Armut Kaç Kalori? Armut Kalorili Mi?

Armut, pek çok kişi tarafından zayıflama diyetleri esnasında tüketilmemesi gereken bir meyve olarak bilinir. Aslında durum hiç de böyle değildir. Lezzetli bir meyve olmasının yanı sıra yüksek lif oranı ve tok tutma özelliği ile dengeli olarak tüketilebilir.

Armut Zayıflatır Mı? Armut Kilo Yapar Mı?

Armut’un tek başına zayıflatma ve kilo aldırma özelliği bulunmaz. Ancak armut kalori miktarı açısından direkt olarak kilo aldıracak kadar yüksek değildir. Günlük tüketilmesi gereken kalori miktarını göz önünde bulundurarak günlük 1-2 armut tüketmenizde bir sakınca bulunmamaktadır.

1 Armut Kaç Kalori? Armut Kalori Miktarı

1 armut kaç kalori sorusunun cevabı armutun büyüklüğü ve cinsine göre değişir. Sert ve ekşi olan armutların kalorileri daha düşüktür.

Ortalama olarak ise; 1 Armut yaklaşık 200 gram kabul edilirken 100 gram armut kalori miktarı olarak 50’ye eşittir.

1 Armut kalorisi de 100 olarak kabul edilir. Zayıflama sürecinde evinizde bir mutfak tartısı bulundurmak işinizi son derece kolaylaştırır. Yine de ortalama büyüklükteki armudun 1 yumruk büyüklüğüne eşit olacağını kabul edebilirsiniz.

Armut Karbonhidrat Değeri

Armut karbonhidrat değeri olarak yüksek bir meyvedir. 1 Armut karbonhidrat değeri 25’dir. Diyet döneminde karbonhidrat tüketiminize dikkat ediyorsanız, mutlaka göz önünde bulundurarak armut tüketmelisiniz.

Armut Protein Değeri

1 armut protein değeri 1 grama eş değer olup son derece azdır. Ancak meyvelerin hemen hemen hepsinin böyle olduğu da bilinen bir gerçektir.

Armut Yağ Değeri

Yoğun su oranı ile bilinen Armut yağ değeri olarak yaklaşık 0,6 gram olup, kilo aldırıcı bir özelliği yoktur.

Hacettepe Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü mezunu genç bir diyetisyenim. Zayiflamaiksiri.com sitesinden geniş bir kitleye ulaşmak ve insanların kilo verme süreçlerinde destek olmak istiyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Armut Kaç Kalori? Armut Kalorili Mi? için yorumda bulun

    Armut Kaç Kalori? Armut Kalorili Mi? için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Armut Kaç Kalori? Armut Kalorili Mi? için ilk yorumu yapabilirsin.