Akupunktur ile Zayıflamak Mümkün Mü?

Akupunktur ile zayıflamanın mümkün olup olmadığı, verilen kiloların geri alınma ihtimali ve bu uygulamanın zararları kilo problemi olan pek çok kadın ve erkek tarafından merak ediliyor. Bu yazımızda akupunktur ile zayıflama konusunda merak edilen soruların cevaplarını verdik.

Akupunktur ile Verilen Kilolar Geri Alınır Mı?

akupunktur tek başına kilo verdirecek bir uygulama değildir. Akupunktur çok sağlam bir destekten ibarettir. Bu sayede yeni kiloya vücut kolaylıkla alışır.

 Akupunktur Nasıl Zayıflatıyor?

Son zamanlarda birçok kişinin tercih ettiği bu yöntemle fazla enerji harcamadan, aç kalmayarak kolaylıkla kilo verebilirsiniz.

Akupunktur ve zayıflama ilişkisini bilen herkesin aklına gelen ilk soru”akupunktur ile zayıflama nedir?” olmuştur.

Bu uygulama sayesinde;

  • Açlık ve aşırı iştah kontrol altında tutulur.
  • Hızlı doyma hissi sağlanır ve tatlı krizleri önlenmeye çalışılır.
  • Akupunktur mide sorunlarına da oldukça iyi gelen bir uygulamadır. Yanma, asitlenme bu yöntem sayesinde yok olur.
  • Kilo vermede büyük etkisi olan metabolizmanın düzenlenmesinde de etkilidir.

Seanslardan birini bile aksatmanız tüm bu dengenin bozulmasına neden olabilir. Bu nedenle bu yönteme başlarken oldukça istikrarlı olmanız önemlidir. Ayrıca uygulamaya başlayacağınız merkezin kalitesini, uzmanların tecrübesini dikkatle incelemelisiniz.

Akupunktur ile Zayıflama Nasıl Olur?

Akupunktur ile zayıflama diyet listesi akupunktur uygulayacak olan doktor tarafından size verilebilir. Diyet listesini diyetisyenden de alabilirsiniz ama akupunktur seanslarını yapacak olan uzmandan almanız daha doğrudur. Ayrıca seansların aksatılmaması önemlidir.

Seanslar ilk etapta haftada iki kez uygulanıyor. Sonraları uygulama bir kez olacak şekilde ayarlanıyor. Kulakta, akupunktur noktaları denen belli bölgeler özel cihazlar sayesinde uyarılıyor. Ardından küçük bantlı akupunktur iğneleri, bu noktalara yerleştiriliyor. Bu tedavi her hafta yenileniyor. Seanslar sırasında her hangi bir acı hissedilmiyor. Ancak iğne korkunuz varsa lazer akupunktur uygulamaları da yapılabilir.

Akupunktur ile Kaç Kilo Verilir?

Akupunkturların seans süreleri kilo ile ilişkilidir. Ortalama olarak ayda 4-6 kilo verebilirsiniz. Kaç seans gerektiğini fazla kilonuzu ortalama olarak 5’e bölerek bulabilirsiniz. Ancak bu durum kişiden kişiye değişebilir. Herkesin metabolizması farklıdır ve özellikle yavaş çalışan kişilerde kilo verme ortalamanın altında kalabilir. Böyle durumlarda da metabolizmayı hızlandırıcı bitkisel çaylar ile tedaviye destek olunabilir.

Yorum yapın