önemli. Teki olmadığında etkiyi göremezsiniz ya da çok az etkiler.

 138. Meryem dedi ki:

  Limon yerine limon tuzu kullansam yinede etkisini gösterir mi cevap bekliyorum birde hamilelikte sakıncası varmı

  • admin dedi ki:

   Meryem hanım, hamilelik döneminizde hiçbir kürü doktorunuza danışmadan kullanmayın. Bilinen bir yan etkisi bulunmuyor; ancak yine de en doğrusu kendi doktorunuza danışmanız.

 139. Aslı dedi ki:

  Selam…
  Ben 33 yaşında 1.60 boyundayım,tam 1 haftadır bu kürü yapıyorum ancak bunun yanında 1200 kalorilik diyet ve günde 10bin/14bin adım arası yürüyüş yapıyorum ,şu an 64.9 kiloyum
  Kürün faydası oldumu bilmiyorum ,diyet ve yürüyüştende kilo veriyor olabilirim
  Yiyip içtiğim her lokmayıda düzenli tutuyorum yine de kürde verilen bileşenlerin sağlığa zararlı olmamasından dolayı düzenli devam etmekteyim.

 140. Aslı dedi ki:

  Bu arada 66 kilo ile başladığımı belirtmeyi unutmuşum.
  Birde o olurmu bunu koymasam yok böyle yapsam diyen arkadaşlar bu kürü deneyip en iyi sonuç alınacak halini koymuşlardır niye sorup duruyosunuz ve konuyu başından okumaya üşenenler aynı soruyu sorup duranlar sizler konunun tamamını okumaya üşenirken biraz zor kilo verirsiniz
  Armut piş ağzıma düş :))

 141. Meryem dedi ki:

  Hamile olma ihtimalim vardı ama dün kan testi yaptım negatif çıktı o yüzden bende dün gece kullanmaya başladım ben 23 yaşındayım ve 65 kiloyum hamilelik icin tedavi görüyordum ilaclardan dolayi 4 kilo aldım ve hepsinide karın bölgesinden aldım gerçekten işe yaramasini çok istiyorum tekrar tedaviye baslamadan önce bu fazlalıkları vermem gerekiyor bana yardımcı olursanız sevinirim bu fazlalıkları vermem için yanında başka ne gibi şeyler yapmalıyım önerilerinizi bekliyorum !

  • admin dedi ki:

   Meryem hanım herkes için farklı yöntemler işe yarıyor. Sitemizde pek çok yöntem var. İlginizi çekenleri inceleyip, varsa direkt onlarla ilgili soru sorarsanız daha uygun olur. Çok genel bir soru olduğundan cevap vermemiz mümkün olmuyor.

   • Meryem dedi ki:

    Yinede teşekkür ederim ama ben bu kurun yanında nelerin ise yarayacağını sormuştum kür tek başına fazla etki etmez sanırım

    • admin dedi ki:

     Beslenme düzeninize dikkat edip, spor yapma şansınız olursa alacağınız verim de artacaktır. Ancak tek başına kürü kullanan pek çok takipçimiz de mevcut.

 142. Ayse dedi ki:

  Ben 2 haftadır yapıyorum gerçekten ise yarıyor 2.5 kilo verdim yediklerimede dikkat ediyorum tavsiye ederim

 143. Gizem dedi ki:

  Fazla pul biber koysak 1 yemek kaşığı gibi problem olur mu bide 2 hafta boyunca kaç kilo verebilirz

  • admin dedi ki:

   Gizem hanım, mideniz için zararı olabilir. Eğer herhangi bir sorun hissetmezseniz o şekilde de devam edebilirsiniz.
   Kişiden kişiye büyük farklar gösterebilmekle beraber ortalama0 2-4 kilo kadar gidecektir.

 144. adem dedi ki:

  Bu kürde yoğurdun miktarı 3 yk deniyor illa 3 yk olmasimi lazım mi etkisini gormesi için 4yada 5yk olur mu ?
  Yoğurdu çok severim onun için kaseye koyarken 4 veya 5 yk oluyor 🙂

 145. Zeynep dedi ki:

  Kürün içine limon koymasam olur mu acaba

 146. Serpil dedi ki:

  Yorumların daha yarısına gelmeden bütün sorularımın cevabını aldım Tşkr ederim kolay gelsin 🙂

 147. Fırat dedi ki:

  Merhaba. 2 sorum olacak.
  1-Kullandığım pul biber acı degilse sorun olur mu?
  2-Kürü aralıksız ne kadar süre uygulayabilirim?

 148. Piglet dedi ki:

  Yoğurt kurunu gece yatmadan değilde , son ara öğün saati 8-9 gibi yesek ayni etkiyi yaratir mi ?

 149. Fırat dedi ki:

  Bi sorum daha olacak. Karışımı tükettikten sonra uykum kacar da uyuyabilmem 3-4 saati bulursa nasil bi durum olusur?

  • admin dedi ki:

   Fırat bey, kürün uyku kaçıracak bir etkisi yok, aksine uykunuzu getirir. Ancak yine de uyumadan hemen önce tüketmeyebilirsiniz.

 150. Ayşegül dedi ki:

  Yaklaşık 3 haftadir kullaniyorum geceleri sürekli tuvalete kalkmaktam baska bi işe yaramadı hiç kilo vermedim neden acaba ?

  • admin dedi ki:

   Ayşegül hanım yeme düzeniniz nasıl? İştahınızda bir artış yoksa kilo verdirmemiş olması anormal. Biberiniz acıysa ve birebir uyguluyorsanız size önerim bir endokrin doktoruna gidip hormonlarınızı kontrol ettirmeniz. Hipotiroid ya da metabolizma hızınızı düşüren başka bir problem olabilir.

 151. Ayşegül dedi ki:

  Kullandigim biber acı biberin yani sira zerdecalda ekliyorum hiç aksatmadim her,gece 10:30 gibi yiyorum. Özel bi diyet yapmiyorum bebek emziriyorum ve spora gidiyorum haftada 4 gün hep kilo problemim vardı ama doğumdan sonra,daha bi sorun oldu bu kurden çok umutluydum hiç etkisini görmeyince baya üzüldüm: (

  • admin dedi ki:

   Hiç mi veremediniz kilo Ayşegül hanım?
   Bir de emziriyorsunuz, emzirmek tek başına çok ciddi kalori yakıyor.
   Ancak düşüncem spora gittiğiniz için kas oranınız artıp kilonuz sabit görünüyor olabilir.
   Bir de kürü bırakmadan vücut ölçülerinizi alsanız bakalım 15 günde nasıl bir değişim olacak.

 152. Sevil dedi ki:

  Merhaba yoğurt kürüne pul biber değilde jalepone biberi koysak olurmu?

 153. Ayşegül dedi ki:

  Kilo verdim esasinda 1 sene içinde 7 kilo fakat özellikle kür sonrası hiç bi degisiklik olmadi bu beni düşündürdü son 3 ayda durdu kilo vermem

  • admin dedi ki:

   O zaman küre son verin isterseniz Ayşegül hanım, biliyorsunuz insan vücutlarının verdiği tepkiler birbirinden çok farklı. Belki yoğurda karşı bir intoleransınız vardır.

 154. Kelebek dedi ki:

  Bende baslayali 3 gün oldu bakalim sonuc nasil olacak

 155. gül dedi ki:

  Bende baslayali 3 gün oldu ama tam yaglı tava yoğurt tuketiyorum illa yarim yaglı olması sartmi

  • admin dedi ki:

   Çok ciddi farklılık olmayacaktır Gül hanım. Daha az kalori almanız açısından az yağlı yoğurt önerilmekte.
   Aslında en güzeli ev yoğurdu; ancak her zaman bulmak mümkün olmuyor tabi.

 156. Ela dedi ki:

  Merhabalar, yoğurt 3,5 oluncamı yarım yağlı oluyor yoksa 1,5 mi? Hatta 0,1 de var hangisini tercih ediyorsunuz?

  • admin dedi ki:

   %1-7,5 arası yağ oranı olan sütler yarım yağlı olarak kabul edilir Ela hanım.
   0,1 yağsız süt diye geçer; ancak bazı firmalar yarım yağlı olarak satıyor olabilir. Açıkçası hiç denk gelmedim yarım yağlı yazdığına.
   Belirttiğim oranlar arasında, lezzetini beğendiğiniz bir markayı seçebilirsiniz.

 157. Ela dedi ki:

  Yani 3,5 olabilir ozaman anladığım kadarıyla. Almanyada yaşıyorum ve en sevdiğim yoğurt markası gazi… Peki benim en çok merak ettiğim olay şu, ben daha önce bi 10 gün denemiştim. Maalesef bir etki görememiştim. Acı yiyemememe rağmen 2 tatlı kaşığı koysamda biberin acılığını az hissediyorum. Bildiğimiz acı yazan pul biberi kullanıyordum, daha sonra türkiyeden pul biber getirttim ama onunda acısı pek etkilemedi, ki ben acıyı yiyemeyen biriyim. Acaba limon acının etkisini alıyor olabilirmi? Bugün tekrar başladım. Umarım bu sefer diyetle ve gün içinde 2 litre su ile daha iyi sonuçlara varırım:)

  • admin dedi ki:

   Evet, 3,5 kullanabilirsiniz. 🙂
   Yoğurt ve limon biberin acılığını bastırıyor Ela hanım, onunla alakalıdır.
   Güzel sonuçlarınızı bekliyoruz o zaman.

 158. Ela dedi ki:

  ?

 159. Ela dedi ki:

  Teşekkürler, bugün 68 kg ile başlıyorum ve 2 hafta sonra tekrar güzel sonuçlarla görüşmek üzere.

 160. Arzu dedi ki:

  Merhaba ben yogurt yiyerek zayıflamıştım yaklaşık 6aydır yemiyordum 3kilo vermem lazım tekrar başlasam verebilirmiyim acaba şimdiden teşekkür ediyorum

 161. Arzu dedi ki:

  Cevap yazmadınız

  • admin dedi ki:

   Arzu hanım, bütün mesajları tek tek cevaplıyoruz aslında ama gözden kaçmış olabilir. Ne sormuştunuz?

 162. Arzu dedi ki:

  Teşekkür ediyorum

 163. Arzu dedi ki:

  İki hafta sonra sonuçları paylaşırım

 164. ilknur dedi ki:

  Iyi geceler yogurdun icineketentohumu yagi koysak nasil bir etkisi olur bilgi verebilirmisiniz.

 165. feride dedi ki:

  merhabalar bende 110 kg yazınızı baştan beri okudum, kimse olumlu sonuc aldığını yamıyor,
  aslında bende denemek istiyordum.
  yaşım 40 ve kilo veremiyorum 🙁

  • admin dedi ki:

   Feride hanım, şimdiden bol kilo vermeler diliyoruz. Aslında çok güzel olumlu yorumlar var ama gözünüze çarpmadı sanırım.

 166. Nazli dedi ki:

  Emziren bayanlarin bu yogurt kurunu yapmasi.sakincali.mi acaba?

  • admin dedi ki:

   Nazlı hanım, kırmızı biberin sütü acıtabileceği konusunda bazı araştırmalar söz konusu olmazla beraber net bir sonuca ulaştırılamamıştır. Bu nedenle de çok önermiyoruz. Ancak başka bir zararı bulunmuyor.

 167. ezir dedi ki:

  Kürü 6 gündür yapıyorum inanın 2 kg aldım. Bunun sebebi ne olabilir ödem mi oluştu acaba?Şimdiden teşekkürler.

  • admin dedi ki:

   Sevgili Ezir.
   Kilo almanız ile kür arasında hiç bir bağlantı olduğunu düşünmüyorum.
   Genel olarak yedikleriniz, içtikleriniz ödem yapmış olabilir.

 168. Yasemin dedi ki:

  Merhaba küre başladım. Ama migdemi çok yaktı devam.etmelimiyim birakmalimiyim

  • admin dedi ki:

   Yasemin hanım, devam etmeyin küre. Mide ağrılarınız artabilir ve midenizde yara oluşması mümkün. Kimi mideler hassas olduğundan dolayı bu tarz yan etkiler olabiliyor.
   Diğer zayıflama kürlerine göz atabilirsiniz.

 169. sümeyye dedi ki:

  Evde limon yok o yüzden sadece yoğurt ve pulçbiberle yapsam olurmu ??

 170. Ummu dedi ki:

  Bu kürü yaptığımdan bu yana yüzümde kizarikliklar oluştu doktora çıktım acı ve baharattan uzak durmami söyledi böyle durum başına gelen var mi acaba ?

  • admin dedi ki:

   Ummu hanım, dönemsel olarak bir alerji ile karşılaşmışsınız. Muhtemelen hassas bir vücudunuz var. Ancak bu tarz durumlar ile karşılaşılması bazı kişilerde son derece olasıdır. Uzun süreler boyunca bu kürü tekrar uygulamanızı önermiyorum.

 171. Gülo dedi ki:

  Admincim seni tebtik etmek için yazıyorum ,tam bir senelik yazışmaları okudum,valla itinayla nerdeyse herkeze teeek tek cevap vermissin,neyse bende 5 gündür yapıyorum ,tartılmadım 2 haftayı doldurduğumda yazarım bakalım nolcak

  • admin dedi ki:

   Sevgili Gülo, çok teşekkürler güzel düşüncelerin için.
   Tek kişiye bile yararı olduysa, daha ne isteriz. 🙂
   Güzel sonuçlarını da bekliyoruz.

 172. ARZU dedi ki:

  merhaba ben size daha önce yazmıştım kilo verdim tekrar 2.5 kiloya yakın daha önce yeyip bırakmıştım veremem tekrar diye düşünmüştüm syenizde tekrar verdim teşşekkürler yaklaşık 23 günde

  • admin dedi ki:

   Harika sonucunuz için tebrik ederim Arzu hanım. 🙂 Daha ne kadar vermek istiyorsanız hepsi sizi zorlamadan tıkır tıkır gitsin dileğimle.

 173. Güneş dedi ki:

  Merhaba.
  Baştan sona bütün soru cevapları ve yorumları okudum.
  Ama sormak istediğim soruyla alakalı hiçbirşey sorulmamış. Ben troid ca geçirdim troid bezlerim tamamen alındı ve levotiron alıyorum günlük 200 mg. Sürekli şişkinliğim var ve ciddi anlamda kilo vermem çok zor oluyor. Su içsem yarıyor diyenlerdenin aslında. Kullanmadığım zayıflama ilacı kalmadı. Kullanmadığım kür kalmadı. Diyetisyene de gittim ama kilo problemim yine aynı. Son 1 haftadır soda,limon,yoğurt karışımı içmeye başladım. Yanı sıra yoğurt biber limonda yaparsam bi zararı olurmu acaba. Ben şimdiden tşk ederim.

  • admin dedi ki:

   Merhabalar Güneş hanım. Öncelikle geçmiş olsun.
   Hiç bir zararı yoktur. Ancak etkisini daha az görmeniz olasıdır.

   Size ufak da bir öneride bulunmak istiyorum. Lütfen tibet hareketlerini düzenli olarak uygulayın. Nasıl iyi geldiğini göreceksiniz. Sevgiler. 🙂

 174. Ali İhsan dedi ki:

  Merhaba ben aspir yağı hapi da kullanıyorum bir yan etkisi olur mu ?

  • admin dedi ki:

   Ali İhsan bey, mümkün oldukça kürleri birbirine karıştırmamanızda fayda var. 15 günlük dönüşümlerle kullanabilirsiniz.

 175. Gökhan dedi ki:

  Merhabalar, ben kilolu değilim ama göbek bölgesindeki yağ oranım fazla, 175 boy 60 kiloyum daha fazla kilo vermek istemiyorum fakat karın bölgesindeki yağlarımı da eritmek istiyorum sizce kullanmalı mıyım?

  • admin dedi ki:

   Gökhan bey, kullanmanızda hiçbir sakınca yok. Amaç direk olarak göbek bölgesindeki yağlar olduğundan dolayı da verim alacaksınızdır. Ancak nacizane farklı bir önerim var. Ağırlık çalışmalarına yönelebilirsiniz. Böylelikle kilo vermeden kas yapabilir, bir taraftan da yağ yakımını sağlayabilirsiniz.

 176. Soyy dedi ki:

  Ben gunde aksam 1 saat kosu bandinda kosuyorm ve kardiyoda calisiyorum kardiyo yapmadan once yiyip yapsam olurmu etkili olurmu

  • admin dedi ki:

   Tabi ki olur sevgili Soyy. Çok da güzel bir zaman. Ancak midenizde problem yoksa bu kürü gece yapıp, sabahları kahve içip öyle kardiyo yapmanızı tavsiye ederim. Yağ ve kalori yakımını arttırır. Ayrıca düzenli spor yapmak çok büyük bir avantaj. Bu sporu interval olarak yaparsanız alacağınız verimi de 2 katına kadar çıkarabilirsiniz.

 177. Birgaripkilolu dedi ki:

  Merhaba , oncelikle admincigim butun yorumlari okudum ve bravo diyorum sana . SaBirla ayni soruyo 40 kere cevap vermissin.
  Ben 21 yasinda bi bayanim . Evlendim ve yurtdisina geldim. Geldigimde 67-68 kiloyken 7-8 ay icerisinde yaklasik 80-82 kilo oldum. Abur cuburlar kolalar cipsler derken 3 gun once youtube da nasil kilo verdigini anlatan bi kizi izledim ve ne yapiyorum Ben kendime dedim . Sabaha kadar arastirdim nasil saglikli kilo veririm diye . Oncelikle beslenme duzenimi degistirdum . Kahvalti yapmaz ken kahvalti yapmaya basladim ekmek ve sekerI kestim . Genelde Tansiyonu dusuk bi insan oldugum icin tuzu sadece kahvaltiya yumurtada eklemeye basladim onun haricinde hic kullanmiyorum. Oglen salata tavuk corba yada yagsiz sebze yemegi yiyorum . Aksamlari ise oglen cok yediysem, yogurta meyve dograyarak yiyorum az yediysem corba iciyorum.Spor yapmayi sevmedigim icin her gun 1 Saat kadar kendi kendime dans e diyorum ve 50 tane mekik cekiyorum.

  Ve gelelim yogurt kurune . Duzenli olarak yiyorum oglenleri de 2 kasik yogurtla yaparak yiyorum. Yani 3 gundur yapiyorum . Tartilmiyorum kesinlikle. Ama kendimi daha enerjik Hissediyorum 12 ye dogru Anca kalkan Ben Artik 8 de ayaktayim .

  Arkadaslar kurler tek basina etkilemez. Sizinde dikkat etmeniz gerek 2 sene once 75 kilodan 65 e dusmustum saglikli beslenerek ve dans ederek.

  Saglikli gunler dilerim…

  • admin dedi ki:

   Sevgili Birgarip kilolu, çok teşekkür ederim güzel yorumunuz için. Yeter ki işe yarasın da hiç zor değil. Defalarca cevap veririz. 🙂

   Tebrik ederim, siz zaten işi çözmüşsünüz. Diyet listelerinin amacı bu mantığı oturtup devam etmeye aşamasına geçememiş olan kişilere yardımcı olmak. Siz mantığı doğru ilerletmişsiniz. Eminim kısa sürede istediğiniz kiloyu da tartı da göreceksiniz.

   • Birgaripkilolu dedi ki:

    Amac her zaman saglikli olmak olmali zayif olmak degil. Bir Cok zayif insan var ne hastaliklarla ugrasiyorlar. Bi anda verilmemeli kilo . Ani kilo verislerinde kalp kaslarinin zayifladigi gorulmus. Yavas ve saglikli kilo vermek en guzeli. Arastirmali insanlar. Diyetislerinlerin bizlerden tek farki bu . Bilgililer. 1 hafta da 10 kilo gibi diyetler yapmak yerine saglikli beslenmeliyiz .

    Bir onerimde gunluk yenilen seylerin bi deftere yazilmasi. Ben oyle yapiyorum ve kendimi motive e diyorum . Kararli olunmali kimi bir ayda 1 Kilo verir kimi 5 kilo . Bu yapinizla alakali ve kilo vermeye Karar verdiginizde bir doktora gidip guatr seker v.b testeri yaptirin ki yiyeceklerinizi yanlis secmeyin ve kilo verirkenki hedefinizi ona gore belirleyin mesela Ben yeni ogrendim benim guatrim düşükmüş yani cabuk kilo alirimve yavas kilo veririm. O yuzden hedefim Cok kisa zamanda vermek yerine uzun zamanda vermek.

    Ben Cok fazla arastiriyorum ve ulastigim yeni Bilgileri buradan yorum olarak paylasmayi Cok isterim sevgili admin tabi senin Icinde sakincasi yok ise.

    Saglikli gunler :))

    • admin dedi ki:

     Çok doğru söylüyorsunuz sevgili birgaripkilolu. Elbette biz sitede hepsine yer veriyoruz ama her birinde de ekliyoruz. En sağlıklısı düzenli beslenme ve spor kombinasyonu.
     Her zaman bekleriz yorumlarınızı. Ne kadar çok bilgi, ne kadar çok motivasyon o kadar iyi. 🙂

   • Birgaripkilolu dedi ki:

    Bu ara da soylemeden gecemicem benim bel kavisim Cok yoktu yani biraz odun gibiydim bugun 4. Gunum ve belimde gozle gorulur bi incelme ve gobegimde hafif bi kuculme var. Yogurt kurunun fazlasiyla etkili oldugunu dusunuyorum bunda.

    2 ay sonra Tartilmayi ve belimi ölcmeyi dusunuyorum. O zamanda buradan paylasarak herkese bi nebze de olsa umut olmasini istiyorum . Ben inaniyorum saglikli bi hayata dogru yuruyorum lutfen herkes inansin kendine cunku kilomuz bizim elimizde.

    Saglikli gunler 🙂

 178. Hakan dedi ki:

  Pul biberin acı olmaması durumunda herhangı bir faydası olurmu?

 179. Birgaripkilolu dedi ki:

  Dayanamadim ve tartildim 4 kilo vermisim :)))

 180. Birgaripkilolu dedi ki:

  Cok kilo var daha . Hedefim 55 kilo olmak acikcasi. Su an 76 kiloyum. Ama 2 haftada 4 kilo verdim . yogurt kurunun yani sira gunde 3 Kere elma sirkeli su iciyorum. Ben onceden ayda 4 kilo Anca verirdim.. zor kilo veren bi yapim var malesef . Ama azimliyim. 55 kilo ya kadar devam :))

 181. M.melek ışık dedi ki:

  Selam ben çok kişiden duydum bu kürü 4 gündür yapıyorum bakalım noolucak aslında iki aydır diyetyapıyodum varis ameliyatı oludum 20 gün önce biraz hareketsiz kaldım ama şimdi yine devam sonuçları yazarım bende çok minnetler kalırım size haydi hayırlısı bende troitte ilacı kullanıyorum şekerim insilün direncim yok Allah gofret tatlı ekmek hamurişi yenemek için direnç versin :))))))

  • admin dedi ki:

   Melek hanım, önemli olan kendinize inanmanız. İlacınızı da içtiğinize göre kilo vermenizi ciddi anlamda engelleyecek bir durum yok. Güzel haberlerinizi bekliyoruz. 🙂

 182. Seçil dedi ki:

  Kürün içine pul biber değilde isot koysak aynı sonucu alırmıyım pul biber mideme dokunuyor ama isot çok acı değil etkisi ne olur

  • admin dedi ki:

   Aynı etkiyi alamazsınız Seçil hanım ama midenize zararı dokunuyorsa bu kürü yapmayın derim. Önce sağlık.

