Zayıflama Yöntemleri » Kaç Kalori? » Armut Kaç Kalori? Diyette Yenir mi?

Armut Kaç Kalori? Diyette Yenir mi?

Armut Kaç Kalori? Diyette Yenir mi?

Armut diyette yenir mi? Armut kalorisi ve besin değerleri nasıldır? soruları kilo vermek ya da formuna dikkat etmek isteyenlerin sıklıkla sordukları sorular arasında yer alır.

Farklı türleri ile yılın önemli bir döneminde tüketilebilecek olan armudu tüketirken kalorisini bilir ve beslenme programınızı buna göre ayarlarsanız sorun yaşamazsınız.

1 Adet Armut Kaç Kalori?

1 armut kaç kalori? sorusunun cevabı armutun büyüklüğü ve cinsine göre değişir. Sert ve ekşi olan armutların kalorileri daha düşüktür. Ortalama olarak ise; 1 armut yaklaşık 200 gram kabul edilirken 100 gram armut kalori miktarı olarak 50 kcal’a eşittir. 1 armut kalorisi de 100 olarak kabul edilir.

Zayıflama sürecinde evinizde bir mutfak tartısı bulundurmak işinizi son derece kolaylaştırır. Yine de ortalama büyüklükteki armudun 1 yumruk büyüklüğüne eşit olacağını kabul edebilirsiniz.

Deveci Armut Kaç Kalori?

Deveci armut cinsi sert olan armutlardan birisidir. Kalorisi ise yumuşak ve şekerli armutlara göre daha düşüktür. 1 adet deveci armut kalorisi yaklaşık 80-90 kcal aralığındadır. Ayrıca şeker değeri daha düşük olduğu için insülinin yükselmesine neden olmaz.

Kan şekerinin uzun süre daha dengeli olmasına yardımcı olurken içeriğindeki lif oranı sayesinde tokluk da verir.

Armut Kalorisi ve Besin Değerleri

  • Armut kalorisi ortalama değerde olan meyvelerden birisidir. Besin değerleri de göz önünde bulundurulduğunda masum olarak sınıflandırılabilir.
  • Armut karbonhidrat değeri olarak yüksek bir meyvedir. 1 Armut karbonhidrat değeri 25’tir. Diyet döneminde karbonhidrat tüketiminize dikkat ediyorsanız, mutlaka göz önünde bulundurarak armut tüketmelisiniz.
  • 1 armut protein değeri 1 grama eş değer olup son derece azdır. Ancak meyvelerin hemen hemen hepsinin böyle olduğu da bilinen bir gerçektir.
  • Yoğun su oranı ile bilinen Armut yağ değeri olarak yaklaşık 0,6 gram olup, kilo aldırıcı bir özelliği yoktur.
Diyette Armut Yenir mi? Zayıflatır mı?

Diyette Armut Yenir mi? Zayıflatır mı?

Armut Zayıflatır mı?

Armudun doğrudan zayıflatma etkisi bulunmaz. Ancak tok tutma özelliği sayesinde gün içerisinde alacağınız kalori miktarının dengelenmesinde yardımcı olur. Ayrıca sindirim sisteminin daha hızlı ve sağlıklı çalışmasına yardımcı olur. Böylece kilo vermeniz kolaylaşır.

Diyet yaparken kabızlık sorunu ile yaşayan kişiler için de armut yardımcı olabilir. Ara öğünlerde mümkün olduğunca aç karnına armut yiyerek üzerine bol miktarda su içip hareket edebilirsiniz. Bu sayede kısa süre içerisinde kronik kabızlığı dahi çözebilirsiniz.

Armut Kilo Aldırır mı?

Armudun tek başına zayıflatma ve kilo aldırma özelliği bulunmaz. Ancak armut kalori miktarı açısından direkt olarak kilo aldıracak kadar yüksek değildir. Günlük tüketilmesi gereken kalori miktarını göz önünde bulundurarak günlük 1-2 armut tüketmenizde bir sakınca bulunmamaktadır.

Diyette Armut Yenir mi? Armut Diyeti Bozar mı?

Armut, pek çok kişi tarafından zayıflama diyetleri esnasında tüketilmemesi gereken bir meyve olarak bilinir. Aslında durum hiç de böyle değildir. Lezzetli bir meyve olmasının yanı sıra yüksek lif oranı ve tok tutma özelliği ile dengeli olarak tüketilebilir.

Diyet yaparken ara öğün olarak tüketebileceğiniz armutu protein içerikli yoğurt, süt gibi besinlerle birlikte tüketmenizde de fayda vardır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir