Ayça Kaya Zayıflama Çayları

Ayça Kaya zayıflama çayları, ödem söktürme, yağ yaktırma ve inceltme özelliğine sahip. Ayça Kaya’nın zayıflama tariflerini sizin için hazırladık.

Doktor Ayça Kaya’nın farklı sorunlara yönelik olarak bir araya getirdiği doğal bitkiler ile hazırlanan çaylar sayesinde kilo vermek mümkün. Oldukça basit, her yerde bulunabilecek malzemeler ile hazırlanan bu çayların farklı amaçlara yönelik hazırlanmaları ve bu şekilde metabolizma hızını artırmaları ve yağ yakımını hızlandırmaları söz konusu olabilmekte.

Ayça Kaya’nın Tarifleri Gerçekten İşe Yarıyor Mu?

Doğal bitkilerin birçok farklı özelliğinden yararlanılarak bir araya getirilen bu zayıflama çaylarının tek başına tüketilmesinin yeterli olmayacağı Kaya dahil birçok uzman tarafından ifade ediliyor. Doğal çaylar doğru bir yaşam biçimi içerisinde; doğal ve dengeli beslenme, düzenli egzersiz ve sağlıklı bir yaşam ortamı ile paralel olarak kullanıldığında gerçekten amacına ulaşıyor ve etkilerini kısa sürede göstermeye başlıyor. Buradan hareketle Arzu Kaya tarafından önerilen bu tariflerin etkili olabilmeleri de kişinin yaşam standartları dahilinde değişim gösterebiliyor.

Zayıflama Çayları Nasıl Kullanılmalı?

Konusunda uzman, doktor Ayça Kaya verdiği tariflerin tamamen doğal malzemeler ile hazırlanmasının önemine vurgu yapıyor. Bunun yanı sıra kronik olarak tansiyon, tiroit, insülin direnci gibi ciddi hastalıkları bulunan kişilerin yalnızca doğal çaylardan yararlanarak zayıflamayı denemeleri de uygun bulunmuyor. Bu tür sağlık sorunlarının uzman bir diyetisyen gözetiminde ve yalnızca kişiye özel bir program ile çözüme bağlanması büyük önem taşıyor. Bu nedenle çay tarifleri uygulanmadan önce metabolizma hızı, bağışıklık, iç organların durumu  ve kronik hastalıklar bakımından bir hekimin görüşlerine başvurmak da gerekebiliyor.

Ayça Kaya Zayıflama Çayı Tariflerinin Etkileri Neler?

Tarçın, yeşilçay, doğal yeşillikler veya lahana gibi kolayca bulunabilecek doğal malzemelerden oluşan doğal çay karışımlarının en büyük özelliği toksin atıcı olmaları.

Vücuttaki zararlı maddelerin atılımını kolaylaştırarak bağışıklık sistemini güçlendiriyor ve metabolizma hızını yükseltiyorlar. Daha hızlı çalışmaya başlayan metabolizma yağların yakılmasını kolaylaştırıyor ve düzenli kullanımda gözle görülür incelmeye zemin oluşturuyor.

Ayça Kaya’nın tariflerinin püf noktası ise her birinin organik ve katkısız olması. Doğal yaşamdan gücünü alan bu tarifler ile birçok kişinin kısa süreler içinde kilo verdiği biliniyor. Ancak unutulmamalı ki çayların kullanımı sırasında sürdürülen beslenme alışkanlıklarının değiştirilmesi ve düzenlenmesi de etkili sonuç almak için olmazsa olmaz. Bunun yanı sıra düzenli egzersiz de metabolizma düzenleyici çayların imdadına koşuyor ve yağların ortadan kaldırılması için en sağlıklı ortamı sunuyor.

Zayıflama Çayları İçin Gerekli Malzemeler Kolayca Bulunabilir Mi?

Her gün mutfağınızda bulabileceğiniz farklı bitki yaprak ve köklerinin yanı sıra günlük kullanılan baharat çeşitlerinden de faydalanarak en doğal zayıflama çaylarını Ayça Kaya’nın tarifleri ile hazırlayabilirsiniz.

Nane, lahana, tarçın, kekik gibi sıradan besinlerin faydalarının arttırılarak beslenme düzeninize yeniden kazandırılması hem sağlıklı yaşam hem de zayıflamak için en doğru anahtarlardan biri.

Lahana İle İncelten Çay

Yağ yakıcı bu çayı hazırlamak için ilk olarak lahana yapraklarını haşlayın ve haşlanmış lahanaların suyunu bir kenara ayırın. Ayırdığınız sudan bir bardak, kekik ve anasonu bir demliğe birlikte koyun ve üzerine bir litre kadar kaynar su doldurun. 5-10 dakika beklettikten sonra hazırlanmış olan bu karışımı yemeklerden önce tüketin.

Ayça Kaya’nın en etkili tariflerinden biri olan lahana çayı birçok kullanıcı tarafından son derece başarılı bulunuyor. Yemeklerden önce içildiğinde söktürücü ve yağ yakıcı özellikler gösteren bu karışım bir ay gibi kısa bir sürede kilo vermeyi sağlayabiliyor.