 183. Seçil dedi ki:

  Bugün başladım küre inşallah sonuçları güzel olur

 184. Ezgi dedi ki:

  Böbrek hastalığı olan için uygun mu

  • admin dedi ki:

   Böbrek hastalarının protein tüketimine dikkat etmelerinde fayda var Ezgi hanım. Ancak miktar az olduğu için bir zararı olmayacaktır.

 185. ferah dedi ki:

  Koyun yogurdu etkili olurmu?

 186. Duygu dedi ki:

  Cok merak ediyorum neden ozellikle yatmadan yarim veya bir saat once tuketilmeli??

  • admin dedi ki:

   Duygu hanım; eğer bir şey yemezseniz daha erken de tüketebilirsiniz. Ancak çok erken tüketilmemeli ki uyurken yağ yakımını sağlasın.

 187. Pofy dedi ki:

  Merhaba Admin.Ben bu kürü aşırı veya çok az olmaması ile göz kararı yapıyorum sorun mu? ve pul biber harici nae+kırmızı biber (toz) koyuyorum etkisini azaltir mi ? Bir de yedikten.sonra kahve ya da genel olarak sivi tuketebilir.miyiz ? Tesekkurler 🙂

  • admin dedi ki:

   Sevgili Pofy; göz kararı yapmanızda bir sakınca yok. İlla tam tamına olacak diye bir şey yok. Elbette, miktardan çok uzaklaşmadığınızı düşünüyorum.
   Nane eklemezseniz daha iyi olacaktır.
   Su tüketmenizde sakınca yok ama kahve içmeyin.

 188. Gülsüm dedi ki:

  merhabalar kürü süzme yoğurtlamı hazır yoğurtlamı yapmamız gerekiyor ?

  • admin dedi ki:

   Gülsüm hanım; çok büyük bir önemi olmamakla beraber ilk seçiminiz ev yoğurdu olsun. Yoksa, hazır yoğurtların(en son seçeneğiniz süzme olmakla beraber) istediğiniz birisi ile yapabilirsiniz.

 189. gssam dedi ki:

  pul biber yerine maden suyu koyuyorum, etkili olur mu?

 190. gökçe dedi ki:

  merhaba bu yoğurt kürünü günde iki defa yemenin herhangi bir faydası olur mu? şahsen gece geç saatte yatıyorum ve gece 12 de ve 3 gibi yiyiyorum bu doğru mu yoksa bir sabah bir akşam mı yemek mantıklı??

 191. Aygul dedi ki:

  Selam.Yorumlari okuyunca cok kisinin bu kur sayesinde kilo verdiyini gordum.Bugunden bende basliyorum iki hafta sonra sonuclari paylasicam sizlerle☺☺Her kese saglikli kilo vermeler☺

 192. elif dedi ki:

  yoğurdun köy yoğurdu olması mı daha iyidir yoksa normal tam yağlı yoğurt mu

 193. SEYMA dedi ki:

  bu yoğurt ev yoğurdu olsa olur mu birde neden 1 hafta ara vermek zorundayız birde bu kürün içerisine keten tohumuda eklesek daha faydalı olur mu acaba

  • admin dedi ki:

   Ev yoğurdu daha iyi olur Şeyma hanım.
   Ara verilmesinin nedeni, bir uygulamayı sürekli yaptığınızda vücut alışır ve etkisi azalır. Bu durumu ortadan kaldırmaktır.
   Kürün orjinalini bozmamanızı öneririm.

 194. Meryem dedi ki:

  Yarım limonun hepsinimi sıkıcaz ?tadında bi değişiklik olmazmı ?

 195. Mary dedi ki:

  pul biber acı olmasa olurmu ?

 196. Esra erdem dedi ki:

  Merhaba pul biber marketten alinan olur mu

 197. burcu dedi ki:

  Bende bu küre başladmda sabah aç karnına ve akşam yatmadan yapsam zararı olur mu yoksa sabah yeşil çay içmeye devam mı etmeliyim ?

 198. eda dedi ki:

  merhaba kullandığım pulbiber acı değil bir bende onun yerine limonu arttırıp öyşe yiyiyorum kürü sorun olur mu ?teşekkürler

  • admin dedi ki:

   Acı pul biber olmayınca, etkisi çok daha az olur Eda hanım.

   • Hanife dedi ki:

    Merhaba bende gerçek pul biber yok ama isot var hakiki ondan koysam olurmu ve ev yogurdu ile yapıyorum kuru ilk defa bu akşam içtim inşallah faydasını görürüm

    • admin dedi ki:

     Hanife hanım, bu kürün pul biber ile yapılması daha etkili olmasını sağlamakta. Ancak daha az etkili olsa da isot tüketebilirsiniz.

 199. Adsiz dedi ki:

  Kabızlık yapar diyolar kabızlık kilo vermeyi zorlastirmazmi??

  • admin dedi ki:

   Sevgili adsız; kabızlık yapma durumu bulunmuyor.
   Protein normalde çok tüketildiğinde tuvalete çıkma konusunda sıkıntı yaratabilir. Ancak bu kürün miktarı ve acı biber, limon barındırması nedeni ile böyle bir yan etkisi bulunmaz.

 200. Meçhul dedi ki:

  Rica etsem soruya acil cevap verir misiniz ona göre basliycam da?

 201. Meçhul dedi ki:

  Limon olmadan olurmu??

 202. Meçhul dedi ki:

  Niysa limonlu yapicam artik?

 203. Minbur dedi ki:

  Merhabalar laktozsus yoğurt olurmu acaba?

  • admin dedi ki:

   Sevgili Minbur; normalde zayıflamaya yardımcı olan laktoz değil. Ancak laktozsuz yoğurtların mayalanma koşullarını bilemiyorum. Bu aşamada içeriği ne kadar değişiyor bilgim olmadığı için yanıltmak istemem.

 204. Bozkurt dedi ki:

  Son 1 saattir yorumları okudum. İşe yaradığını anladım bende başlıyorum. Ve admin gerçekten seni çok tebrik ediyorum helal olsun sana yada size 🙂 araştırma görevlisi gibi bir ünvanda mısınız yada öğrenci? Çünkü bu kadar cevap kolay kolay hiç kimse vermez. Çok enteresan geldi bana yüzlerce soruya tek tek cevap vermişsiniz tekrar tebrik ederim.

  • admin dedi ki:

   Teşekkür ederim güzel yorumunuz için. 🙂 Kendim diyetisyenim ve tek başına yetişmek zor olduğu için yardımlaşarak ilerlediğimiz mütevazi bir ekibimiz mevcut.

 205. Bozkurt dedi ki:

  Sitenizi tekrar inceledim de sanırım hacettepe üniversitesi mezunu diyetisyensiniz. Mesleğinizde başarılar diliyorum. Ben 32 yaşında 93 kilo ve 1.78 boyundayim. Epey göbekli bir erkeğim ve sanırım 20 kilo civarı fazla kilomun hepsi göbeğimde. Çok uzun ve hareketsiz çalışma saatim var. Kısaca market işletiyorum. İştahım açık sabah kahvaltısı zeytin peynir çay haşlanmış yumurta domates salata şeklinde oluyor genelde. Gece yemeği saat 10 gibi de yemek neyse onu yiyorum. 2 öğünde toplam 1.5 kepek yada çavdar ekmeği yiyorum. Normal ekmeği yeni bıraktım ama azaltamadim ekmek olayını. Yani 2 öğün. 3 olmuyor. Sanırım metabolizma yavaşlıyor bu yüzden. Bol bol çay kahve tüketiyorum tek şekerli ama ne fayda.! Zaman ayırabilirsem spor salonuna gitmeyi düşünüyorum. Kısaca sorum şu. Beslenme alışkanlıklarinda neler yapabilirim basit yollu. Ve Spor salonuna gidebilirsem ne önerirsiniz. Sorun sadece göbek. Diğer vücut hatlarım oldukça iyi. Tek sorun büyük göbek ve kurtulmak istiyorum en kısa zamanda. Sizi yordum biraz uzun oldu kusura bakmayın lütfen. Şimdiden teşekkür ederim. İnşallah tavsiyelerinizle göbek eritip. Müjdeyi yine burda paylaşırım. İyi çalışmalar. Sağlıklı günler.

  • admin dedi ki:

   Teşekkür ederiz Bozkurt bey. 🙂
   Sorunuza mümkün oldukça detaylı bir cevap vereyim. Çünkü en çok yanlış bilinen bilgilerin üzerine değinmişsiniz.
   Aslında, az öğün metabozlizmayı yavaşlatmaz, aksine yağ yakımınız hızlanır.
   ANCAK(!) aralarda iştiğiniz içeceklerde şeker olmaması şartı ile.
   Kahve candır, hem metabozlimayı hızlandırır hem tok tutar.
   Yine de mümkün oldukça Türk kahvesini tercih etmek daha iyidir.
   Akşam yemeği saati ise; ne yazık ki çok geç. Saat kaçta uyuyorsunuz? Bu saatte yenilen yemekler, o göbek bölümünüzdeki yağlanmanın en büyük nedenleri arasında.
   Size önerilerim;
   Bol bol suyu ve maden suyunu atlamayın.
   Öğünleriniz arasında atıştırma ve şekerli içeceklere yer vermeyin. Çok acıkırsanız, 1 ayran(içebilirseniz kefir) tüketin.
   Ekmek çeşidini beyaz ekmeğin dışında sürekli değiştirin.
   Şekerli ve hazır gıdalara elinizden geldikçe yaklaşmayın.
   Mümkün oldukça öğünlerinize prebiyotik yoğurt ekleyin.
   Ciddi bir değişikliği kendinizde göreceksiniz.

   Spor konusuna geçmeden önce beslenmenizi düzene koymanızı öneririm. Ardından, cardio yerine ağırlık antrenmanlarına yönelirseniz çok daha faydalı olur. Hem kas miktarını arttırmak, günlük yakacağınız kalori miktarının da artmasını sağlar. 1 birim kas, 1 birim yağın yaktığı kalorinin 50 katını yakar. Gerisini siz düşünün. Böylece tekrar kilo almak da zorlaşacaktır.
   Güzel haberlerinizi bekliyorum.

 206. sidoma dedi ki:

  merhaba 33 yasındayım 6 aylık bebegım var .86 kıloyum gobek kısmımı bı turlu erıtemedım yogurt kürüne başlasam bebegıme bı rahatsızlık verırmi .karadenızlıyım yogurt ve lımonu dogal olarak tuketrsem daha ıyı sonuc alabılırmıyım .tesekur edıyorum ..

  • admin dedi ki:

   Sevgili Sidoma; acı biberin herkeste olmasa da, sütü acıtma etkisi olabiliyor.
   O nedenle hamile annelere çok önermiyoruz.
   Yoğurt ve limon da tek başına istenen etkiyi göstermez ama hiç yoktan iyidir tabi ki.
   Doğal yoğurt ve limon olması ise; harika.

 207. ömer dedi ki:

  Gece yatmadan önce Bu kuru yedikten sonra sirkeli su içe bilirmiyim

 208. pusat dedi ki:

  2 hafta once basladim 98 kiloydum bugun olculdugumde 93,7 kiloya dusmusum hic spor yapmadan yedigimden ictigimden kasmadan bu kadar basit kilo verebilecegimi zannetmiyordum dogrusu super otesi birsey ,,, herkeze tafsiye ederim

  • admin dedi ki:

   Sevgili Pusat; sonucunuzu bizimle de paylaşmış olduğunuz için teşekkür ederiz.
   Fit günler diliyoruz.

 209. Ciçek dedi ki:

  bu kürü spordan sonra yesek sıkıntı olurmu acaba ?

  • admin dedi ki:

   Çiçek hanım spordan hemen sonra tüketmeyin.
   Spor sonrasında kaslarda zaten laktik asit birikiyor. Bir de yoğurt ile daha fazlasını aldığınızda kas ağrıları ile karşılaşmanız mümkün.
   O nedenle aradan en az 2 saat geçmesine özen gösterseniz daha iyi olur.