Tatlı İhtiyacı İçin Elma Çayı

Şeker ihtiyacı metabolizmayı en çok yavaşlatan ve güç duruma düşüren durum. Bir tatlı krizi esnasında çikolata veya kek yerine doğal bir çay ile gereksiniminizi gidererek formunuzu koruyabilirsiniz.

Ayça Kaya’nın en bilindik ve etkili tariflerinden olan bu çay yalnızca yeşil çay, tarçın ve bir adet elma ile hazırlanabilir. Yeşil çayın içerisine, elma ve tarçın çubuğu ekleyin ve karışımı demleyin. Bu çay tarifi sayesinden kısa sürede tatlı ihtiyacınızı giderecek ve vücudunuzun sağlıkla değişiklikler gösterdiğine tanık olacaksınız.

Naneli Kiraz Saplı Zayıflama Çayı

Maydanoz, nane ve kiraz sapı kullanılarak hazırlanan bu zayıflama çayı vücuttaki toksinlerin atılması için bire bir. Maydanozun ödem atıcı özelliği herkes tarafından bilinirken kiraz sapının da bu konudaki başarıları birçok uzman tarafından belirtiliyor.

Doktor Ayça Kaya’nın bu etkili tarifi ise iki etkili doğal bitkiyi bir araya getirerek kısa sürede ödemlerden kurtulmanın ve zayıflamanın yollarını açıyor. Nane, maydanoz ve kiraz sapını bir parça limon suyu ve su ile demleyerek içebilir bu şekilde fazla kilolarınızda kurtulabilirsiniz. Bu çayları günün istediğiniz saatinde içebilirsiniz ancak doğal kürlerin fazlaca tüketildiğinde bazı sorunlara yol açabildiğini de unutmamalısınız.

Greyfurtlu Zayıflama Kürü

Greyfurtun metabolizma hızlandırıcı etkisi olduğu bilinmekle birlikte Arzu Kaya’nın önerdiği bu lezzetli ve faydalı kürün günde iki kez bir bardak olacak şekilde tüketilmesi faydasını üst seviyeye çıkarıyor.

İki adet orta boy greyfurtun suyunu sıkın ve içine limon suyu, tarçın ve zencefil ekleyin. Daha içilebilir bir tat elde etmek için bal da ekleyebilirsiniz. Bu kür sayesinde kısa sürede metabolizma hızınızın arttığını ve sindirim sisteminizin rahatladığını hissedebilirsiniz. Ancak mide rahatsızlığı bulunan kişiler bu asit içerikli kürü kullanmadan önce ilgili hekimlere danışmaları yerinde olacaktır.

Ayça Kaya’dan Yağ Yakan Kahve

Türk kahvesinin günde bir bardak tüketilmesinin faydaları herkesçe bilinirken doktor Ayça Kaya tarafından hazırlanan bu tarifle kahve içerek fazlalıklarınızdan kurtulmanız mümkün olacak. Bu noktada yağsız süt kullanmak büyük önem taşırken Türk kahvesinin miktarı da iyi ayarlanmalı. Buna göre bir bardak soğuk, yağsız süte bir tatlı kaşığı Türk kahvesi koyun ve içine bir çubuk tarçın atarak kaynatın. Tarçın tadını ve kahvenin mucizevi yağ yakma etkisini kısa sürede hissedeceksiniz.

Zencefil Ve Sirkeli Zayıflama Çayı Tarifi

Bir su bardağı ılık içme suyu içerisine bir kaşık bal ekleyin ve iyice karıştırın. Sıcak su içerisinde bal ve diğer malzemelerin etkilerini kaybetme olasılığı bulunduğundan suyun sıcak değil, ılık olmasına dikkat edin.

Bal ile karıştırılan suyun içine bir miktar elma sirkesi ve limon suyu ekleyin. Son olarak toz zencefili ekleyin ve yemeklerden önce hazırladığınız karışımı tüketin. Bu sayede elma sirkesi ve zencefilin birleşimi sayesinde gözle görülür bir biçimde yağ yakabilirsiniz. Elbette bu kürlerin dengeli beslenme içerisinde etkili olacağı da unutulmamalı.

Konusunda uzman Doktor Ayça Kaya tarafından hazırlanan bu çay tarifleri ile kilo vermeyi kolaylaştırabilirsiniz. Ancak bütün bu kürlerin uygulanması esnasında kendi bedeninizi dinlemeli ve kontrollü davranmanızda fayda olacaktır.

Doğal bitkilerin etkilerini iyi bir şekilde inceleyerek kendi sisteminize en uygun çayı seçebilir ve sağlıklı bir biçimde kilo verebilirsiniz. Bununla birlikte kronik hastalıklarınız varsa veya hamilelik döneminde iseniz bu kür ve çayları doktor onayı olmadan kullanmanızda son derece yanlış olacaktır. Bunun dışındaki durumlarda ise verilen tarifler sayesinde bir ay gibi kısa bir süre içinde incelmeye  tanık olan birçok kullanıcı olduğu bilinmekte ve bu nedenle  farklı kesimler tarafından Ayça Kaya’nın doğal ve etkili tarifleri sevilerek denenmektedir.

Yorum yapın