 210. hatice dedi ki:

  bende üç gündür bu karısından yiyorum ama gün boyu mideden inanılmaz ağrı oluyor neden acaba bilgi verirmisiniz

  • admin dedi ki:

   Hatice hanım; midesi hassas olan kişiler için önermiyoruz kesinlikle kürü.
   Limon ve kırmızı biber rahatsız edebilir. Bu kürü bırakıp, farklı kürlere yönelmenizi öneririm.

 211. Kimse dedi ki:

  Limon yerine limon tuzu olur mu

 212. emine dedi ki:

  merhabalar kullanılan pul biberin acı veya tatlı olması bir şey degiştirir mi? acı kullanırsak metabolizmamız daha mı iyi çalışır. midemde herhangi bir rahatsızlık yok fakat hiç bir yerde acı veya tatlı kullanımıyla ilgili bir yazıyla karşılaşmadım yarcımcı olursanız sevinirim.

 213. Soguz dedi ki:

  Buradaki yorumlari tek tek okudum arkadaşlarımda bu kuru yapıyo onlarda etkisini gösterdi bnde bir haftadr yapıyorum ama bnde hiçbir değişiklik yok karnimda sisme ve ağrılar var WC cikamiyorum yemekte yemiyorum karnim sisiyo ne yapmalıyım

  • admin dedi ki:

   Sevgili Soguz; yoğurt kimi kişilerde şişlik yapabiliyor. Laktoz intoleransınız olabilir.
   Eğer, deneme yanılma yönü ile bu kürden olduğuna emin olduysanız bırakmanız gerekmekte.

 214. Vildan dedi ki:

  Ben de yapiyorum uç gündür yoğurt kürü nü ve göbek bölgesinde inme var ama yoğurdu yarim yada tam yagli hazir yoğurt kullansam sorun olur mu faydasiz olur gibi geliyor bana birde pul biber dozunu iki çay kasigina cikarsam faydasi artar mi?

  • admin dedi ki:

   Vildan hanım asıl önerimiz ev yoğurdu kullanmanızdan yana. Eğer ev yoğurdu kullanma şansınız yoksa tam yağlı ya da yarım yağlı hazır yoğurt tüketebilirsiniz.
   Pul biberi arttırmanızı önermiyoruz. Midenize zararı olmasın.

 215. nagihan dedi ki:

  4 aylık bebeğim var sezaryen kilolarını veremedim yoğurt kurunu yapsam bebeğe dokunurmu

  • admin dedi ki:

   Nagihan hanım; sütün tadını değiştirebileceğini düşünerek pek önermiyoruz.

 216. Ahmet dedi ki:

  Ya ben ilk yapacağımda mikserledim ayran gibi oldu ama güzel oldu aynı etki olur mu ?

  • admin dedi ki:

   Olur tabi Ahmet bey.
   Hiç önemli değil kıvamı.
   Üzerine su içmenizde de sorun yok.

 217. Ahmet dedi ki:

  Bir de hemen üstüne su içmiştim sıkıntı olur mu?

 218. esmkahs dedi ki:

  ben bu kürü çok araştırarak kullanmaya başladım yediklerime dikkat ediyorum 1 hafta oldu annem yüzünden kilo vermişsin diyor ama göbeğim aynı gibi

  • admin dedi ki:

   Sevgili Esmkahs; eğer verilen kilonun tamamı yüz bölgesindense beslenme düzeninize göz atmanızda fayda var.
   Nasıl besleniyorsunuz? Muhtemelen sağlıksız bir beslenme düzeniniz olduğunu düşünüyorum. Bir başka seçenek ise; vücuttaki ödemin uzaklaştırılmış olması. Bu güzel bir durum.

 219. bato dedi ki:

  Sevgili admin ben her gece koşuyorum bu kürü kosudan oncemi sonra mı yapmalıyım

  Bu arada ben pul biber yerine zerdeçal kullanmak istiyorum bi sıkıntı olurmu

  • admin dedi ki:

   Sonrasında tüketmeniz daha iyi olur sevgili Bato.
   Pul biber, bu kürün olmazsa olmazı.

 220. Guli dedi ki:

  Merhaba ben bu kuru haftada kac kez yapacagiz? Ve ben bunu hazirlarken icine limon eklemeyi unutdum ve yedikten sonra aklima geldi. Bi sorun olurmi? Yani zarari varmi?

  • admin dedi ki:

   Kür her gün yapılmıştır.
   Limonun kür de yer alması önemli.
   Bir zararı olmaz ama istenen etkiyi de vermez.

 221. Yeliz dedi ki:

  Ben iki gündür yapıyorum ancak sabahları aşırı şişkinlik,midede asit ve mide bulantısı ile uyaniyorum. Bende gastrit var sanırım ondan bana yaramıyor. Gastriti olan birine başka etkili göbek eritme kürü tavsiye edebilirmisiniz?

  • admin dedi ki:

   Yeliz hanım, zencefil, zerdeçal, tarçın kürünü deneyebilirsiniz.
   Midenizin yanmasının nedenini biber ve limona bağlıyorum ama kimi gastrit hastalarına yoğurt da yaramıyor.
   Dilerseniz öncelikle 1 çay kaşığı zencefil, zerdeçal ve tarçını 3-4 yemek kaşığı yoğurda ekleyerek kullanın.
   Eğer baktınız yoğurttan dolayı sıkıntınız var, o zaman bunları 1 su bardağı kaynamış suya katarak tüketebilirsiniz. Tamamen doğal bal bulabiliyorsanız 1 çay kaşığı kadar eklerseniz mideniz için de yararlı olacaktır.

 222. Serap hastürk dedi ki:

  Ben bu zayıflama kürünü bu hafta başlıcam çalışan biriyim işim hareketli bu kürle beraber spor baska egzersizde yapmam gerekirmi

  • admin dedi ki:

   Serap hanım, 15 günde 1 2-3 gün ara verebilirsiniz. Onun haricinde istediğiniz sürece kullanabilirsiniz.
   Egzersiz de uygulanabilir ama her zaman için ekstra hareketin faydası olacaktır.

 223. Serap hastürk dedi ki:

  Karın mide kilom berbat faydasını ne kadar zamanda farkederim ve süresi varmı dvmlımı yapıcam bu kürü

 224. Mesut dedi ki:

  Admin ya benim göbek sorunumda var yemek yemesem bile arada bir parça bişe yesem yine aynı şekilde oluyor ne yapmam gerekiyor yardimci olurmusunuz

  • admin dedi ki:

   Mesut bey, genel olarak kilonuz yok ve sorun yalnızca göbek bölgeniz ise; bölgesel çalışmalar yapmak en doğrusu olacaktır.
   Ayrıca yoğurtlu göbek eritme kürü, oldukça olumlu sonuçlar veren bir yöntem. Eğer midenizde sıkıntı var ise; zencefil-zerdaçal kürünü de önerebilirim.

 225. Filiz dedi ki:

  Ben 10 gündür yoğurt kürünü limon zerdeçal zencefil olarak sabah aç karnına ve gece yatmadan tüketiyorum. Karbanhidratlı herşeyi kestim. Kilo verir gibi oldum ama hala aynıyım. O kadar dikkat edip mekik çekiyorum çok az yiyip bol su içiyorum ama nafile. Hormonlarımıda kontrol ettirdim herşey normal. Nolacak bi anda mı gidecek???🤔🙄

  • admin dedi ki:

   Filiz hanım eğer tüm testlerizi yaptıysanız ve sorun yok ise sabırlı olmakta fayda var.
   Gün içerisinde 1/2 dilim ananas tüketebilirsiniz.
   Hem vücutta ödem varsa onlardan kurtulursunuz hem de yağ yakımını kolaylaştırır.
   Ayrıca biraz da cardio egzersiz eklemenizde fayda var.
   3 mil Leslie Sansone egzersiz programını evde yapabilir ya da dışarıda 1 saat yürüyebilir/koşabilir/bisiklete binebilirsiniz.
   Eğer bu şekilde de kilo veremezseniz bir listenizi paylaşırsınız onu inceleriz.

 226. Zeynep dedi ki:

  Kilolu bayan değilim ama simit bölgesi için bu kürü 2 gündür uyguluyorum. Simit bölgesi için de faydalı mıdır??

  • admin dedi ki:

   Zeynep hanım göbek ve simit bölgesindeki fazlalıklar için etkili olur ama simit bölgesi zor eriyen ve kısa sürede sonuç alınamayacak bir bölüm.
   Bu nedenle egzersiz de takviye edip sabırlı olmanızı önerebilirim.

 227. Esra maman dedi ki:

  Yatmadan önce yapılması gerektiğini yazmışsınız. Fakat ben gün içinde yapıyorum ve
  1 adet limon
  6 kaşık yoğurt
  1 tatlı kaşığı pul biber
  Şeklinde yapıyorum uygunmudur?

  • admin dedi ki:

   Esra hanım gün içerisinde tüketmenizdense akşam tüketmeniz daha etkili olacaktır.
   Ancak akşam tüketme şansınız yoksa gündüz de tüketebilirsiniz.
   Ölçüleri yarıya indirmeniz daha iyi olacaktır.
   Midenize zarar vermesin.

 228. ERSİN dedi ki:

  selamlar ben beyaz lahana ile hakiki zeytin yağıda ekliyorum 2 ayda 15 kg verdim bu şekilde

  • admin dedi ki:

   Teşekkür ediyoruz Ersin bey tecrübenizi paylaştınız için.
   Başka bir şey yaptınız mı acaba?

 229. ERSİN dedi ki:

  sabahları 1 bardak ılık su içtikten sonra 1 bardakta yeşil çay ondan sonra saat 1 de yoğurt kürü 4 gibi çorba veya tavuk salata aralarda %80 bitter çikolata veye yeşil elma bol bol su tükettim yatmadan öcede tekrar yoğut kürü 2 ayda 15 kğ 118 kğ ‘dan 103 kğ düştüm bi 15 daha vermem gerekiyor ha şunuda unutmadan söyleyeyim pazar günleri kendimi ödüllendirdim herşeyi yiyordum ekmek dahil 🙂

  • admin dedi ki:

   Başarınız için tebrik ediyorum Ersin bey.
   İdeal kiloma ulaştım mesajınızı da görmeyi dört gözle bekliyorum.

 230. ERSİN dedi ki:

  inşallah

 231. Hüseyin dedi ki:

  Yarim yagli yoğurt yerine tam yağlı kullansak olur mu

 232. yasemin dedi ki:

  Bu inanilmaz basarili bir yontemdir, ama hamhum yiyip amaaan aksama da yogurt kuru yaparim derseniz hic bir ise yaramaz. Ben dengeli bir beslenme programiyla, her gece bu karisimi tuketerek 3 ayda 14 kilo verdim, ki sporla destekleyecek vaktim yoktu, bebegim daha cok kucuktu. Sut urunlerinin kullanimi, ozellikle yogurt en saglikli kilo verme yontemidir 🙂

 233. ayça dedi ki:

  Ben bu kürü içerisine tarçın da ekleyerek tüketiyorum. Ciddi anlamda iştahımı kestiğini söyleyebilirim.

 234. Çiğdem dedi ki:

  Benim sorunum basen bölgesinde ama yoğurdun basenden incelmeye de etkili olduğuna inanıyorum. 15 gün deneyeceğim ve sonucu göreceğiz.

 235. Ceylin dedi ki:

  Yoğurt kürü ile beraber her gece 2 sarımsak yuttum ve 8 günde 2 kilo verdim. Efsanesiniz Betül hanım!

 236. Adanalı dedi ki:

  Yıllar önce yoğurt ile göbek eritme kürünü sitenizde okumuştum. O zaman kullanmış çok da faydasını görmüştüm. Şimdi minik bir kızım var ve emzirmeyi yeni bıraktım. Tekrar deneyeceğim bakalım.